Temat: Wymiana gitary (obecnie Ibanez V50NJP)

Na początku witam wszystkich Forumowiczów, to mój pierwszy post tutaj:) i od razu z góry przepraszam, jeśli to złe miejsce na ten temat;p

Mam pewien problem- ponad roku temu kupiłam gitarę Ibanez V50 NJP. Wówczas byłam całkowicie zielona i prawdę mówiąc wybrałam ją jakoś tak intuicyjnie. Wydawało mi się wtedy, że ładnie brzmi (porównywałam z innymi) i że łatwo jest dociskać struny. Jak to na początku, wiadomo zapał i checi przeogromne, ale z czasem to minęło, odstawiłam gitarę w kąt i brałam ją naprawdę sporadycznie. Ostatnio znów się wzięłam za granie i od jakiś kilku dni wydaje mi się, że coś z nią nie tak:/ nie brzmi już tak "czysto", jakoś tak buczy. Nie wiem, czy to tylko moje urojenie. ale jak patrzę na YT na filmiki, to moja gitara w porównaniu z tymi jest koszmarna...wiem też, że nie jest to nie wiadomo jaka klasa i, że nie mam co wymagać, ale wówczas wydawało mi się, że jak na początek wystarczy...I nie chodzi tu o strojenie, bo w tym wypadku akurat mam pewność, ze jest ok. I stroję przed każdym graniem, więc to nie to;p

I zrodził się pomysł w mojej głowie, aby tę sprzedać i kupić coś innego w granicach 650 zł, jak np. Takamine, Cort, Fender, czy Yamaha. Czytałam już opinie, wiem czego unikać i sama sobie ogram w sklepie (przynajmniej teraz wiem, na co zwracać uwagę).
Generalnie to chodzi mi o to, czy zna ktoś przyczynę, że coś nie tak z tą gitarą, miał ktoś z tym modelem do czynienia? Przechowywałam ją tak jak Pan Bócek przykazał, z dala od kaloryferów, w pokrowcu, na zimę marcheweczka itp...
No i chciałam poznać Waszą opinię, czy w ogóle jest sens robić taką roszadę? Bo niewiele więcej pieniążków mogę dołożyć w związku z czym nie wiem, czy ta inwestycja wniesie coś pożytecznego:P bo jeśli różnica w jakości grania będzie niewielka, to nie warte jest zachodu to całe kombinowanie...:P

Z góry dzięki za pomoc.

2

Odp: Wymiana gitary (obecnie Ibanez V50NJP)

Ponad rok? Brrr....
Wymień struny yikes
To pierwsze co trzeba zrobić.

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

3 (edytowany przez Mifal 2012-07-22 22:30:34)

Odp: Wymiana gitary (obecnie Ibanez V50NJP)

Ja mam ibaneza v50 i jestem z niego niesamowicie zadowolony! Porównując z gitarami w miejscowym sklepie muzycznym i własnościami znajomych gitarzystów, mój instrument brzmi świetnie i jest niesamowicie wygodny. Gryf jest bardzo cienki, przez co idealnie pasuje do dłoni. Gitara w stanie praktycznie nieużywanym, trzy lata przechowywana w dobrych warunkach, dopiero od niedawna używana przeze mnie, bo wcześniejsza właścicielka, jak mówiłem, zbyt często z niej nie korzystała. Jak widać, mamy praktycznie te same instrumenty, tylko że mój jest czarny i trochę starszy smile

Co mogło wpłynąć na rzekome pogorszenie się brzmienia? Skoro mówisz, że trzymałaś ją w nienagannych warunkach i poprawnie nastrajasz, to jedyny problem może leżeć w strunach. Z tego, co napisałaś wynika, że po wzięciu się za gitarę strun nie wymieniłaś, czyli lecisz dalej na tych starociach, co się tak długo kurzyły. Wymień struny i odezwij się, czy jest lepiej smile

Mnie się wydaje, że cały ten cyrk ze sprzedawaniem ibaneza i kupowaniem gitary innej firmy w podobnej cenie jest bez sensu. Dokładając tę stówę czy dwie wielkiej zmiany nie oczekuj. Oczywiście, każda gitara ma swoje brzmienie, ale skoro intuicyjnie wybrałaś ten model, to musiało ci się podobać.

4 (edytowany przez lolka90 2012-07-22 23:00:54)

Odp: Wymiana gitary (obecnie Ibanez V50NJP)

@Mifal, też mam czarną;) intuicyjnie, bo jak już wspomniałam, nie miałam żadnego pojęcia...i pomyślałam, że po prostu wcześniej nie zauważałam jakiś chochlików:P to teraz poradźcie mi proszę jakie struny, bo w tym temacie nie mam żadnej wiedzy ani doświadczeń tym bardziej:P A i czy w sklepie muzycznym da się to zrobić, czy muszę to jakoś na własną rękę załatwić?:P
A i fajnie by było gdybyście polecili jakieś lepsze;) i nie pytajcie, czy wolę grube, czy cienkie, czy w ogóle o jakieś inne szczegóły, bo po prostu tego nie wiem:D zaprponujcie te, które Waszym zdaniem będą najlepsze. Jedyne co mogę powiedzieć i ewentualnie Was jakoś naprowadzić to to, że lubię grać generalnie polską muzykę;) Perfect, Myslovitz, T. love, Strachy na lachy, czyli amatorski standardzik;)

Dzięki za odzew:)

5

Odp: Wymiana gitary (obecnie Ibanez V50NJP)

Struny kup jakiekolwiek, chyba na początku nie ma co się tak rozdrabniać. Ja zawsze kupuję d'addario i jestem zadowolony.
Jak poprosisz w sklepie muzycznym, to może ci założą struny. Ale przecież wymiana strun to dziecinada!

6

Odp: Wymiana gitary (obecnie Ibanez V50NJP)

Przeczytałam poradnik odnośnie strun. Jak dla mnie 9, albo 10, bo nie mam wprawionych palców, żeby pozwolić sobie na grubsze;p co do wymiany, to niby teoretycznie wiem jak to powinno wyglądać, ale w praktyce mam obawe, żeby coś nie popsuć;D taka już ze mnie "złota rączka" ;P

7 (edytowany przez Bezimienny 2012-07-23 11:54:45)

Odp: Wymiana gitary (obecnie Ibanez V50NJP)

Wez 10 lepiej brzmią

Co do zakladania tu masz film http://gitaradlapoczatkujacych.pl/zakladanie-strun.html (ten 2)

Ja mam zalozone od poczatku 12. Byly zalozone fabrycznie i caly czas jak kupywalem struny to tylko 12

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

8

Odp: Wymiana gitary (obecnie Ibanez V50NJP)

A wiecie moze jakie sa te fabryczne struny w ibanezie?

9

Odp: Wymiana gitary (obecnie Ibanez V50NJP)

Nie mam pojęcia, ja chyba w Yamaszce miałem założone fabrycznie 11. Używam 12.
Nie wyobrażam sobie 9 w akustyku, już w elektrycznej mam grubsze...

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

10

Odp: Wymiana gitary (obecnie Ibanez V50NJP)

Założyłam 10. Te fabryczne też chyba 10, albo 11. W każdym razie problem z głowy. Dziękuję za pomoc:))

Temat do zamknięcia.