Temat: MSA

Witam, czy trafnym wyborem będzie zakup gitary akustycznej firmy MSA model CW 170 ?

2

Odp: MSA

Ja pierwsze słyszę o takiej gitarze, wrzuć może jakieś fotki, linki gdzieś do sklepu, ceny...

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

3

Odp: MSA

Charakterystyka:
Skala: 641mm
Lakier: wysoki połysk
Płyta wierzchnia : Drewno Lipowe
Boki i tył : Drewno Lipowe
Gryf : Klon
Podstrunnica: Lakierowana
Klucze: Chromowane olejowe

MSA

4

Odp: MSA

No ja nie wiem, na zdjęciach wygląda jak wiele akustyków, może na forum znajdzie się ktoś kto miał z tą firmą do czynienia...

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

5

Odp: MSA

Mam te sama gitare MSA, ten sam kolor kupiona na allegro u tego samego sprzedawcy co w linku, mam ja od pol roku moze, to jest moja pierwsza gitara i ucze sie na niej grac, jak dla mnie jest dobra, mam dobre brzmienie, osobiscie polecam.

6

Odp: MSA

Również posiadam gitarę MSA CW 170, jest to moja pierwsza gitara, uczę się na niej grać, brzmienie chyba nie jest złe, na początku struny mi brzęczały o progi, ale z czasem przestały brzęczeć, pewnie dlatego, że na początku w ogóle wyczucia nie miałem i za mocno biłem. W każdym razie jak na początek polecam, gdyż nie jest droga i gdyby się komuś znudziła gra na gitarze to by nie było wielkiej straty pieniędzy ;]

7

Odp: MSA

Osobiście nie miałem styczności z tą gitarą, ale [url=http://www.gitaradlapoczatkujacych.pl/forum/viewtopic.php?id=238&p=3]inni jej nie polecaj

8

Odp: MSA

Mam  pierwszą gitarę MSA C25 (klasyczna) i dałem struny metalowe. Kupiłem ją bez jakiejkolwiek wiedzy smile. O dziwo mostek i gryf trzyma się a gram tak już od 4 miesięcy. na 12 progu 1 cm od strun i okropnie gra się akordy barowe bądź w ogóle nie wychodzą (na innej gitarze spokojnie zagrałem utwór barowy ale na tej nie mogę). struna pusta nastrojona dobrze a na 5 progu już nie trzyma stroju. Gryf strasznie zniszczony, dziury etc, progi krzywe ;d. Ale da się coś zagrać. Jak chcecie to mogę próbkę nagrać przez pickup z allegro i przez mikrofon.

9

Odp: MSA

Nie wiedziałem gdzie wkleić to wklejam:
próbki gitary MSA C25 (klasyczna z metalowymi strunami):

mikrofon:
whisky.mp3
sone of the blue sky.mp3

pickup: (za około 50zł z allegro, taki mocowany w dziurze smile
list do m pickup.mp3

pickup + przester (przestr to efektor z FL Studio):
chcę Ci coś opowiedzieć przester.mp3

porównanie pickupa i pickup przester:
przester pickup.mp3

PS. nagrałem bo mi się nudziło i trochę źle wyszło mi granie.

10

Odp: MSA

Najlepiej na mikrofonie brzmi, choć szału nie ma tongue W pickupie clean jeszcze daje rade, to przester jest delikatnie mówiąc, albo nie będę mówił.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

11

Odp: MSA

Nie polecam.
Miałam kiedyś taką gitarę bardzo szybko się niszczy .
drewno bardzo miękkie łątwo łamiące się , wiem to ponieważ zniszczyłyśmy ją z koleżanką smile
ogólnie nie polecam kupować gitary z drewna LIPOWEGO .!

12

Odp: MSA

Dobrze by było, gdyby to było drewno. MSA to jakaś tania sklejka.

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

13

Odp: MSA

T. Burtony Greengo są robione z lipy amerykańskiej, jak wiadomo, miękkie drewno i dlatego są dość  delikatne. Ale za to bardzo ładnie brzmią smile

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

14

Odp: MSA

Dużo gitar jest robionych z lipy. Rzeczywiście jest miękka ale to drewno dobrych właściwościach akustycznych, które daje jasne brzmienie.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

15

Odp: MSA

Mam gitarę akustyczną MSA-czarną. Nie pamiętam dokładnie modelu. Jak ją dostałam cieszyłam się. Nie umiałam za dobrze grać. Potem zaczęłam odkrywać jej wady. Czarna bardzo szybko się brudzi i zostają na niej brzydkie smugi i RYSY,które biorą się dosłownie z nikąd. Jak na gitarę dla początkującego i nieobeznanego to MSA jest ok,ale jak już ktoś wcześniej wspomniał za dużo od niej nie można wymagać. Z tego co czytałam są one wpisane na pierwszym miejscu czarnej listy (nie wiem z którego roku to dane!),a moja gitara jak przyszła miała złamany mostek i dziury w pudle. Ale dla początkującego,u którego może wystąpić "słomiany zapał" polecam, bo nie droga a na pierwszy raz w sam raz. Teraz zastanawiam się nad zmianą gitary. Muszę tylko zebrać kasę. wink

16

Odp: MSA

Przecież MSA jest na liście najgorszych gitar ! big_smile
Ja tam w ogóle nikomu nie polecam takich gitar, bo takim czymś to chyba tylko można wiosłowac w kajaku big_smile

17

Odp: MSA

No jak ma dziury w pudle to nawet nie bardzo.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

18

Odp: MSA

Ja mam gitarę klasyczną MSA już dłuższy czas i jest b.dobra, porównywałam jej brzmienie z innymi gitarami i ma dobre brzmienie. Nie każda tania gitara to chłam.

19

Odp: MSA

@anime12071
tobie trafiła się dobra (czyli 1/? - 50?) Gdybyś mogła przetestować 10-20 egzemplarzy tej gitary zmieniłabyś zdanie.