Temat: Vintage V100 - problem ze struną e1.

Witam,

Od ponad roku jestem szczęśliwym posiadaczem Vintage'a V100, z którym jak dotąd nie miałem większych problemów.
Niestety, jakiś miesiąc temu zauważyłem, że struna e1 grana (tylko na przesterze) na progach 7-9 wybrzmiewa w nieprzyjemny sposób - "faluje" coś jak efekt tremolo. Gryf wyregulowany, menzura ustawiona, struny podniesione i zmienione na nowy komplet - problem pozostał.
Kiedyś na forum był podobny temat, ale dyskusja zeszła tam na inny temat, a rozwiązania nie podano.
Tutaj pojawia się moje pytanie : czym ten defekt jest spowodowany i jak go można naprawić?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc smile

2

Odp: Vintage V100 - problem ze struną e1.

Jesyeś pewnien, że menzura jest dobrze ustawiona?

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

3

Odp: Vintage V100 - problem ze struną e1.

Tak, dla pewności przed chwilą jeszcze raz się upewniłem, czy menzura jest ustawiona jak należy. Bez zmian, dźwięk pozostał taki jak był.

4

Odp: Vintage V100 - problem ze struną e1.

Może trzęsą ci się ręce... albo źle trącasz strunę, albo jest źle nastrojona i wpada w dodatkowe drgania... Wiele jest możliwości

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

5

Odp: Vintage V100 - problem ze struną e1.

Temat odkopuje.

Na 100% wiem, że to nie problem spowodowany moją grą (złym dociskaniem etc.) ani rozmiarem strun - taki sam efekt występuje i na 9-42 i na 10-52 już w 2-3 dni po założeniu nowego kompletu. 

Gdzieś przeczytałem, że może być to problem związany z siodełkiem.

Jakieś pomysły, porady?

6

Odp: Vintage V100 - problem ze struną e1.

Myślę, że lutnik powinien to chociaż zobaczyć... bo nie za bardzo można stwierdzić co to takiego. Siodełka - jeżeli to wina siodełka - nie szlifuj sam bo zeszlifujesz za dużo.

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X