Temat: Czy można przerobić wzmacniacz tranzystorowy na lampowy?

Ja mam nietypowe pytanie Czy mozna jakos przerobic tranzystorowy wzmacniak na lampowy?

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

2

Odp: Czy można przerobić wzmacniacz tranzystorowy na lampowy?

Jak najbardziej. Wyjmujesz bebechy z tranzystora, wkładasz układ z lampowego (np. DIY) i cieszysz się lampowcem big_smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

3

Odp: Czy można przerobić wzmacniacz tranzystorowy na lampowy?

Bierzesz wzmacniacz tranzystorowy wyrzucasz, kupujesz dużo różnych części składasz wzmacnaicz lampowy.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

4

Odp: Czy można przerobić wzmacniacz tranzystorowy na lampowy?

Czyli tak srednio ile by  to kosztowalo? i jak mam Crate 15 fw z 12" glosnikiem to kupie lampy uklad i mam 15w lampowego crate?

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

5

Odp: Czy można przerobić wzmacniacz tranzystorowy na lampowy?

Złożyłem w życiu parę lampiaków więc postanowiłem napisać poradnik.
1. Sprzedajesz tranzystor i kupujesz za niego porządny głośnik (Celestion, Eminenec)
2. Kupuje: Lampy, kondensatory, trafa, rezystory, kable, kawał aluminiowej blachy, trochę sklejki 18mm, gniazda Jack, podstawki pod lampy, wiertarkę, jakieś skaj na obicie żeby to wyglądało.
3. Robisz chassis, paczkę, heada za pomocą wiertarki, wkrętów itp.
4. Składasz wszystko według schematu.
5. Denerwujesz się bo wzmacniacz się wzbudza/brumi/szumi a ty nie wiesz co to jest pętla masy.
6. W końcu czytasz literaturę, przerabiasz wzmacniacz który mógł Cie zabić na taki co jest bezpieczny i nie wzbudzający.

Konkluzja: Nie da się przerobić tranzystora na lampę, są to zupełnie inne układy, trudniejsze do złożenia i co więcej pracujące na niebezpiecznych napięciach.
Miałem tego Crate i jego chassis jest za małe nawet żeby pomieścić jakiegoś 5W w sobie, a co dopiero 15W, przy czym żeby zrobić jakiego kolwiek lampiaka, trzeba by WSZYSTKO wywalić z tego Crate, no może poza potencjometrami. IMO lepiej sprzedać, kupić porządny głośnik i jeśli umiesz to złożyć samemu np. Soldano Atomica 5W który jest świetnie udokumentowany, a potem kombinować i przerabiać na coś innego.

Pozdro.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

6 (edytowany przez Bezimienny 2012-05-16 14:22:14)

Odp: Czy można przerobić wzmacniacz tranzystorowy na lampowy?

Dzieki za porade. I mpx ty masz lampowy wzmacniacz? I to sie wiele rozni w brzmieniu?

Zlozyc bym zlozyl ale za duzo roboty z tym

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

7

Odp: Czy można przerobić wzmacniacz tranzystorowy na lampowy?

Może przekona Cię to, że większość profesjonalnych muzyków gra na lampach.
Osobiście sam zabieram się, żeby zrobić drugi raz Atomic'a 5W a starym bym się pobawił w jakieś przeróbki etc. wink

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

8 (edytowany przez Bezimienny 2012-05-17 16:09:52)

Odp: Czy można przerobić wzmacniacz tranzystorowy na lampowy?

Narazie po zakupie gitary to mam 30zlotych ktore zapewne wydam na struny wiec o budowie lampy

narazie moge zapomniec. A crate jest raczej przechwalony , do 50% dzwiek jest okey a pozniej 1 wielki ryk.



EDDIT

Jeszcze 1 pytanie czy do lampy moge uzyc glosnika z crate?

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]