Temat: Kostkowanie - Kilka strun

Mam gitarę elektryczną. Gram kostką. No i jest problem z kostkowaniem. Znacie Nothing Else Matters? Znacie. No więc pojawia tam się takie coś, że gra się pierwszą strunę i szóstą jednocześnie (mam uproszczoną wersję tego utworu). Jak zagrać takie coś na kostce? Kiedyś miałem klasyka, ale palcowanie mi nie wychodziło i grałem kciukiem tylko. Palcowania chyba nie można stosować na elektryku, nie?

2

Odp: Kostkowanie - Kilka strun

Oczywiście, że palcowania nie można stosować na elektryku - grozi za to taka sama kara jak za granie w zespole bez szkoły muzycznej, czyli kastracja. A tak serio to poczytaj o hybrid/chicken pickingu.

3

Odp: Kostkowanie - Kilka strun

Rozumiem, że należy grać kostką a struny wyższe palcami?

4 (edytowany przez mikel1994 2012-06-24 10:21:13)

Odp: Kostkowanie - Kilka strun

Nie widziałem żeby ktoś grał intro do nothing else matters kostką, więc po co się męczyć?

Spójrz tu od 2:00 chociażby

[video]http://www.youtube.com/watch?v=_gEp-BcD … ature=fvst[/video]


A propo hybrid pickingu - tak, struny niższe trąca się kostką, wyższe środkowym, serdecznym i małym.

No i co do grania palcami na elektryku, czemu nie?

[video]http://www.youtube.com/watch?v=rNQ0s-yk … ure=relmfu[/video]

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

5

Odp: Kostkowanie - Kilka strun

mikel1994 napisał/a:

Nie widziałem żeby ktoś grał intro do nothing else matters kostką, więc po co się męczyć?

A ja widziałem. Siebie. I wcale się nie męczę. smile Nawet trzeba tu żadnej teorii, wystarczy pokombinować i sam do tego dojdziesz smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

6

Odp: Kostkowanie - Kilka strun

grzesiek2805 napisał/a:
mikel1994 napisał/a:

Nie widziałem żeby ktoś grał intro do nothing else matters kostką, więc po co się męczyć?

A ja widziałem. Siebie. I wcale się nie męczę. smile Nawet trzeba tu żadnej teorii, wystarczy pokombinować i sam do tego dojdziesz smile

'

Że tak się wyrażę to tyle by było tego ^.^

Znaczy w sumie jak komuś pasuje to niech sobie zębami gra, z całym szacunkiem do Twojego uporu grania tego kostką, ale kurde naprawdę nie widzę potrzeby utrudniania sobie życia.

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

7

Odp: Kostkowanie - Kilka strun

Ja też gram kostką... I co teraz? Hmmm? big_smile

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

8

Odp: Kostkowanie - Kilka strun

mikel1994 napisał/a:
grzesiek2805 napisał/a:
mikel1994 napisał/a:

Nie widziałem żeby ktoś grał intro do nothing else matters kostką, więc po co się męczyć?

A ja widziałem. Siebie. I wcale się nie męczę. smile Nawet trzeba tu żadnej teorii, wystarczy pokombinować i sam do tego dojdziesz smile

'

Że tak się wyrażę to tyle by było tego ^.^

Znaczy w sumie jak komuś pasuje to niech sobie zębami gra, z całym szacunkiem do Twojego uporu grania tego kostką, ale kurde naprawdę nie widzę potrzeby utrudniania sobie życia.

Nie czaje tego pierwszego zdania.. smile
Tu nie chodzi o upór, tylko o uświadomienie, że to żadna filozofia, zagrać to kostką. Żeby nie było, palcami też to gram. smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

9

Odp: Kostkowanie - Kilka strun

A ja do palcowania wplatam ataki kostkowane (gram mocno spiłowanym thumbpickiem, koniuszek zaledwie wystaje ; mój ulubiony styl gry, palce + pazurek). I co? big_smile

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

10

Odp: Kostkowanie - Kilka strun

Widzę tu bardzo dużo kombinacji. Samo granie kostką nie wystarczy? Muszę znać inne techniki?

11

Odp: Kostkowanie - Kilka strun

Więc jak? Pomoże ktoś?

12

Odp: Kostkowanie - Kilka strun

Powinny Ci wystarczyc 2:
palcowanie
gra kostko

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

13

Odp: Kostkowanie - Kilka strun

@up,
kim jest kostko? :-D


@tervamor,

a będzie Cię ktoś z tego rozliczał? Potrzebne jest Ci to do czegoś? Gra na gitarze jest zabawą, przyjemnością. Masz ochotę grać kostką, będziesz grać kostką. Masz ochotę grać palcami, proszę bardzo. Grając palcami możesz mieć ochotę na thumbpicka - nie spodoba Ci się? Nie musisz nim grać. Spróbuj wszystkiego co może Ci się wydać interesujące. Możesz spróbować grać widelcem na przykład, może Ci się spodoba?

Wspaniałe w muzyce jest to, że każdy tworzy i odtwarza ją na swój własny sposób, a inni nawet próbując naśladować oryginał zmieniają go na swoje możliwości. W ten sposób ww. intro metalliki zagrany kostką przez Grześka będzie brzmiał zupełnie inaczej niż przy użyciu thumbpicka przez Genexa, a jeszcze zupełnie inaczej przez Ciebie palcami.

Graj tak, jak Ci przyjdzie ochota.

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

14 (edytowany przez Bezimienny 2012-07-05 17:33:14)

Odp: Kostkowanie - Kilka strun

Specjalanie dla mikela" kostką"

Możesz spróbować grać widelcem

interesujace

Dokladnie jak mikel napisal grajmy jak chcemy i co chcemy

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]