41

Odp: Gra na basie

Ja jakos nie czułem problemów z dociskaniem strun na basie jak gralem ;O
Moze delikatne paluszki? big_smile

Oabliss here ~~
Takamine G320 i pickup Shadow SH330 Soon

42

Odp: Gra na basie

lis1994 napisał/a:
marcinos83 napisał/a:

Bez żartów big_smile basówka jest prostsza niż cymbałki, dasz radę big_smile

Ty chyba nie wiesz o czym mówisz. Gra na basie to całkiem inna bajka! Oczywiście jeśli ktoś zamierza tylko "naciskać struny" i grać po dźwiękach to owszem jest to łatwe ale grać na basie a być basistą to dwie różne kwestie.

ależ wiem doskonale big_smile gram w jednym zespole na gitarze a w drugim na basie (rock-blues covery) i ostatnią rzeczą jaką mogę powiedzieć to to, że bas jest trudny. Ale to może kwestia wprawy, zapewne.

43

Odp: Gra na basie

Ale pytanie czy grasz czy "grasz" ? Mam kumpla, który jest zajebistym basistą i aż miło go słuchać jak gra; mając podane tylko akordy a czasem nawet nie, potrafi na bieżąco wymyślać takie zagrywki, że aż czasem szczena opada. wink

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

44

Odp: Gra na basie

Lis to jeszcze nie dowód, że bas jest trudniejszy, tylko dowód na to, że twój kumpel dobrze gra. Co nie zmienia faktu, że bas jest trudniejszy, w death metalu na przykład ma często dużo trudniejsze zagrywki od gitary, albo jest na nim trudniej zagrać to co gitara np. jakieś tremola rozłożone po całym gryfie itd (a jak to jest w rock-blues to już nie wiem).

45

Odp: Gra na basie

Rames napisał/a:

Grzesiek wiem jak się stroi bas i ma on bardziej napięte struny. Dowody: http://www.daddario.com/DADProductDetai … ductid=170 - wcale nie taki twardy set i ma napięcia w przedziale 15-21 kg.

http://www.daddario.com/DADProductDetai … oductid=36 - odpowiednikiem dla gitary jest ten set i ma napięcia w przedziale 7-10 kg.

Ty, no może faktycznie, ale mnie się struny bez problemu dociska. Dlatego własnie myślałem, że mają taki mały naciąg smile Nie wiem, może to od grubości zależy, lepiej czuje się pod palcami czy co no i dłuższa menzura. smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

46

Odp: Gra na basie

ja gram na basie i wole bass niz gitare. Gram na weselach

47

Odp: Gra na basie

Niedawno miałem okazje pograć kilka dni na basie, więc się wypowiem.
Jeśli dobrze grasz na elektryku czy akustyku, to na basie też dobrze zaczniesz, kwestia przyzwyczajenia i zwrócenia uwagi na inne aspekty. Ja nie miałem problemu z nauczeniem się nawet tych trudniejszych utworów. Wszytko kwestia praktyki.
Jeśli to Twoja pierwsza gitara, to moze nie być łatwo, ale kto powiedział, ze będzie? Zabieramy się do ćwiczeń.
Ale bas ma inna rola w zespole. Tworzy z perkusją trzon utworu, jeśli zawiedzie to nie ma co liczyc na dobry kawałek. Jako basista trzeba się wsłuchiwać w perkmena, stanowic z nim jedność. Rytm i dobra melodia to podstawa.

Konrad napisał/a:

wole bass niz gitare

No tak, przecież bass to nie gitara wink

Squier Classic Vibe 50 Strat | Kustom KG112FX
http://www.youtube.com/watch?v=LglltZFJch8