1 (edytowany przez augenss 2012-02-20 21:31:44)

Temat: T.Burton Greengo przez Allegro - którego sprzedawcę wybrać?

Jestem na 100% zdecydowana na gitarę T.Burton Greengo WC TLB (niebieską). Zamierzam ją zamówić przez internet, ponieważ sklepy w moim mieście są kiepsko wyposażone.
Kolega kiedyś wspominał, że kupił przez Allegro - wszystko jest w porządku, gitara pięknie gra, więc może to być doby pomysł.
Jednak ja się waham pomiędzy dwoma sprzedawcami:

1) cena 490,-, darmowa przesylka, gratisy itd....
Ten sprzedający (ze sklepu E-MUSICSHOP) ma bardzo dużo opinii na profilu, zdecydowana większość to pozytywne.
http://allegro.pl/t-burton-greengo-wc-t … 29071.html

2)cena 550,- + koszt przesyłki, w ogłoszeniu żadnych gratisów nie widzę. Ogólnie ogłoszenie to wygląda schludnie, profesjonalnie.
Ten sprzedający (ze sklepu MUZYCZNY GANG) ma niewiele opinii, wszystkie pozytywne.
http://allegro.pl/gitara-akustyczna-t-b … 85680.html

Nie wiem czy można tak do końca ufać tym opiniom.
Nie chcę kupić jakiegoś badziewia, chyba od pół roku namawiam rodziców, żeby mi kupili gitarę. Teraz, kiedy już się zgodzili, stwierdzili, że jeśli z tą będzie coś nie tak to na następną gitarę pieniędzy nie dostanę. Ja też bym nie chciała kupować więcej niż jeden raz.
Wcześniej nigdy nie kupowałam przez Allegro ale wydaje mi się to bardziej bezpieczne niż kupowanie bezpośrednio ze strony internetowej sklepu.

Pomocy! Bardzo mi zależy na dobrym zakupie.
Przejrzyjcie te linki i powiedzcie co byście wybrali i ewentualnie dlaczego smile

2

Odp: T.Burton Greengo przez Allegro - którego sprzedawcę wybrać?

Brałbym tansze, oba to sklepy muzyczne wiec jesli gitara ci nie spasuje mozesz zwrocic 10 dni po otrzymaniu paczki wiec... tansze brałbym, bo po co przeplacac

Oabliss here ~~
Takamine G320 i pickup Shadow SH330 Soon

3

Odp: T.Burton Greengo przez Allegro - którego sprzedawcę wybrać?

Wolałabym od razu kupić dobrą i nie bawić się w jakieś zwracanie albo wymiany.

4

Odp: T.Burton Greengo przez Allegro - którego sprzedawcę wybrać?

Bez sensu, tu i tu masz szanse trafic na bubel, nawet w dobrej gitarze... to ze drozsze nie oznacza ze wieksza pewnosc... ja brałbym tansze tak czy siak

Oabliss here ~~
Takamine G320 i pickup Shadow SH330 Soon

5

Odp: T.Burton Greengo przez Allegro - którego sprzedawcę wybrać?

Mnie sam kolor odstrasza, ale to ja i to jest mało ważne, są różne gusta.
Oczywiście najlepiej gitarę kupic osobiście, to że kolega dobrze trafił nie znaczy, że ty też będziesz miec tyle szczęścia. Na dodatek wisi nad tobą ultimatum rodziców smile

Pisałaś o słabo wyposażonych sklepach, ale mimo wszystko podaj jeśli możesz stronę internetową któregoś z nich (jeśli je mają) , a rozejrzymy się czy faktycznie nie ma nic przyzwoitego.

6

Odp: T.Burton Greengo przez Allegro - którego sprzedawcę wybrać?

@Ziemian
"to że kolega dobrze trafił nie znaczy, że ty też będziesz miec tyle szczęścia" - nie tylko ja dobrze trafilem, szansa jest bardzo duza ze nie bedzie bubla wiec nie ma o czym gadac... pozatym to tez jest sklep jak guitarcenter itp... wiec nie ma co kombinowac

Oabliss here ~~
Takamine G320 i pickup Shadow SH330 Soon

7

Odp: T.Burton Greengo przez Allegro - którego sprzedawcę wybrać?

Bardzo duża mówisz? Nie masz racji. Przyślą ten egzemplarz, który im będzie pasowało opchnąc, a ty jako
kupujący nie masz nic do powiedzenia. Z kolei w sklepie w towarzystwie kogoś będącego w temacie możesz dokonac selekcji.
Kupno przez allegro to czysta loteria, a kupno osobiście w sklepie to nie kombinacje tylko najrozsądniejsze wyjście.

8

Odp: T.Burton Greengo przez Allegro - którego sprzedawcę wybrać?

Jesli sprzedawcy nie interesuje opinia jego sklepu ( a powinna ) to raczej nie wysle ci bubla, a pozatym sklep e-music jest dobrym internetowym sklepem. Moze tez kwestia zaufania do drugiego czlowieka...

Oabliss here ~~
Takamine G320 i pickup Shadow SH330 Soon

9

Odp: T.Burton Greengo przez Allegro - którego sprzedawcę wybrać?

@Sklerotyk
mówisz, że ten e-musicshop to dobry sklep?

10

Odp: T.Burton Greengo przez Allegro - którego sprzedawcę wybrać?

Nie masz możliwości sprawdzenia gitary?

Zamówienie gitary w sklepie w Twoim mieście to dobry pomysł, albo podjechanie do innego miasta. Jeżeli nie chcesz jej zwracać za kilka dni bo Ci coś brzęczy, czy odpada.

Szczególnie w przypadku stosunkowo tanich gitar, nie oszukujmy się, jest bardzo duże prawdopodobieństwa bubla i trzeba sprawdzić najpierw.

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

11

Odp: T.Burton Greengo przez Allegro - którego sprzedawcę wybrać?

@augenss
Tak, ceniony jest jak guitarcenter, no moze porównywalnie bo gc i bratpolu nic nie przbije, ale tak jest mniej wiecej na ich poziomie

Oabliss here ~~
Takamine G320 i pickup Shadow SH330 Soon