Temat: Praca prawej ręki - bicie akordów bez użycia kostki

Witam serdecznie forumowiczów~!

Moje pytanie: W jaki sposób szarpiecie struny, kiedy gracie akordy bez użycia kostki? Jak ustawić dłoń i palce, żeby uzyskać delikatne i 'miękkie' brzmienie?

Z góry dziękuję i pozdrawiam. (^^)

Fender CD60 BK

2

Odp: Praca prawej ręki - bicie akordów bez użycia kostki

jezeli nie masz długich paznokci to staraj się trącac opuszkiem/bokiem a nie paznokciem ;P

3

Odp: Praca prawej ręki - bicie akordów bez użycia kostki

Jak ja chcę uzyskać naprawdę delikatne i przedewszystkim ciche brzmienie to gram bokiem kciuka. Moja koleżanka w takich wolniejszych fragmentach używa samego palca wskazującego jadąc do góry (od wiolinowych do basowych), szczególnie fajnie to brzmi na klasyku jak używa tedy prawie samych basowych strun.

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

Odp: Praca prawej ręki - bicie akordów bez użycia kostki

Próbowałam obydwu sposobów. Przy grze bokiem kciuka dźwięk jest nieco przytłumiony natomiast przy grze opuszkiem palca przy szybkim tępie gry za mocno szarpię struny basowe, a inne zdarza mi się omijać. Myślę, że to jest jednak kwestia wprawy i wyczucia nad czym oczywiście będę pracować.
A w jaki sposób układacie dłoń? Czy łaczycie palce? Czy jest to raczej 'naturalne' ułożenie dłoni i ew. lekkie wystawienia kciuka, bądź palca wskazującego (zależnie od sposobu gry).

Fender CD60 BK