1 (edytowany przez Serum 2012-01-21 17:29:32)

Temat: Acta, Sopa, Pipa

Pewnie wszyscy tu o tym słyszeliście, więc proszę was:

To wiele nie kosztuję, ledwie 2 minuty poświęconego czasu, a skutek może być ogromny.

http://pokazywarka.pl/stopacta/ <- wyślijcie maile do posłów, w linku podana jest treśc i adresy do wszystkich posłów i premiera.
http://www.petycjeonline.pl/petycja/nie … odowej/608 <- podpiszcie petycję.
Wpiszcie w google: avaaz - save the internet, kliknijcie w pierwszy link i podpiszcie petycję w sprawie SOPA

Jeden głos to niewiele, ale tysiąc głosów mogą zapobiec cenzurze Internetu - nie tylko na naszym podwórku, ale też na świecie.

Jeśli administrujący tym forum uznają, że w jakiś sposób ten temat i post naruszają zasady forum, mogą je usunąć.

Serum

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"

2

Odp: Acta, Sopa, Pipa

Słuszna sprawa chłopaki ! Do roboty !

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

3

Odp: Acta, Sopa, Pipa

ACTA górą! może dzieci przestaną przesiadywac na kompach i wyjdą w końcu na dwór wink

4

Odp: Acta, Sopa, Pipa

Panki napisał/a:

ACTA górą! może dzieci przestaną przesiadywac na kompach i wyjdą w końcu na dwór wink

O widzicie? Pankiego juz ocenzurowali...

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

5

Odp: Acta, Sopa, Pipa

grzesiek2805 napisał/a:
Panki napisał/a:

ACTA górą! może dzieci przestaną przesiadywac na kompach i wyjdą w końcu na dwór wink

O widzicie? Pankiego juz ocenzurowali...

lol dobre xD

... nie no zamknięcie serwisów typu ptp ma też swoje +, zmniejszona ilosc piractwa, ludzie chcąc posłuchac muzyki, chętniej będą sięgac po oryginalne płyty, to samo z grami, filmami, książkami ;P

6 (edytowany przez grzesiek2805 2012-01-21 21:21:56)

Odp: Acta, Sopa, Pipa

[video]http://www.youtube.com/watch?v=a-qMPUJ5I9w[/video]
Gość wydaje się sensownie prawić.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

7 (edytowany przez Vicossess 2012-01-21 22:04:26)

Odp: Acta, Sopa, Pipa

Panki, z tym że oprócz usunięcia serwisów p2p mogą ucierpieć takie jak youtube, google, wikipedia...czy chociażby to forum! Megaupload i megavideo już zostały usunięte, ponadto wszystko co robisz w internecie będzie rejestrowane i wysyłane do policji czyli załóżmy w środę wejdziesz na jakiegoś torrenta a w piątek zapuka do ciebie policja, gdyby to rzeczywiście miało więcej plusów nie byłoby postrzegane jako złe.

Dodano: sądzę, że ten pan też dobrze prawi:ACTA w Polsce: 5 wskazówek + Filmik

8

Odp: Acta, Sopa, Pipa

Na stronie ministerstwa kultury jest napisane, że te zarzuty są bezpodstawne, oraz że ustawa nie ogranicza, nie cenzuruje, oraz jest mniej restrykcyjna od obowiązującego prawa. Co nie znaczy, że im wierzymy, ale tak piszą, tylko teraz coś ich strona nie działa więc dokładnie nie przytoczę (ministerstwo kultury też już ocenzurowane w internecie!).

9 (edytowany przez grzesiek2805 2012-01-21 22:11:44)

Odp: Acta, Sopa, Pipa

Rames napisał/a:

Na stronie ministerstwa kultury jest napisane, że te zarzuty są bezpodstawne, oraz że ustawa nie ogranicza, nie cenzuruje, oraz jest mniej restrykcyjna od obowiązującego prawa.

Skoro internet z zasady i tak już kłamie, to nie ma podstaw żeby wierzyć temu co tam jest napisane.
Pie*dolenie kotka za pomocą młotka. Negocjowali w ukryciu 'dla dobra reszty' i nagle oczekują, że wszyscy im zaufają? Paranoja.



Edit. O kuwa! 2500ny post big_smile ale Wam spamu już narobiłem tongue

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

10

Odp: Acta, Sopa, Pipa

Tak, negocjacje w ukryciu nie sprzyjają ich wiarygodności. O 2500 post Grzesiek, a ja 400 ^^

11

Odp: Acta, Sopa, Pipa

http://kontakt24.tvn.pl/temat,zablokowa … =najnowsze
Robi się ciekawie smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

12

Odp: Acta, Sopa, Pipa

Vicossess napisał/a:

załóżmy w środę wejdziesz na jakiegoś torrenta a w piątek zapuka do ciebie policja

nie wejdę, bo wszelkie torrenty zostaną w krótkim czasie zablokowane wink

mimo wszystko rozumiem że są też minusy acty, między innymi to monitorowanie poczynań, ale wydaje mi się że aż tak wielkiej inwigilacji jak niektórzy sądzą nie będzie

13

Odp: Acta, Sopa, Pipa

Może nie będzie, a może będzie, tego nie wiesz. Uważam, że warto działać, póki jeszcze możemy. Rozumiem podejście ludzi, którzy uważają, że przeciwdziałanie piractwu to doba sprawa. Rozumiem. Sama nie ściągam z internetu muzyki i filmów (ani innych rzeczy), tylko kupuję płyty ulubionych zespołów. Są jednak płyty, których póki co nie kupię, bo sprowadzenie ich z Japoni wyniesie mnie jakieś 200 zł. Co do muzyki streamowanej w necie, korporacje moga się dogadac inaczej. Widać to na przykładzie vevo. Jestem użytkowniczką YT, a jeśli uchwalą SOPA i PIPA to nawet nie włożycie tam filmiku, żeby inni ocenili, jak gracie na gitarze, bo to będzie nielegalne. Wszystkie strony, które kiedyś zalinkowaliście i w świetle prawa będą nie legalne pójdą pod nóż. Dostawca będzie miał prawo odciąć wam dostęp do usługi już za samo podejrzenie, że naruszacie prawa autorskie!

To narusza zasadę domniemanej niewinności i podstawowe prawa obywatelskie i będzie miało zgubny wpływ na wolność słowa w internecie. Ja nie chce zastanawiać się za każdym razem, kiedy będę umieszczać gdzieś posta, lub link, czy czasami za miesiąc lub rok nie zapukają do mnie stosowe władze, bo ktoś na zalinkowanej przeze mnie stronie umieścił nielegalny filmik.

A jeśli was nie ruszają rzeczy, które te ustawy wprowadzają, to powinien was chociaż ruszyć fakt, że porozumienie ACTA zostało zawarte za naszymi plecami, nikt nie pytał nas o zdanie i gdyby nie Wikileaks nic byśmy o tym nie wiedzieli. O ACTA nie decydują ludzie, których wybraliśmy demokratycznie, ale ci, którzy sprawują urzędy z mianowania i kórzy mają swój interes w działaniu korporacji. Już samo to powinno spotkać się z ostrym protestem. Pomijam giganyczne skutki w gospodarce.

Polecam ten filmik: http://www.youtube.com/watch?v=kZOK-O15li8
Może się wydawać, że nic nie da się zrobić, jak prawi Rock. Faktycznie, jeśli nie zareagujemy, to politycy będą robić co chcą i kiedy chcą. Jeden głos może być niezauważalny. Ale teraz tych głosów są tysiące.

Ja nie chce żyć w globalnym PRLu, więc dziękuję wszystkim, którzy dołączą się do akcji bojkotowania ACTA, SOPA i PIPA.

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"

14 (edytowany przez GeNeX 2012-01-22 12:04:42)

Odp: Acta, Sopa, Pipa

Dobrze, że zdążyłem zgromadzić ponad 80gb muzyki...
Btw. Wam też nie odpala się ta petycja? W ogóle cała strona petycjeonline.pl

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

15

Odp: Acta, Sopa, Pipa

Petycje są oblegane, czasami trzeba je zmusić do współpracy poprzez odświeżanie strony aż się nie załaduje. A jak nie petycja, to można wysłać list do Władzy smile

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"

16

Odp: Acta, Sopa, Pipa

Być może ta strona została już ocenzurowana.

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

17 (edytowany przez DiamondCreature 2012-01-22 15:28:28)

Odp: Acta, Sopa, Pipa

Nie wątpię, że jeśli ACTA wejdzie w życie, to znikną nawet tabulatury utworów.

[video]http://www.youtube.com/watch?v=h1fJYlQ9iJY[/video]

Fender CD60 BK

18

Odp: Acta, Sopa, Pipa

Przez to po prostu zniknie wolność, wolność słowa a w najgorszym wypadku zahamuje to rozwój technologii... przez ludzi którzy nie mają w ogóle pojęcia jak to działa i chcą bronić starych mediów, które nic o tym nie mówią(albo bardzo mało) bo im to na rękę.

19

Odp: Acta, Sopa, Pipa

2. Unijne oraz polskie standardy przewidziane w przepisach prawa w tym zakresie są już obecnie wyższe, niż te określone w ACTA.

3. 22 września 2011 r. organizacje zrzeszające podmioty reprezentujące rynki wydawniczy, filmowy, muzyczny i oprogramowania, skierowały do Prezesa Rady Ministrów wystąpienie popierające przystąpienie Polski do umowy ACTA. Wśród sygnatariuszy są m.in. ZPAV, ZAiKS, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Stowarzyszenie Dystrybutorów Filmowych, Business Software Alliance i FOTA .

4. Od czerwca 2011 roku polski tekst projektu uchwały znajduje się na stronach Komisji Europejskiej.

5. Wbrew pojawiającym się wątpliwościom, ACTA zawiera szereg przepisów gwarantujących, że jej stosowanie nie będzie prowadzić do naruszania praw podstawowych, w tym prawa do prywatności i wolności słowa. W tekście umowy nie umiemy odnaleźć przepisów, które tworzyłyby wspomniane zagrożenia.

6. Żaden przepis ACTA nie wprowadza wymogu blokowania legalnych treści w internecie.  Także w tym wypadku w projekcie uchwały nie znajdujemy odnaleźć przepisów, które tworzyłyby wspomniane zagrożenia.

7. Również katalog praw własności intelektualnej, za których naruszenie mogą być nakładane sankcje karne, jest w prawie polskim szerszy niż w ACTA.

8. Kuriozalnie brzmi zarzut, jakoby ACTA przewidywało obowiązek monitorowania użytkowników internetu. Określone w tej umowie środki prawne nie mogą tworzyć barier dla zgodnej z prawem działalności, ani nie mogą naruszać prawa do wolności słowa, sprawiedliwego procesu i prywatności, a także konkurencyjności.

http://www.mkidn.gov.pl/pages/posts/sta … a-2674.php

20

Odp: Acta, Sopa, Pipa

jasne, jasne, jasne, świetni politycy którzy świetnie rządzą krajem, zus działa bez zastrzeżeń, polska zielona wyspa bla bla bla... dalej? To że oni tak mówią wcale nie musi tak być - nadinterpretacja - [video]http://www.youtube.com/watch?v=OBl85kwRCZc[/video]

21

Odp: Acta, Sopa, Pipa

Vicossess napisał/a:

To że oni tak mówią wcale nie musi tak być

To samo dotyczy tych gości umieszczających filmiki na youtubie przeciwko ACTA. Sam też jestem tego przeciwnikiem, bo to tylko narzędzie korporacji, ale no trochę obiektywizmu czasami dobrze robi, warto znać argumenty obu stron.

22 (edytowany przez Serum 2012-01-22 17:29:13)

Odp: Acta, Sopa, Pipa

Jak wcześniej mówiłam, jeśli chodzi o piractwo sensu stricto - można się dogadać, żeby muzyka była na YT i korporacja miała z tego korzyści. Nie mam nic przeciwko blokowaniu stron gdzie ściąga się muzykę, filmy, książki i całą masę innych rzeczy. Rozumiem korporacje i ich niezadowolenie z powodu piractwa, bo tracą przez to masę kasy

Ale jestem przeciwko temu, żeby wywalono tabulatury utworów, zabroniono umieszczania filmików gitarowych w necie. Podobnie jest z fanfiction (co mnie osobiście boli, bo i to można podciągnąć pod naruszenie praw autorskich, chociaż nim nie jest). Wkurza mnie fakt, że masa rzeczy nie jest dostępna w naszym kraju, bo gdyby była, chętnie bym kupiła.

A najbardziej wkurza mnie, że uchwala się to wszystko za naszymi plecami. Nawet jeśli politycy twierdzą, że nie ma zagrożenia, uważam, że to porozumienie jest złe właśnie ze względu na jego potajemne podpisanie przez UE.

Unijne oraz polskie standardy przewidziane w przepisach prawa w tym zakresie są już obecnie wyższe, niż te określone w ACTA.

Powiedziałabym,  ze te unijne są lepsze - bo im ogólniejsze przepisy, tym więcej można pod nie podciągnąć...

BTW - dowiedziałam się właśnie, że w "Szkle kontaktowym" była o ACTA dyskusja - między innymi nt. ogromnej liczy petycji w sprawie jej podpisania przez Polskę. A więc coś się dzieje big_smile

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"

23 (edytowany przez lis1994 2012-01-22 21:03:39)

Odp: Acta, Sopa, Pipa

[video]http://www.youtube.com/watch?v=pbfHkymN … ture=share[/video]

Udostępniajcie gdzie się tylko da! wink

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

24

Odp: Acta, Sopa, Pipa

taki jest tego wszędzie spam, że wydaje mi się iż już wszyscy użytkownicy internetu o tym wiedzą ^^

aj tam narzekacie, w 80'-90' nie było internetu i wszystko było lepsze ;D

25 (edytowany przez Serum 2012-01-22 22:51:10)

Odp: Acta, Sopa, Pipa

Nie powiedziałabym, że wszystko, ale muzyka (w porównaniu z tym co teraz się dzieje na VIVIE i MTV -__-" ) - to na pewno big_smile

Co do szumu wokół ACTA - YAY, tak ma być big_smile

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"

26 (edytowany przez Sylwester 2012-01-22 23:24:53)

Odp: Acta, Sopa, Pipa

Spam i sianie paniki!

http://www.youtube.com/watch?v=XHpFD4vhX74

Pzdr dla trybików :_)

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

27

Odp: Acta, Sopa, Pipa

Jak już wcześniej mówiłam - nawet jeśli nie ze względu na konsekwencje, to chociaż ze względu na to, że coś zostało ustalone potajemnie warto na to zwrócić uwagę.

Każdy popada ze skrajności w skrajność - i ludzie i korporacje.
Ograniczanie piractwa - tak, ograniczanie ludzi - podziękuję.

Nie mówię, że każdy musi przyłączyć się do protestu smile

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"

28

Odp: Acta, Sopa, Pipa

Nie żeby coś. W Ameryce wstawił się Google, a w Polsce big_smile http://allegro.pl/

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

29

Odp: Acta, Sopa, Pipa

O, no widzisz cool

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"

30

Odp: Acta, Sopa, Pipa

http://mistrzowie.org/390011
Padłem lol

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

31

Odp: Acta, Sopa, Pipa

Ja tam musiałem usunąć wszystkie artykuły na mojej stronie bo przecież zdjęcia nie są mojego autorstwa hmm Co do piractwa to popieram bo może ludzie wreszcie zaczną kupować płyty i filmy. Być może dzięki temu płyty stanieją big_smile

Świat się zmienia, słońce zachodzi, a wódka się kończy.
"Czarny ty panie błądzę zapewne, bo nie ma ciał nie ma dusz".
Kat "Diabelski Dom III"

32

Odp: Acta, Sopa, Pipa

binadra napisał/a:

Ja tam musiałem usunąć wszystkie artykuły na mojej stronie bo przecież zdjęcia nie są mojego autorstwa hmm Co do piractwa to popieram bo może ludzie wreszcie zaczną kupować płyty i filmy. Być może dzięki temu płyty stanieją big_smile

Płyty staną się tańsze jeśli ludzie przestaną je kupować. Właściwie nie ma rynku muzycznego, to jest zmowa cenowa, wszyscy wypuszczają płyty w takich samych, chorych cenach. Przecież koszt produkcji takiej płyty nie przekracza 5 zł, dlaczego mam płacić za to 50?! I bynajmniej w większości przypadków to nie zespół dostaje te 45 zł nadwyżki.

Źle się dzieje dzisiaj już padł filesonic, drugi w kolejności po megaupload. Kurde a taki dobry hosting był, bez premium transfer sięgał nawet do 300 kb/s.

33

Odp: Acta, Sopa, Pipa

Nie wiem co o tym sądzić. Nie znam dokładnie całej treści ACTA, ale z tego co wiem to są tam same ogólniki. Nie wydaje mi się, że jest to aż taka dziejowa zmiana. Informacje, że po wejściu w życie ACTA skopiowanie obrazka z demotów będzie skutkowało szturmem policji na mieszkanie uważam za rozpowszechnianie bzdur z pogranicza trollingu. A może to właśnie osoby odpowiedzialne za piractwo w sieci tak rozdmuchały sprawę?

Wcale nie mówię, że ACTA jest super. Fakt, że jest to podpisywane bez jakichkolwiek konsultacji społecznych faktycznie jest niepokojący. Wolałbym jednak na ten temat jakąś merytoryczną debatę niż hura-akcję ramię w ramię z hakerami. Choć oczywiście mogę się mylić.

34

Odp: Acta, Sopa, Pipa

Im ustawa bardziej ogólnikowa tym gorzej, bo więcej można pod nią podciągnąć.

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

35

Odp: Acta, Sopa, Pipa

Megaupload padł, ponieważ mieli dowody na to, że serwis w jakimś tam stopniu umożliwia piractwo. Filesonic poszedł, bo pewnie nie chcieli mieć jakiś kłopotów, co twórcy mega...

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

36

Odp: Acta, Sopa, Pipa

Sylwester napisał/a:

Megaupload padł, ponieważ mieli dowody na to, że serwis w jakimś tam stopniu umożliwia piractwo. Filesonic poszedł, bo pewnie nie chcieli mieć jakiś kłopotów, co twórcy mega...

Oczywiście, i nie ma to nic wspólnego z ACTA, ale uznałem, że warto poinformować. Chociaż też trochę nie fair, co z tymi co płacili kasę na premium na tych serwisach? To trochę okradanie ich (mniejsza z tym, że większość z nich miała tam premium żeby wygodniej piracić).

37 (edytowany przez Sylwester 2012-01-25 02:10:03)

Odp: Acta, Sopa, Pipa

Kupując takie premium trzeba się z tym liczyć. A musi takie coś istnieć bo serwery za darmo nie chodzą i się modernizują tongue A ten wielki BOOOM na te ACTA powoduje, że wszystko złe lub dobre jest pokazywane jako ACTA, wina ACTA, będzie tak po ACTA, nie zrobisz tego po ACTA. A ludzie oglądający filmy w necie itd. karmią się tym i ładują bez oporu do pustej mózgownicy to co ładnie dostali na obrazku. Milion grup na fejsie, a potem ci, którzy się tam zapisali zostaną sprzedani na Allegro jako grupa, niczym kontener z ludźmi, a oni zarobią troszkę pieniążków na na naiwnych klikach "Lubię to". Taaaak! Czeka nas pełna inwigilacja, nie wyślemy bezpiecznie e-maila, będą blokowane strony bo jest tam taki obrazek, wszystko padnie i nie będzie nic! Dostawcy internetowi będą patrzeć na każdy nasz ruch, tylko powiedzcie mi czy to technicznie możliwe! Aż przypomina mi się piosenka pana Kononowicza.

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

38

Odp: Acta, Sopa, Pipa

Czeka nas pełna inwigilacja, nie wyślemy bezpiecznie e-maila, będą blokowane strony bo jest tam taki obrazek, wszystko padnie i nie będzie nic!

Jeśli nie będzie nic, to nie będę płakać, bo moje uzależnienie od internetu się skończy i będę w spokoju grać na gitarze i ćwiczyć karate ile wlezie XD


ACTA ACTĄ, zobaczymy ci z tego wyniknie, ot i tyle tongue

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"

39

Odp: Acta, Sopa, Pipa

O Serum jaka nagła zmiana poglądów, z postawy aktywnej na bierną. Argumenty Sylwestra nie do obalenia.

40

Odp: Acta, Sopa, Pipa

może mu zapłacili tak jak mi żeby popierał ACTA? ;D