1 (edytowany przez kuzyn007 2012-01-29 00:51:20)

Temat: Elementy Nothing Else Matters

Witam,

Uczę się grać "Metallica - nothing else matters" i mam problem jak zagrać kilka elementów według tabulatora. Najlepiej zobrazuje to wklejając linka z wyciętymi tabulatorami (są ponumerowane od 1 do 4). Proszę o wytłumaczenie najlepiej jak to tylko możliwe smile Jak już się uczę to chciałbym to robić poprawnie.

link:
http://img715.imageshack.us/img715/8297/nuty.png
Dodam, że numer 2 według mnie odgrywa się "2" i od razu puszcza strunę w celu odegrania nr "0" bez kolejnego szarpnięcia struną. Nie wiem czy się mylę smile

Pozdrawiam

2

Odp: Elementy Nothing Else Matters

1. To jak to zagrasz nie zrobi wielkiej różnicy. Możesz zrobić pull offa z 5 do 3 i slide z 3 do 2, albo po prostu jeden slide od 5 do 2 (ja z lenistwa tak to gram smile)
2. Szarpiesz jednocześnie dwie struny E na 7 progu, B pustą, a później zwyczajnie puszczasz E
3. Pull off z 2 do 0, czyli jak ostatnio puszczamy strunę
4. Szybkie legato, trąć pustą E, naciśnij 5 próg i go puść.
Tyle smile

3

Odp: Elementy Nothing Else Matters

Noodles napisał/a:

1. To jak to zagrasz nie zrobi wielkiej różnicy. Możesz zrobić pull offa z 5 do 3 i slide z 3 do 2, albo po prostu jeden slide od 5 do 2 (ja z lenistwa tak to gram smile)
2. Szarpiesz jednocześnie dwie struny E na 7 progu, B pustą, a później zwyczajnie puszczasz E
3. Pull off z 2 do 0, czyli jak ostatnio puszczamy strunę
4. Szybkie legato, trąć pustą E, naciśnij 5 próg i go puść.
Tyle smile

Wielkie dzięki za odpowiedź i zainteresowanie.

ad.1
czyli z 3 do 2 szarpie strunę ponownie na 3? Czy też robię slidy z 5 do 3 i od razu kolejny slide na 2  przy szarpnięciu raz struną na 5?

ad.4
Przy jednym szarpnięciu wymaga to dużej wprawy, żeby mieć jeszcze kończące E.

4

Odp: Elementy Nothing Else Matters

W 1 to możesz zrobić jak ja, czyli szarpiesz strunę raz, na 5 progu, a później slide do 2, albo tak jak jest na obrazku, tj szarpiesz strunę z palcem na 5 progu, pull off na 3 i z tego 3 slide na 2. Strunę ruszasz tylko raz smile

W 4 to nie jest takie trudne, ale wymaga chwili ćwiczeń wink