1

Temat: Partytura basowa do Rise Against - Drones.

Witam

Ten tekst jest skierowany do ludzi z ogarniętym słuchem muzycznym. Poszukuję naprawdę dobrej transkrypcji w Guitar Pro do piosenki "Drones" Rise Against. Dotychczas w internecie znalazłem dwie wersje, obydwie z błędami. Do tego ta najbardziej popularna ma kolosalny błąd rytmiczny. Spróbuję go opisać na przykładzie "Fuel" Metalliki.

Mianowicie, kiedy ogarnąłem o co chodzi w tych wszystkich metrach, biciach na trzy, na cztery, itd. to w każdej piosence zacząłem sobie liczyć te ćwierćnuty. W wolnych i średnich piosenkach było w porządku - liczyłem tak jak trzeba. Ale w szybkich nie byłem świadomy swojego błędu - liczyłem ćwierćnuty tylko do uderzeń werbla, a nie na przemian werbla i stopy. czyli wejściowy motyw gitarowy był niby grany dwa razy na takt. Na początku wszystko niby się zgadzało - wszystkie motywy miały parzystą liczbą taktów, więc żadnego zgrzytu nie wykryłem. Dopiero jak zobaczyłem transkrypcję "Fuela" w GP to zobaczyłem swój błąd. 

I właśnie ten błąd jest w najpopularniejszej transkrypcji. Mniejsza o to, to juz sobie zdążyłem poprawić. Ale w obydwu transkrypcjach breakdown i solo basowe jest źle napisane (jedna wersja tego sola w ogóle nie uwzględnia), wartości rytmiczne i dźwięki nie zgadzają mi się z oryginałem. Dlatego prosiłbym jakiegoś użytkownika tego forum, aby napisał dla mnie poprawną wersję tej piosenki. Z góry dziękuję!