Temat: Czy nadaję się do gry na gitarze?

Witam.

Gdzieś od stycznia br. myślę o kupnie gitary.Nie chciałem kupować w środku roku szkolnego więc odłożyłem to do wakacji.Mama wyraziła zgodę ale...powiedziała żebym poszedł do jakiegoś nauczyciela i on ma powiedzieć czy się nadaję"Bo mówi że łatwo wydać 500 zł ale czy będę potem grał".Nie potrafię jej przekonać ,że będę na pewno grał.No i musiałem "przystać" na jej warunki.I mam pytanie,co ten nauczyciel mniej więcej będzie sprawdzał?



Z góry dziękuje.


Pozdrawiam.

Vintage V100+Marshall VS100

2

Odp: Czy nadaję się do gry na gitarze?

Skąd to mamy wiedziec? Zalezy od nauczyciela, wg mnie liczą sie chęci.

Angus Young The Best

3

Odp: Czy nadaję się do gry na gitarze?

Dla mnie wystarczające jest to, że skoro od stycznia Twój zapał nie ostygł to będziesz grał.

Taki test jest bez sensu, przecież nie aplikujesz do orkiestry, tylko chcesz rozwijać swoje pasje.

A może udało by Ci się od kogoś na miesiąc pożyczyć gitarę, wówczas pokażesz mamie, że ćwiczysz wytrwale i kupią Ci instrument smile

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

4

Odp: Czy nadaję się do gry na gitarze?

Mój sąsiad gra w zespole,ale prawie w ogóle go nie znam.A grać chcę sam dla siebie.Muszę jeszcze z mamą pogadać może coś się uda,lub liczyć  na to że ten nauczyciel będzie wyrozumiały.

Vintage V100+Marshall VS100

5

Odp: Czy nadaję się do gry na gitarze?

Niestety znaleźć dobrego nauczyciela to ciężka sprawa...
Prawdopodobnie będzie sprawdzał twój słuch, bo co innego?
Przecierz nie szybkość przebierania palcami.
Poczytaj trochę, np. dział gitara dla początkujących, by w razie czego być przygotowanym.
Nawet jak nie uda ci się zagrac np. gamy ze sluchu. ( Mnie tak sprawdzał - dał gitare w łapska i powiedzał: zagraj gamę to zobaczymy, a wiadomo że  byłem zdenerwowany, więc było ciężko)
to będziesz miał już jakies wiadomości by zagrać z pamięci itd.
Ale przede wszytkim - Każdy, bez wyjątku, może nauczyć się grać, trzeba tylko ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć.
ps. Pokaż ten temat mamie, odpowiedzi na postawione przez ciebie pytanie - wtedy na bank ci kupi. tongue

6 (edytowany przez Nemoris 2009-07-12 11:43:56)

Odp: Czy nadaję się do gry na gitarze?

bluesman napisał/a:

ps. Pokaż ten temat mamie, odpowiedzi na postawione przez ciebie pytanie - wtedy na bank ci kupi. tongue

Może rzeczywiście to nie głupi pomysł,ale znająć życie to mojej mamy by to nie przekonało.

ps.I zagrałeś tą game tongue?


Edit:Zapomniałem napisać też o tym że pytałem się  mojego nauczyciela od angielskiego ,który gra na perkusji około 15 lat i gra nadal.Powiedział mi żebym się nie przejmował bo jak chcę grać to się naucze.Tylko jak tu się nie przejmować : /

Vintage V100+Marshall VS100

7

Odp: Czy nadaję się do gry na gitarze?

No, ale ciężko powiedzieć, iż zrobiłem to samodzielnie tongue
Jak to, jak się nie przejmować - normalnie!
I nie musisz od razu kupować gitary za 500 zl.
Hohner HC-06 moim zdaniem całkiem, całkiem gitarka (klasyczna) do kupienia za 3 stówy.
A jak mama zobaczy, że grasz, grasz i robisz to dobrze - bedzie o wiele łatwiej namówić ją na coś lepszego. Małymi kroczkami ;]

8 (edytowany przez Nemoris 2009-07-12 19:43:36)

Odp: Czy nadaję się do gry na gitarze?

Jutro zadzwonię żeby się z tym gościem umówić. Na pewno się zestresuję i będzie jak zwykle.

Vintage V100+Marshall VS100

9

Odp: Czy nadaję się do gry na gitarze?

To napisz jutro jak ci poszło.

10

Odp: Czy nadaję się do gry na gitarze?

Żyjesz?
Masz ręce?
Słyszysz?

Jeśli odpowiedź na wszystkie pytania była twierdząca, nadajesz się do gry na gitarze.

cytuję Darka smile

Możesz zadać te pytania mamie jak odpowie, że tak to powiedz jej, że się nadajesz smile

11 (edytowany przez Nemoris 2009-07-13 09:04:27)

Odp: Czy nadaję się do gry na gitarze?

Dobra.Umówiłem się o 12.Trzymajcie kciuki tongue


Ps.Gościu po głosie wydał się sympatyczny,więc może nie ma się czego bać.

Vintage V100+Marshall VS100

12

Odp: Czy nadaję się do gry na gitarze?

Udało się big_smile.Powiedział że słuch mam przeciętny ale bardzo dobre wyczucie rytmu,a to własnie poczucie rytmu jest najważniejsze przy grze na gitarze,a nie słuch.Może już w tym tygodniu będę miał gitare.

Vintage V100+Marshall VS100

13

Odp: Czy nadaję się do gry na gitarze?

Nie taki diabeł straszny jak go malują ;]

14

Odp: Czy nadaję się do gry na gitarze?

Dokładnie