1

Temat: Kwestie związane z gitarą elektryczną.

Posiadam obecnie gitarę e-akustyczną Cort SFX E-BKS. Od jakiegoś czasu jaram się myślą o zakupie gitary elektrycznej. Uważam, że bardzo by mi się przydała, gdyż słucham na ogół Hard-Rock'a i to właśnie taką muzykę chciałbym grać. Na akustyku nie uciągnę Rock'a , gdyż jest to po prostu niemożliwe. Uczę się sam i obecnie nie sprawia mi żadnego problemu zagranie "Guns N' Roses - Don't Cry" czy też intra ze "Stairway to Heaven". We wrześniu będę uczęszczać na lekcje gry na gitarze. Zakup planuje na styczeń/luty 2013r. I mam pytanie :
- Czy taki Les Paul Epiphone'a nie zmarnuje się w moich rękach ? Żeby kupić trzeba umieć, to wiem doskonale.
- Czy zakup gitary elektrycznej jest w ogóle opłacalny w mojej sytuacji ?
Osobiście patrzę na to tak : chcę grać ciężkie kawałki, więc elektryk jest mi potrzebny. Chciałbym go kupić i skupić swoje ambicje i chęci (które są ogromne) na nauce gry właśnie na elektryku. Akustyk przydawałby mi się do grania tych bluesowych kawałków.

Reasumując : czy dobrze zrobię przeznaczając ~1500 zł na elektryka ? Wspomnę jeszcze, iż dla mnie samego granie na elektryku jest o tyle łatwiejsze i przyjemniejsze, że na odpowiednich kanałach można ukręcić  coś fajnego tak "z du*y" - czyli improwizować. Grając na farta, wzorując się na np. Slash'u czy też Angusie Young'u można zagrać swoje własne solo, ot tak, co daje ogromną satysfakcję i morda się od razu cieszy. Z góry dziękuję za pomoc wink

"Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie." "Improwizując solówkę automatycznie poddajesz się pewnym wzorcom." - Slash
Cort SFX-E BK

2

Odp: Kwestie związane z gitarą elektryczną.

Ja brzmienie swojego zestawu grającego wzorowałem na Slashu.;]

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

3

Odp: Kwestie związane z gitarą elektryczną.

@mpx, i tak nie zabrzmisz jak Slash tongue

@Slassh, pewnie, że warto kupić elektryka, skoro chcesz na nim grać wink)

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

4 (edytowany przez Duel77 2012-06-03 11:45:25)

Odp: Kwestie związane z gitarą elektryczną.

Podobno Les Paule od Epiphone'a są zrobione ze sklejki i jakość dosyć mierna, sama chciałam go kupić, ale zdecydowałam się na Cort'a CR-100. Ale nie wiem czy to prawda, nie chcę rozpuszczać plotek, a sama obydwóch gitar nie trzymałam w łapach. wink
Jeśli chcesz grać taki rodzaj muzyki to w Twoim przypadku zakup elektryka jest trafiony. smile

5

Odp: Kwestie związane z gitarą elektryczną.

Epiphone'y Les Paul 100 są robione ze sklejki. A ja planuję kupić Standard Plus.

Wiem, że warto kupić i jest to trafione, ale po prostu na chwilę obecną nie umiem czegoś naprawdę  dobrego zagrać i jeżeli się nauczę to kupię smile

Morda mi się cieszy widząc tak wspaniałe awatary - Klaudija i Duel77 smile

"Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie." "Improwizując solówkę automatycznie poddajesz się pewnym wzorcom." - Slash
Cort SFX-E BK

6

Odp: Kwestie związane z gitarą elektryczną.

Na elektryku troche inaczej sie gra niz na akustyku

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

7

Odp: Kwestie związane z gitarą elektryczną.

Slassh napisał/a:

Morda mi się cieszy widząc tak wspaniałe awatary - Klaudija i Duel77 smile

Się wie :d

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

8

Odp: Kwestie związane z gitarą elektryczną.

Bezi - grałem na obydwu i nie sprawia mi różnicy to, że się inaczej gra. Z resztą wiem o tym doskonale

"Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie." "Improwizując solówkę automatycznie poddajesz się pewnym wzorcom." - Slash
Cort SFX-E BK

9

Odp: Kwestie związane z gitarą elektryczną.

Slassh napisał/a:

Morda mi się cieszy widząc tak wspaniałe awatary - Klaudija i Duel77 smile

Mi też. ;D

Ja już wczoraj miałam mieć elektryka ,ale moi rodzice rat nie dostali. hmm A miałam już wybraną gitarę, wzmacniacz i inne duperele oraz zgodę rodziców. sad

10

Odp: Kwestie związane z gitarą elektryczną.

Slassh  ja jakies 3 dni sie przestawialem. Elektryk taki maly w porownania do akustyka

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

11

Odp: Kwestie związane z gitarą elektryczną.

Slassh kupuj elektryka, ja dzięki właśnie gitarze elektrycznej nauczyłem się nowych technik ( np. podciągnie) i wreszcie mogę grać to co lubię, więc się nie zastanawiaj, jeśli wiesz że chcesz grać to kupuj.

12

Odp: Kwestie związane z gitarą elektryczną.

Właśnie wiem - elektryk da mi pełne możliwości wykazania się w kwestii muzyki gitarowej. Bardzo chcę go kupić. W czym więc problem ? Ano w tym, że nie umiem niczego porządnego zagrać i boję się, że nie wykorzystam potencjału elektrycznej gitary. Chociaż i tak ciągle bym improwizował tworząc swoje własne, niepowtarzalne sola do wszelakich kawałków.

"Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie." "Improwizując solówkę automatycznie poddajesz się pewnym wzorcom." - Slash
Cort SFX-E BK

13

Odp: Kwestie związane z gitarą elektryczną.

Chociaż i tak ciągle bym improwizował tworząc swoje własne, niepowtarzalne sola do wszelakich kawałków.

Lista ludzi których obchodzi co będziesz na tej gitarze robił, panie małe ego.

Koleś chcesz elektryka to kupuj, kompletnie nie rozumiem po jaką cholerę zakładasz taki temat. Żeby kupić wcale nie trzeba umieć, przecież kupujesz żeby się kurna uczyć dalej...

14

Odp: Kwestie związane z gitarą elektryczną.

A jak sprzedawca sprawdzi i zobaczy, że nic nie umie to mu nie wyda instrumentu, a?

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

15

Odp: Kwestie związane z gitarą elektryczną.

Po prostu nie chcę zmarnować kasy. Przecież i tak zrobię, co będę chciał, pytam tylko, czy ten zakup jest opłacalny.

"Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie." "Improwizując solówkę automatycznie poddajesz się pewnym wzorcom." - Slash
Cort SFX-E BK

16

Odp: Kwestie związane z gitarą elektryczną.

Jasne, że nie jest opłacalne. A wiesz czemu ? Bo wtopisz kasę w coś na czym prawdopodobnie nigdy nie zarobisz, albo zarobisz za jakieś 10 lat.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

17 (edytowany przez Lobo 2012-06-03 20:06:11)

Odp: Kwestie związane z gitarą elektryczną.

Slassh napisał/a:

Po prostu nie chcę zmarnować kasy. Przecież i tak zrobię, co będę chciał, pytam tylko, czy ten zakup jest opłacalny.

To zależy. Jak będziesz dobry, wydasz płytę i będziesz grał koncerty, to Ci się zwróci, a jak nie... Kasa na marne. Zastanów się dobrze przed tym ważnym krokiem...

A tak w ogóle to obecne chińskie Epi nie mają dobrych opinii (nawet te z wyższej półki cenowej).

18

Odp: Kwestie związane z gitarą elektryczną.

Są lepsze Les Paul'e w tej cenie ? Teraz gram dla swojej czystej przyjemności. Przecież na aucie, telefonie etc. też się nie zarobi - jako użytkownik tych przedmiotów. W przyszłości zrobię wszystko, by iść w kierunku muzyki, ale na poważne granie, wydawanie płyt, to zdecydowanie mam czas.

"Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie." "Improwizując solówkę automatycznie poddajesz się pewnym wzorcom." - Slash
Cort SFX-E BK

19

Odp: Kwestie związane z gitarą elektryczną.

Ja mam standarda plus i jest zajebisty. Kupiłem używkę za jakieś 1k ze straplockami i mostkiem rolkowym wiec jest spoko ;]

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

20

Odp: Kwestie związane z gitarą elektryczną.

Podobno z tych tańszych dobra jest ta gitarka: http://rnr.pl/p2289.893_cort_cr_100_git … yczna.html (sama chcę ją kupić wink) ,a z droższych masz to: http://rnr.pl/p5472.893_cort_cr_250_git … yczna.html. Te gitary baaardzo przypominają mi gitarę Slash'a i Jimmy'ego Page'a (szczególnie ta droższa). ;D

21

Odp: Kwestie związane z gitarą elektryczną.

mpx - Właśnie chcę kupić Standard Plus - w kolorze VS, albo Royale'a - grałem na obydwu i są zajebiste.

Duel77 - mi się Les Paul'e Cort'a strasznie nie podobają - szczególnie przez ten cutaway a właściwie ten róg- można nim zabić normalnie.

"Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie." "Improwizując solówkę automatycznie poddajesz się pewnym wzorcom." - Slash
Cort SFX-E BK

22

Odp: Kwestie związane z gitarą elektryczną.

Ten pierszy LP Corta nawet nie zabrzmi jak LP. Klonowa szyjka.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

23

Odp: Kwestie związane z gitarą elektryczną.

No więc właśnie.

"Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie." "Improwizując solówkę automatycznie poddajesz się pewnym wzorcom." - Slash
Cort SFX-E BK