Temat: Zmienianie palców na progach.

Witam. Mam kłopoty ze zmiana palców na progach. W jaki sposób mam pogodzić kontrolowanie prawej i lewej ręki? Tj. ciężko mi wyłapać na raz, którą strunę mam trącić a na której docisnąć któryś próg. Rozumiem że głownie powinno się patrzeć na gryf tak? Trochę jak kretyn spoglądam co chwile na prawą rękę to na lewa rękę.

2

Odp: Zmienianie palców na progach.

Ćwiczyć, w końcu przestaniesz spoglądać.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

3

Odp: Zmienianie palców na progach.

To jeszcze jedno, jak mam przesuwać palce na następne progi? Chodzi mi o to że jak chce np z któregoś ćwiczeniowego utworu z 4 na 2 to przesuwam po strunie i jest taki zgrzyt(szum?). Wydaje mi się że ma go nie być. Gdy próbuje oderwać palec również jest zbędny dźwięk. Na to jest rada?

4

Odp: Zmienianie palców na progach.

Niektórzy kremują ręce, ale wiele osób gra z tymi zgrzytami, gdyż jest to charakterystyczne dla gitar i z czasem zaczyna się nawet podobać :-)

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

5

Odp: Zmienianie palców na progach.

To jeszcze jedno. Czy podczas strojenia wg sposobu który jest na stronie, dźwięk grany na takiej strunie odpowiada temu na takiemu progowi progowi itd. To czy te dźwięki będą IDENTYCZNE? Np
"Struna H grana na piątym progu odpowiada pustej strunie e." Mam rozumieć że struna H na 5 progu będzie IDENTYCZNA jak pusta e?

6

Odp: Zmienianie palców na progach.

Barwa dźwięku może się minimalnie różnić, bo struna jest innej grubości, ale wysokość dźwięku będzie identyczna.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

7

Odp: Zmienianie palców na progach.

A propo zmieniania palców, staraj się najpierw wolnym tempie, samo ci zacznie wychodzić