1 (edytowany przez Mati_a2 2012-05-19 00:17:59)

Temat: Jaki pasek do akustyka?

Witam.Ostatnio zainteresowała mnie gra na stojąco więc chcę sobie załatwić pasek do gitary.Mam jednak kilka pytań:

-W jakich cenach chodzą mniej więcej takie paski?

-Czy są paski które są szczególnie polecane albo takie, które są szczególnie odradzane,a jeśli tak to jakie mi polecacie, a jakie odradzacie?

-Czy pasek mogę spokojnie kupić przez internet czy tak jak w przypadku gitar lepiej jechać do sklepu muzycznego?

2 (edytowany przez GeNeX 2012-05-18 22:50:24)

Odp: Jaki pasek do akustyka?

Ceny pasków są najróżniejsze smile
Ogólnie im szerszy tym lepszy, wygodniejszy.
Im lepszy materiał, tym droższy. Powiedz ile chcesz wydać
Nie sądzę by były jakieś szczególnie odradzane paski.
Ja oba swoje (do akustyka i elektryka) kupiłem przez neta i jestem zadowolony.

Btw. Masz dwa zaczepy na pasek w swojej gitarze?

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

3 (edytowany przez Mati_a2 2012-05-19 13:11:08)

Odp: Jaki pasek do akustyka?

Tak ,mam 2 zaczepy takie jakby w kształcie trochę lejkowatym.Niby mam trochę kasy ale pasek nie musi jakiś hiper super mega wypasiony smile ,wystarczy taki który jest wygodny i komfortowo się z nim gra smile .Wydać bym chciał tak do 60 zł ,chyba że to za mało to wtedy da radę wydać trochę więcej.

Btw. Czy kształt tych zaczepek ma jakieś znaczenie?Chodzi mi o to czy są paski ,których się nie da przypiąć do jednych gitar a da się do innych?Czy raczej każdy pasek pasuje do każdej gitary (chodzi mi o gitary tego samego rodzaju , w tym wypadku akustyczne)

Btw. co sądzicie o tym http://allegro.pl/pasek-do-gitary-akust … 47964.html    ?

4

Odp: Jaki pasek do akustyka?

http://allegro.pl/pas-do-gitary-elekt-p … 00006.html ja polecam ten - szeroki, tani i skórzany, sam mam w dwóch wiosłach.

5

Odp: Jaki pasek do akustyka?

Heh tylko, że mi chodzi o pas do akustyka smile

6

Odp: Jaki pasek do akustyka?

Ale w sumie co to za różnica?
Przełożyłem taki sam pasek jak Ramesa ze swojego elektryka do akustyka i jest okej.
Ewentualnie poszukaj podobnego podpisanego jako "do akustyka". Ja najbardziej lubię właśnie takie jak ten. Szeroki i wygodny.

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

7

Odp: Jaki pasek do akustyka?

Trochę głupio się czuje ,ale myślałem że do każdego rodzaju gitary jest inny pasek.W takim razie wezmę ten co polecałeś Rames.Dzięki za wszelkie wyjaśnienia smile