1

Temat: Wychodzą mi stłumione dźwięki

Cześć:) jestem tu nowa, ale od ponad pół roku zaglądam na tą stronkę i razem z nią uczę się gry na gitarze klasycznej. Moim problemem jest lewa ręka.. Korzystałam z porad i: obcięłam krótko paznokcie, a jak przykładam palce do strun na gryfie  prostopadle to wychodzą stłumione dźwięki. Czasami mam je wysoko w górze. Jak zmieniam chwyty to niezbyt mi wychodzi.;/ Teraz próbuję się uczyć grać: Alexz Johnson- Skin. I z tego powodu postanowiłam tu napisać. Bo chciałabym grać coraz lepiej.

2

Odp: Wychodzą mi stłumione dźwięki

Ćwicz w wolnym tempie, staraj się trzymać palce jak najbliżej strun, przyciskaj struny jak najbliżej progów ale nie na nich jeśli coś nie wychodzi zwolnij z tempem jeszcze bardziej. Powodzenia wink

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

3

Odp: Wychodzą mi stłumione dźwięki

dzięki za radę:) Przed chwilą jak ją wypróbowałam, to i tak mi trochę (ale nie aż tak mocno) wychodzą stłumione dźwięki..;/  Nie wiem teraz już czy to moja wina, że coś robię nie tak czy wymaga to wprawy, ćwiczeń, a przede wszystkim czasu. A ty co o tym sądzisz? smile

4

Odp: Wychodzą mi stłumione dźwięki

Po około pół roku nie ma co oczekiwać jakichś niesamowytiych efektów big_smile Wystarczy tylko konsekwentnie ćwiczyć. I ćwiczyć jak najwięcej i co najważniejsze jak najdokładniej wink Po jakimś czasie sama zobaczysz postępy.

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

5

Odp: Wychodzą mi stłumione dźwięki

dzięki za pomoc: lis1994 wink   
a jakby ktoś miał jeszcze jakieś rady to proszę pisać;]

6

Odp: Wychodzą mi stłumione dźwięki

A puste struny brzmią inaczej? Bo może Ci się wydaje, że dźwięki są stłumione... Gitara klasyczna nie ma tak ostrego brzmienia jak akustyk z metalowymi strunami.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

7

Odp: Wychodzą mi stłumione dźwięki

może źle się wyraziłam mówiąc "stłumione". jak przyciskam struny na gryfie, to palce trzeba ustawić (tak, jak na górze napisał: lis1994 )  jak najbliżej strun i przyciskać je jak najbliżej progów, ale jak ja gram akord, np. a-mol to 3 palec (lekko) dotyka struny H i dźwięk nie wychodzi..;/   może wcześniej źle sprecyzowałam problem, ale to co napisał "kolega" w drugim poście też mi pomogło:)

8

Odp: Wychodzą mi stłumione dźwięki

czy może ktoś wie, dlaczego tak się dzieje?

9

Odp: Wychodzą mi stłumione dźwięki

trenuj więcej