Temat: Wzrost a wielkość gitary

Nie wiem czy wybrałem dobry dział, ale najwyżej...:D Z góry przepraszam za głupie pytanie, ale jestem nowy i nie wiem co i jak;)

Chciałem zapytać czy gitara powinna być w jakiś sposób dopasowana do wzrostu? Sam mam od jakiegoś czasu gitarę akustyczną, którą zresztą wybierałem sam i chyba nie był to najlepszy wybór. Bo o ile gitara sama w sobie jest całkiem niezła, to przytłacza mnie jej wielkość. Sam jestem niewysoki:P

Czasami widzę jak ktoś idzie na mieście z futerałem z gitarą na plecach. I nawet jeśli ktoś ma wzrost podobny do mojego, to widać, że ta gitara jest chyba mniejsza od mojej:D Szczerze mówiąc, będąc swego czasu w sklepie muzycznym, nie zwróciłem uwagi na to, czy wszystkie gitary mają taką samą wielkość. Czy ktoś mógłby mnie oświecić i powiedzieć, co mogę zrobić w tej sytuacji? Czy mniejsze gitary oprócz wielkości się czymś różnią? Poza tym mam poczucie, że gryf jest dla mnie trochę za długi i szeroki (mam krótki zasięg rąk i niezbyt długie palce). Dodam, że moja obecna gitara stojąc, sięga mi prawie do klatki piersiowej big_smile

Będę wdzięczny za odpowiedź i radę.

2 (edytowany przez Sklerotyk 2012-03-20 19:47:30)

Odp: Wzrost a wielkość gitary

co ty wzrost 1.6 w kapeluszu masz? big_smile
a tak na serio, to ile ty masz wzrostu? ja mam 1.74 i mi siega do pępka

Oabliss here ~~
Takamine G320 i pickup Shadow SH330 Soon

3

Odp: Wzrost a wielkość gitary

Ja w dowodzie mam wpisane 172. Ale to tylko tak jest wpisane, bo lepiej wygląda niż moje skromne i rzeczywiste 168 big_smile Gitara sięga mi jakieś 4 cm za pępek:P Siostra śmieje się, żebym kupił sobie ukulele:D Ale bez przesady... mam chyba gitarę, na której cięzko mi się będzie nauczyć grać. Poza tym trochę głupio bym wyglądał, jakbym chciał ją gdziekolwiek ze sobą zabrać. tongue Chyba się przejdę do sklepu muzycznego.

4

Odp: Wzrost a wielkość gitary

a to jest akustyczna? i jaki to model? pozatym czemu glupio to wyglada? normalnie MAN!

Oabliss here ~~
Takamine G320 i pickup Shadow SH330 Soon

5

Odp: Wzrost a wielkość gitary

Zawsze możesz powiedzieć, że kontrabas niesiesz big_smile

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

6 (edytowany przez Sklerotyk 2012-03-20 21:10:58)

Odp: Wzrost a wielkość gitary

ahahaha, albo basUfke tongue tyle ze grubszy model big_smile zawsze sie smieje jak przypomne sobie jak postawiłem akustyka do starego defilowskiego klasyka, defil wygladal jak skrzypki przy moim takamine big_smile zawsze z tego smieje sie, ale to zawsze big_smile

Oabliss here ~~
Takamine G320 i pickup Shadow SH330 Soon

7

Odp: Wzrost a wielkość gitary

Przejdź się do muzycznego i pomacaj, pudła są różne, kwadratowe i podłużne wink

8

Odp: Wzrost a wielkość gitary

Przejdę się przejdę:) Muszę przed wakacjami to załatwić, bo chcę ze sobą wziąć gitarę, ale głupio będzie brać przez pół Polski ze sobą coś, co jest prawie większe ode mnie:D Ktoś tu pytał o model. Mam akustyka - Epiphone AJ-100BK, coś takiego dokładnie jak w linku:

http://archiwumallegro.pl/epiphone_aj_1 … 25418.html

9

Odp: Wzrost a wielkość gitary

No to masz najzwyklejszego akustyka (no prawie) wielkosciowo, ty sie tu nic nie przejmuj tongue gitara akustyczna jest wieksza od klasycznej

Oabliss here ~~
Takamine G320 i pickup Shadow SH330 Soon

10

Odp: Wzrost a wielkość gitary

@Sklerotyk:
racja.

Jak kumplowi pożyczyłem pokrowiec od klasyka do akustyka, był za mały.

Darek powiedział:
Kuba02 został mianowany oficjalnie forumowym Archeologiem więc [...] ma prawo robić odkopy
big_smile

11

Odp: Wzrost a wielkość gitary

Więc może powinienem pomyśleć o klasyku....No wiecie..yyyy...żebym nie nosił ze sobą czegoś, co jest większe ode mnie tongue  W sumie nawet nie wiem do teraz za bardzo na czym polega różnica między akustykiem a klasykiem. O zgrozo! Znowu miałem w ogóle siąść z tą gitarą i lipa. Ja to mam zapał. Dwa dni i koniec... następna lekcja gry na gitarze za pół rocku :-D Dramat.