41

Odp: Acta, Sopa, Pipa

Wszędzie trzeba widzieć plusy ;D POpaprańcy w końcu stracą na poparciu. Wgl. to zaczyna się robić ciekawie w Polsce wink

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

42

Odp: Acta, Sopa, Pipa

Rames napisał/a:

O Serum jaka nagła zmiana poglądów, z postawy aktywnej na bierną. Argumenty Sylwestra nie do obalenia.

Nie nie, ja nadal uważam, że to trzeba zwalczać i że to jest złe. Nie chcę tego na świecie i w Polsce i podtrzymuję to, co powiedziałam wcześniej. Ale oglądam Wiadomości i inne kanały informacyjne i widzę co się dzieje, więc uważam, że nie ma sensu drzeć pyska teraz, kiedy decyzja już w sumie zapadła.

Po prostu - mniej bym żałowała, gdybym nie miała neta w ogóle, niż gdybym miała mieć tylko po to, żeby sprawdzać maile (w porównaniu z tym, co miałam przez bardzo długi czas). To, że nie bardzo chcę, aby nastąpiła nagła zmiana warunków, to chyba nic dziwnego smile

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"

43

Odp: Acta, Sopa, Pipa

Nikt mi nie płaci(chciałbym). Tak na prawdę to mam wyjebongo na tą ustawę. Jeśli się zmieni na tak, że nie będę spokojnie "żyć" w internecie wyjdę na ulicę i będzie WPIER*** ! Stanie się ja w Egipcie, a najwyższe władze zostaną obalone o!

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

44 (edytowany przez grzesiek2805 2012-01-26 15:19:02)

Odp: Acta, Sopa, Pipa

Sylwester napisał/a:

Jeśli się zmieni na tak, że nie będę spokojnie "żyć" w internecie wyjdę na ulicę i będzie WPIER*** ! Stanie się ja w Egipcie, a najwyższe władze zostaną obalone o!

Wcale bym się nie zdziwił... Tusk narobił rozpierduchy, nie sądzę żeby następnym razem zasiadł na fotelu prezesa, a potem martwcie się Wy! O.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

45

Odp: Acta, Sopa, Pipa

Ale ciekawe ile w tym prawdy tym co gadają co się stanie. Wyszło coś ala koniec świata XD

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

46

Odp: Acta, Sopa, Pipa

Już podpisane, nie? Ja nie odczuwam różnicy... Jak to z tym jest? Kiedy to wejdzie w życie?

47

Odp: Acta, Sopa, Pipa

jakoś 2 miesiące - 2 lata ; p

48

Odp: Acta, Sopa, Pipa

Wejdzie po ratyfikacji.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

49

Odp: Acta, Sopa, Pipa

Coś premier się zaczyna odwracać od decyzji... No nie wiem...

Wejdzie po ratyfikacji (jeżeli będzie ratyfikowane, a do tego potrzeba 2/3 z 460 posłów...) - tj. po ok. 6 miesiącach, ale...

...jeżeli pójdzie jeszcze do trybunału (w Strasburgu, bo krążą słuchy, że to niezgodne z KPP...) to może to potrwać nawet 2 lata, a na końcu być odrzucone całkowicie...

Do tego jeszcze ACTA jest nie do końca zgodne z Konstytucją RP... więc w naszym Trybunale Konstytucyjnym też posiedzi trochę...

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

50

Odp: Acta, Sopa, Pipa

Im więcej słyszę o całej sprawie tym bardziej przekonuję się, że ACTA faktycznie może być groźna. Z tego co wiem Internet to jedynie fragment tego, czego dotyczy umowa. Obawiam się, że faktycznie może to hamować postęp...

Z piractwem walczyć trzeba, ale w ACTA chyba w ogóle nie o to chodzi. Dobrze, że wstrzymali ratyfikację, ale coś mi się obiło o uszy, że z tej umowy trzeba się WYCOFAĆ aby nie weszła w życie. A o tym nasz kochany rząd i media jakoś milczą. W ogóle zresztą jest to marginalizowane.

51

Odp: Acta, Sopa, Pipa

Widać nie uważałeś w szkole na wosie smile
http://pl.wikipedia.org/wiki/Proces_leg … y_w_Polsce
To wszystko musi nastąpić żeby ustawa weszła w życie. Jakiśtam podpis pani ambasador nic nie znaczy tak naprawdę.

52

Odp: Acta, Sopa, Pipa

Uważałem, uważałem wink Jaki jest proces legislacyjny mniej więcej wiem. Nie wiem tylko, czy to coś pod ten proces podlega. Bo to nie jest w sumie stricte ustawa, a raczej coś na kształt umowy... A podpis ambasadora poparty oficjalnym stanowiskiem rządu bądź co bądź jest jakimś zobowiązaniem. Pakiety klimatyczne też są chyba przyjmowane jedynie podpisem, a obowiązują (i kraj musi płacić kary za emisję co2).

53

Odp: Acta, Sopa, Pipa

ACTA jest umową międzynarodową, dlatego tutaj mamy do czynienia jedynie z procesem ratyfikacji, taka umowa nie przechodzi procesu legislacyjnego wink A ambasador podpisała umowę, ponieważ miała upoważnienie od premiera Tuska. I Krethh ma rację, póki umowa nie zostanie ratyfikowana, nie będzie obowiązywać. Jednak podpis polskiego przedstawiciela można traktować jako wstępną deklarację chęci do przyjęcia zapisów zawartych w dokumencie. Mam nadzieję, że nic nie pokręciłam wink

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421