Temat: Piosenka na a i E

Czy znacie jeszcze jakąs piosenke na akordy a-moll i E-dur oprócz Gdy nie ma w domu dzieci?

Mam nadzieje ze w dobrym miejscu umiescilam post.
Pozdrawiam

2

Odp: Piosenka na a i E

Czemu tylko na te? o.O

Jak długo grasz?

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"

3

Odp: Piosenka na a i E

Bo jestem bardzo bardzo początkująca.
Znasz jakies inne piosenki?

4

Odp: Piosenka na a i E

Bycie bardzo początkującą, czy też nie, nie ma zbyt wielkiego znaczenia wink Skoro znasz już a-moll i E-dur, warto poćwiczyć C-dur, G-dur i D-dur. Z pięcioma akordami zagrasz już całkiem sporo piosenek: Naiwne pytania i Whisky Dżemu, Zombies The Cranberries, Czarny chleb i czarna kawa (na stronce jest filmik, polecam przejrzenie materiałów w zasobach wink ), Times like these Foo Fighters, Knocking on heavens door (w wersji oryginalnej, nie Guns'n'Roses), Wish you were here Pink Floydów i I've got a feeling (Oryginalnie The Beatles, łatwa i fajna wersja znajduje się w anime "Beck" Polecam smile). Jeśli potrenujesz trochę uproszczoną wersję F-dura to zagrasz też całe Otherside Red Hot Chili Peppers (jeśli uważasz, że jeszcze nie chcesz F-dura, to możesz grać zwrotkę, która w większości składa się z a-molla i E-dura).

Przede wszystkim nie zniechęcaj się, jeśli na początku coś ci nie wyjdzie, ćwicz codziennie i idź na przód smile

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"

5

Odp: Piosenka na a i E

Chodzi Ci o to, żeby były w tonacji e/E ?

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

6

Odp: Piosenka na a i E

Jest wyraźnie napisane, że chce piosenki na akordy "a" i "E" więc zapewne nie chodzi o tonację tylko o same akordy.

7

Odp: Piosenka na a i E

Dzięki Serum. Spróbuje ale jeszcze bez F-dura. Chce powoli bo mam stara gitarę (20-30lat to ona ma) jak załapie to kupie nową. Nie wiem czy to ma znaczenie, zapewne okaże sie poźniej wink

ZiEMi4N masz rację.

Dzieki

8

Odp: Piosenka na a i E

ZiEMi4N napisał/a:

Jest wyraźnie napisane, że chce piosenki na akordy "a" i "E" więc zapewne nie chodzi o tonację tylko o same akordy.

A co Twoim zdaniem oznacza 'na akordy a i E'?  Trochę niejasne i głupie określenie, nieprawdaż? smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

9

Odp: Piosenka na a i E

Na te główne akordy czyli G,C,E,e,D,d,A,a zagrasz spokojnie z 50 piosenek. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz wink jeszcze np. Chryzantemy złociste, nie płacz ewka w tonacji G-dur, baju baj, gaz gaz, mniej niz zero, naiwne pytania, i soft wink a do trenowania chwytów barowych polecam kombinuj dziewczyno (2 akordy, ale barowe F i B) lub kocham cie kochanie (zwrotka)

Oabliss here ~~
Takamine G320 i pickup Shadow SH330 Soon

10

Odp: Piosenka na a i E

Od biedy da się akompaniować triadą harmoniczną w jednej tonacji do dosłownie wszystkich piosenek ogniskowych.

Ja bym proponował nauczyć się akordów podstawowych najpierw, zmieniać je i dopiero za piosenki brać, ale co ja się tam znam...

@Grzesiek,

"na akordy a i E" dla mnie to jest bardzo przejrzyste i nie doszukiwałbym się tutaj drugiego dna, naprawdę.

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

11

Odp: Piosenka na a i E

@grzesiek

Nie jest wazne co ja pod tym rozumiem ale sam autor. Staralem sie go tylko zrozumiec i jak widac udalo sie. Mowi ze na akordy to na akordy, a ze pokrywa sie to z tonacja praktycznie to inna bajka smile