Temat: Jaką widzicie zależność między grą na gitarze a paznokciami?

Jak w temacie. Jaką widzicie zależność między grą na gitarze a paznokciami? Lewa ręka ścięta na maksa, a prawa? Ja zapuściłem odrobinę i teraz trochę profiluję tak, żeby się struny nie klinowały. A wy?

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

2

Odp: Jaką widzicie zależność między grą na gitarze a paznokciami?

Ja tam gram kostką jakoś nie przepadam graniem palcami na metalowych strunach...

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

3

Odp: Jaką widzicie zależność między grą na gitarze a paznokciami?

Nie wiem jak reszta, ale ja piłuję w ostre końcówki - lepiej się drapie ;P
A tak serio. Trochę głupio to wygląda, jak masz w jednej dłoni obcięte, a w drugiej nie ;D

4

Odp: Jaką widzicie zależność między grą na gitarze a paznokciami?

Wiem, ale c... kit z tym. Mnie już dawno opinia publiczna przestała obchodzić tongue

Palcami czasem trzeba zagrać, kostką całe życie nie można.

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

5 (edytowany przez Pearl 2009-07-05 18:11:26)

Odp: Jaką widzicie zależność między grą na gitarze a paznokciami?

No ja robie tak bo jakos samo wyszlo ze czesciej u lewej obcinam nic nie moduluje tongue po porstu przy lewej jak Ci urosna paznokcie to troche lipnie sie lapie chwyty a przy prawiej z kolei jak masz dluzsze paznokcie latwiej sie lapie struny bo trudniej jest lapac opuszkami. Takie jest moje zdanie i opieram to na moim doswiadczeniu nie wiem moze jest jakis mistyczny inny powod ale mi sie po prostu o wiele latwiej gra tak jak jest teraz wink

6

Odp: Jaką widzicie zależność między grą na gitarze a paznokciami?

Sylwestersobinek napisał/a:

Ja tam gram kostką jakoś nie przepadam graniem palcami na metalowych strunach...

Ja mam na odwrót... Nie lubię grać kostką. Moze to dlatego ze często palcuje na gitarze  wink

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

7

Odp: Jaką widzicie zależność między grą na gitarze a paznokciami?

Przy lewej ręce zawsze piłuje do maxa a przy prawej ładnie utrzymuje troche dłuższe. Gram i kostką i palcami na elektryku i klasyku. Szczerze powiedziawszy z długimi paznokciami u prawej ręki czuje duża różnice w dźwięku niż z krótkimi. Dźwięk jest bardziej selektywny, głośniejszy i wyraźniejszy. No i komfort gry dużo większy. U lewej ręki jak są za dlugie paznokcie to szczególnie przeszkadzają przy bendingu i grze solowej.

"Nie ma nic piękniejszego niż gitara."
                           Fryderyk Chopin
no chyba, że to dwie gitary...

8

Odp: Jaką widzicie zależność między grą na gitarze a paznokciami?

Ja też mam u lewej ręki ścięte ile się da a u prawej takie moje szpony:) Nie lubię grać kostką, zresztą gram od niedawna i uczę się na klasyku a granie na klasyku kostką jest dla mnie troche dziwne. Dłuższe paznokcie u prawej ręki bardzo ułatwiają palcowanie i grę, dźwięk jest wyraźniejszy i łatwiej jest szarpnąć paznokciem niż opuszkiem palca:)

9

Odp: Jaką widzicie zależność między grą na gitarze a paznokciami?

W sumie z tą różnica dźwięku coś jest ale.. ja taki sam efekt uzyskuje grając kostką odwróconą ^^ często żeby dźwięk nie był za ostry używam tego sposobu:)

10

Odp: Jaką widzicie zależność między grą na gitarze a paznokciami?

A ja piłuję równo z jednej jak i z drugiej strony - dla zasady. A z palcowaniem strun nie mam problemów - gram wyłącznie kostką (chwilowo mi to wystarczy).

11

Odp: Jaką widzicie zależność między grą na gitarze a paznokciami?

Jeśli ktoś lubi grać kostką, to zgoda. Ja nie lubię, po za tym mam klasyka i nie wyobrazam sobie grania kostką, dlatego preferuje paznokietki:P

12

Odp: Jaką widzicie zależność między grą na gitarze a paznokciami?

Jester, nie wiem na czym grasz. Jak na elektryku to ok kostka preferowana. Ale dobry gitarzysta powinien umiec dobrze znaleźć się i bez kostki nawet jesli gra na elektryku.

Pozdr wink

"Nie ma nic piękniejszego niż gitara."
                           Fryderyk Chopin
no chyba, że to dwie gitary...

13

Odp: Jaką widzicie zależność między grą na gitarze a paznokciami?

Ja gram na klasyku, ale z musu. I głównie kostką, bo teraz akordów się uczę. No i łatwiej bedzie potem na elektryku/akustyku/hybrydzie.

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

14

Odp: Jaką widzicie zależność między grą na gitarze a paznokciami?

A Raph na co sie lasi, jak już będzie kaska na akustyka/elektryka/elektro akustyka czy co tam jeszcze smile?

P.S zapraszam zeby pochwalic sie gitarkami na forum chetnie bym sobie wasze obejrzał tylko dawajcie zdjecia SWOICH gitar a nie ze sklepu big_smile jak cos dam lin zeby nie szukac  http://www.gitaradlapoczatkujacych.pl/f … 99%3F.html

15

Odp: Jaką widzicie zależność między grą na gitarze a paznokciami?

Ja mam na obu rękach krótkie paznokcie. Nie mam problemu z trącaniem strun opuszkami palców tongue Powiedziałabym nawet, że paznokcie mi przeszkadzają w grze!

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

16 (edytowany przez Pearl 2009-07-09 09:59:00)

Odp: Jaką widzicie zależność między grą na gitarze a paznokciami?

Heh bo masz elektryka i i tak grasz kostka big_smile a pograj na akustyku albo klasyku tongue tam to lepiej sie gra:D no albo mozna pazurka sobie kupic ;D To niedlugo bedzie pokaz zdjec dloni big_smile

17

Odp: Jaką widzicie zależność między grą na gitarze a paznokciami?

Ja się napalam na coś elektr... no właśnie. Muszę posprawdzać: jeśli tylko w eakustyku da się uzyskać przester fajny, wchodzę w to!

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

18

Odp: Jaką widzicie zależność między grą na gitarze a paznokciami?

Oj da sie ale to i tak nie bedzie nigdy elektryk big_smile

19

Odp: Jaką widzicie zależność między grą na gitarze a paznokciami?

naprawdę? ;]

Lepszy rydz, niż nic.

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

20

Odp: Jaką widzicie zależność między grą na gitarze a paznokciami?

Ja palcuje palcami kostką próbowałem ale lepiej jest mi palcami ;D

21

Odp: Jaką widzicie zależność między grą na gitarze a paznokciami?

Raphael, grasz na klasyku kostką?? Dziwny wybór, kostka w klasyku nie jest raczej najelpszym wyborem, tłumi struny, nie daje takiego efektu co palce!

22

Odp: Jaką widzicie zależność między grą na gitarze a paznokciami?

Pearl napisał/a:

Heh bo masz elektryka i i tak grasz kostka big_smile

Mam też klasyka, na którym gram palcami tongue

EDIT: A tak na marginesie, na elektryku też często gram palcami tongue

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

23

Odp: Jaką widzicie zależność między grą na gitarze a paznokciami?

Na basie też się gra palcami!!! XD

24

Odp: Jaką widzicie zależność między grą na gitarze a paznokciami?

No jak ktoś ma bas to inna para kaloszy.

Ale generalnie na gitarze elektrycznej, klasycznej i akustycznej jesli nie gramy kostką to powinniśmy mieć paznokcie albo pazurki kupione w sklepie muzycznym. Tylko mi nie mówcie że gracie tylko kostką bo niektórych kawałków się nie da. wink

Pozdr

"Nie ma nic piękniejszego niż gitara."
                           Fryderyk Chopin
no chyba, że to dwie gitary...

25

Odp: Jaką widzicie zależność między grą na gitarze a paznokciami?

Nie. gfram tak, jak mi wygodniej. kiedy próbuję grać motyw z bonda kciukiem, to po połowie utworu skurcz mi łapie łape. Nieprzyjemne, zdecydowanie. Z kostką nie ma takich problemów. I stanowczo nie tłumi ona strun, zapewniam! Wręcz odwrotnie smile

Na klasyku gram, bo tylko to mam. Wychodzę z założenia, że skoro i tak się nastawiam na metal i w przyszłości elektryka, to nie ma sensu męczyć wszystkiego paluchami. Tym bardziej, że szybko powtarzane dwięki są praktycznie niemozliwe przy grze palcami, gdy musisz jedną strunę trącać 10 razy na sekundę.

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

26

Odp: Jaką widzicie zależność między grą na gitarze a paznokciami?

Raphael, czy Ty wiesz co mówisz?

[video]http://www.youtube.com/watch?v=N7O2tD3imy8[/video]

Technika się nazywa tremolo i nie mów mi, że nie chciałbyś umieć tak grać. No bo co to za problem chwycic za kostke i nawalac power chordsy. Szanujący się gitarzysta powinien umieć sprawnie grać palcami, choć niekoniecznie od razu tak jak na filmiku wink

"Nie ma nic piękniejszego niż gitara."
                           Fryderyk Chopin
no chyba, że to dwie gitary...

27

Odp: Jaką widzicie zależność między grą na gitarze a paznokciami?

Dora a teraz bedzie skladna i prosta odpowiedz - mi to sie nie podoba ale to jest tremoolo. Bo tremolo to szybkie szarpanie za struny ale kostka a on kostki nie uzywa ale to tez to samo. Ciekawe czy ten gosc sie wczuwa big_smile Mi to brzeczenie muchy przypomina, ale stylow warto sie uczyc zeby sie rozwinac.

28

Odp: Jaką widzicie zależność między grą na gitarze a paznokciami?

Ja to gram bez tego caego tremolo i brzmi lepiej :]
I kto powiedzia, ze nie umiem grac palcami? Umiem, gralem nimi zamnim zaczalem kostka i wychodzilo mi dobrze. Przepraszam za brak polskich znakow, ale w polowie pisania mi alt zwariowal. I nie mam pojecia o co ci chodzi gdy mwoisz: "Czy ty twiesz co mowisz?".

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

29

Odp: Jaką widzicie zależność między grą na gitarze a paznokciami?

Jester napisał/a:

A ja piłuję równo z jednej jak i z drugiej strony - dla zasady. A z palcowaniem strun nie mam problemów - gram wyłącznie kostką (chwilowo mi to wystarczy).

Ja tak samo...A palcami gram od święta jak kostki w pobliżu nie ma...Ale wtedy to całą ręką albo kciukiem i wskazującym  sobie gram wink

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

30

Odp: Jaką widzicie zależność między grą na gitarze a paznokciami?

A na jakiej gitarze grasz?? Jeśli jesteś nastawiony tylko na elektryka to gra tylko kostką jeszcze jakoś ujdzie ( choć tu i tak chodzi bardziej o wygodę, niż zasadę), bo grając na akustyku czy klasyku to jak dla mnie to trochę błąd robisz... bardzo ważna jest gra palcami.

31

Odp: Jaką widzicie zależność między grą na gitarze a paznokciami?

Zdecydowanie tak. Leckcewazycie gre palcami!

"Nie ma nic piękniejszego niż gitara."
                           Fryderyk Chopin
no chyba, że to dwie gitary...

32

Odp: Jaką widzicie zależność między grą na gitarze a paznokciami?

Jeju, ja nie lekceważe gry palcami, gram palcami, bo niby czemu miałbym założyć ten temat, co? Hypnotize, Classico, Romance de Amor, Nothing Else Matters... Jak to wszystko miałbym zagrać kostką?*

* nie twierdzę, że umiem to zagrać w całości!

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

33

Odp: Jaką widzicie zależność między grą na gitarze a paznokciami?

Normalnie. Przyklejasz kostki do palców i lecisz. ^^

34

Odp: Jaką widzicie zależność między grą na gitarze a paznokciami?

Da się! Tylko musisz grać tak jak basista wink

35

Odp: Jaką widzicie zależność między grą na gitarze a paznokciami?

maciej131313 napisał/a:

Zdecydowanie tak. Leckcewazycie gre palcami!

Dlaczego ? Czemu ci kostka nie pasuje ? Każdy ma swoje upodobania....

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

36

Odp: Jaką widzicie zależność między grą na gitarze a paznokciami?

Szanujący się gitarzysta powinien mieć opanowane techniki grania i palcami i kostką.
Nie napisałem że w kostce mi się coś nie podoba.

"Nie ma nic piękniejszego niż gitara."
                           Fryderyk Chopin
no chyba, że to dwie gitary...