1

Temat: Combo gitarowe Fender Mustang I 20W do elektroakustyka?

Mam idiotyczne pytanie, mam combo gitarowe Fender Mustang I 20W. Może on mi służyć do elektroakustyka?

2

Odp: Combo gitarowe Fender Mustang I 20W do elektroakustyka?

To raczej zależy od tego gdzie powstaje "brzmienie", w preampie czy w końcówce, jak w tym drugim to wzmaka trzeba rozkręcić żeby zabrzmiał. Ogólnie raczej jest odwrotnie niż mówi Rames.
Rozkręcona lampa zabrzmi lepiej, ale wiadomo że 100W rozkręcisz na 0,1/10 volume, a 5W na 1/10 zanim ogłuchniesz, więc takiego 5W da się bardziej "rozbujać" wink

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

3

Odp: Combo gitarowe Fender Mustang I 20W do elektroakustyka?

Z tego co wiem preamp ma większe znacznie jeśli chodzi o brzmienie, czyli większy udział w kreacji brzmienia. No i właśnie czytałem, że 100W rozkręcone na 0,1/100 brzmi lepiej niż 5W rozkręcone na 1/10, bo to i tak minimalne rozkręcenia, chociaż to pewnie też zależy od tego o jakich wzmacniaczach mowa itd.

No ale tutaj i tak nikt nie kupuje lamp więc w sumie zbędna dyskusje rozpocząłem.

4

Odp: Combo gitarowe Fender Mustang I 20W do elektroakustyka?

No właśnie w lampach duże znaczenie dla brzmienia ma końcówka, czasami wręcz generalny (np. Plexi, ogólnie wszelkie vintage).

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95