1

Temat: Etic - Death Is Eternal (demo) [Doom/Death Metal]

Cześć wszystkim smile
Chciałbym zaprezentować owoc rocznej pracy mojego zespołu:

Demo "Death Is Eternal" zespołu Etic.

Doom/Death Metal z klawiszami.

Całość do pobrania w formacie mp3 z naszej strony: http://www.eticband.com/

Nagranie 100% chałupnicze. Gitary/bas/klawisze nagrane na Line 6 pod ux2, perkusja elektroniczna, nagrana liniowo to Yamaha dtxepress 4

Komu nie chce się pobierać całość, tutaj 2 utwory z YT do przesłuchania:

- Vendetta
- Envoy Of Hell

http://www.eticband.com/eticplyta2.png

Będę wdzięczny za opinie natury technicznej (co zrobić, by być lepszym inżynierem dźwięku? Myślę, że z pod-a Line6 ux2 można wycisnąć jeszcze sporo więcej), jak i opinie muzyków (dot. gitary, perki, wokalu itp.)

Pozdrawiam,
Mateusz

2

Odp: Etic - Death Is Eternal (demo) [Doom/Death Metal]

Strasznie zamula, przebasowane to jak na mój gust. Rytmicznych gitar prawie w ogóle nie słychać z tym mułem, jednocześnie są mocno zabrudzone. Wokal trochę za bardzo przykrywa resztę, perka brzmi bardzo sztucznie, spróbujcie nagrać/zrobić midi i puścić przez Superior Drummera, bo aktualnie jest beznadziejna. Basu za dużo. Na klawiszach się nie znam, ale moim zdaniem ok.

Co do muzyki to bardzo fajna, czuć prawdziwy mrok, potraficie stworzyć klimat, przypomina mi utwory Septic Flesh. Jednak ta jakość nagrań ciągle odstrasza, doskonale wiem jak trudno jest samemu, w domu nagrać dobrze brzmiący kawałek, wymaga to ogromnej pracy, siedzenia i kombinowania z brzmieniem, ale radzę trochę jeszcze nad tym popracować, powodzenia.