Temat: Kostkowanie - Problem

Witam.Mam problem z kostkowaniem.Mianowicie chodzi mi o kostkowanie pojedynczych strun i przechodzenie między nimi.Gram już 6 miesięcy,kostkowania próbuję od jakiś 2-3 miechów i nadal nie potrafię bez patrzenia na prawą rękę celnie kostkować.O ile palcowanie mi przyszło łatwo i na luzie mogę palcować z zamkniętymi oczami, to o kostkowaniu tak nie mogę powiedzieć, nie patrząc na prawą rękę co około 5 sek nie trafiam we właściwą strunę.Próbowałem z różnymi ustawieniami kostki ale ciągle jest problem.Czy na tym etapie nauki to jest normalne czy może już powinno się śmigać na luzie z kostką ,a jestem jakiś zacofany w rozwoju?

2

Odp: Kostkowanie - Problem

Kazdy rozwija sie w swoim tempie

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

3

Odp: Kostkowanie - Problem

Też mam z tym problem hmm

4 (edytowany przez mikel1994 2012-06-11 22:34:38)

Odp: Kostkowanie - Problem

Czy na tym etapie nauki to jest normalne czy może już powinno się śmigać na luzie z kostką ,a jestem jakiś zacofany w rozwoju?

A nawet jakby było to byś rzucił gitarę w kąt i nie grał dalej?

Rób tak, żeby Ci to pasowało i sprawiało przyjemność. Jak będziesz chciał to i za 10 lat się będziesz gapił na swoją prawą rękę gdy lewa będzie śmigała po gryfie bez zastanowienia.

A jeżeli chcesz zagrać kawałek i nie wyrabiasz z kostkowaniem bo nie trafiasz to graj go wolniej i z czasem zwiększaj tempo smile Miłego grania.

edit: napisałem "tępo"? *facepalm*

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

5

Odp: Kostkowanie - Problem

Mi kostkowanie przyszło z wielką łatwością - po prostu spróbuj grać tak żeby ci to pasowało na słuch. smile