81 (edytowany przez arti13 2009-06-28 20:19:26)

Odp: Covery w wykonaniu forumowiczów.

Ładnie zagrałaś, ale myślę, że poradziłabyś sobie z solówką.;) I na przyszłość spróbuj się nie denerwować nagraniem.

82

Odp: Covery w wykonaniu forumowiczów.

Wiem, spieprzyłem parę rzeczy, ale nie mam już siły do nagrywania tego z moim lipnym oprogramowaniem...
[video]http://www.youtube.com/watch?v=GbluWcUGlys[/video]

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

83

Odp: Covery w wykonaniu forumowiczów.

Ogólnie fajnie. tylko że dlaczego Acoustic Cover jak grasz na klasyku ?

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

84 (edytowany przez Raphael 2009-07-05 21:57:47)

Odp: Covery w wykonaniu forumowiczów.

Akustyczny. Nie gitara, tylko cover. Szczerze by to zresztą wyglądało: Classic cover. Klasyczny cover?

Rozmowa na temat mojego coveru z keyboardzistką:

2009-07-05 17:54:02 :: Ja
[link]

2009-07-05 17:57:27 :: Ona
<hahaha>

2009-07-05 17:57:45 :: Ja
też tak sądzę

2009-07-05 17:58:03 :: Ona
sorry, ale dawno nie słyszałam takiego fałszu

No nic, a jakieś porady? uwagi? groźby? pomidory?

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

85

Odp: Covery w wykonaniu forumowiczów.

Pomidory? Zjadłbym pomidora.
Nie irytuj się, to nigdy nie wnosi niczego dobrego. Musisz po prostu jeszcze trochę popracować...
Poza tym. Gratulacje, mi się jeszcze nie udało śpiewać (growlować) i grać jednocześnie... niby kwestia praktyki, ale udaje mi się tylko coś zamruczeć od czasu do czasu ;P

86

Odp: Covery w wykonaniu forumowiczów.

Nom gratulacje za odwarzenie sie za spiew wielu zapewne nawet by nie spiewalo.Pomidorow tez nie bedzie. Uwagi porady? graj troche zwawiej moze tak to ujme i staraj sie modlulowac to jak spiewasz sam nie spiewam dobrze i to juz niestety jest udowodnione ale mysle ze Ty jakbys troche przecwiczyl swoj glos byloby ok ;]

87

Odp: Covery w wykonaniu forumowiczów.

Pomidory służą do rzucania, nie do jedzenia! wink Popracować muszę, a przede wszystkim znaleźć jakieś lepsze nagranie, bo tu skopałem sprawę.
A śpiew mam we krwi >.<

Jak rozgryzę upiększone chwyty, to wrzucę vol. 2. Niby lubię metal, ale gram Wilki, bo... są prostacko proste.

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

88

Odp: Covery w wykonaniu forumowiczów.

Sa prostacko proste troche dziwnie powiedziane nigdy nie mozesz mowic ze cos jest takie proste zwalscze jesli w gre wchodzi spiew porponuje najpierw pograj sobie bez spiewania jak Ci juz ladnie bedize szlo to zacznij na spokojnie spiew najlpeiej zarzuc sobie sluchawki i wtedy nagrywaj z oryginalem

89

Odp: Covery w wykonaniu forumowiczów.

Wolę tak. Poczucie rytmu mam dobre, więc nie muszę nagrywać z podkładem. Zresztą, wtedy nie słysze własnego głosu i nie moge dobrze śpiewać. Jedno jedyne pytanie: jak mam modulować głos?

Mówię prostacko proste, bo są prostacko proste, jakkolwiek to brzmi. Większość riffów nie stanowi problemu nawet dla mnie, a przy tym się powtarzają, instrumentalnych części niema praktycznie.

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

90

Odp: Covery w wykonaniu forumowiczów.

No wiec na modulacje glosu masz liiiczne cwiczenia czasami troche hmm upierdliwie i dziwne tongue
typu wsluchiwanie sie w swoj odech (taaa wiem ze glupie).

91

Odp: Covery w wykonaniu forumowiczów.

Ale co masz na myśli mówiąc: "modulacja"? Nie kumam, normalnie modulacji używa się w mowie i recytacji, w śpiewaniu tego jeszcze nie widziałem oO

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

92

Odp: Covery w wykonaniu forumowiczów.

Modulacje rozumiem przez to ze nie spiewasz czegos jednym glosem wyobraz sobie spewanie 100 lat ciaglym glosem znaczu bez zmieniania czyli modulacji glosu wybrazasz to sobie? troche lipa by byla ;P

93

Odp: Covery w wykonaniu forumowiczów.

Jednym głosem? A jak człowiek ma śpiewać wielogłosowo? Modulacja głosu... Mam dziwne przeświadczenie, że w muzyce stosuje się inne określenia, ale nich ci będzie. Otóż ja nie śpiewam jednym głosem, jak to ciekawie określiłeś, a różne nuty wydobywam.

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

94

Odp: Covery w wykonaniu forumowiczów.

heh nie chodzi tutaj o spiewanie jednym badz wieloma glosami ale o wydobywanie jednym glosem roznych dzwiekow ^^ "ciaglym glosem znaczy bez zmieniania czyli modulacji glosu" a to czy to jest fachowo czy nie to juz mnie jakos malo interesuje ^^ mozesz na to mowic zmiana barwy glosu czy jak tam chcesz i nei chce byc krytyczny dobrze Ci wyszla gra na gitarze ;]

95

Odp: Covery w wykonaniu forumowiczów.

Barwa ;]? Nie kombinuj, bo głupoty pleciesz. Zostańmy przy wysokości, ok? Wiem o co ci chodzi, po prostu się lubię z niedokładnymi ludźmi droczyć^^
Tak czy siak, na pewno nie śpiewałem na jedną nutę.

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

96

Odp: Covery w wykonaniu forumowiczów.

Ale kombinujecie... ^^

A ja też stwierdziłem że coś nagram, niestety ze względu na brak właściwego sprzętu jest to tylko mp3 i to niskiej jakości. Dopiero się uczę więc proszę o namiastkę wyrozumiałości wink

http://w637.wrzuta.pl/audio/6fyCdEBDKx8 … stic_cover

"Va'esse deireádh eap eigean..."

97

Odp: Covery w wykonaniu forumowiczów.

Źle! okropnie! Buuuu! Żartowałem! ja tam błędów nie widzę.

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

98

Odp: Covery w wykonaniu forumowiczów.

Piękne, rzeczywiście, słabo słychać ale może dlatego że kocham Beatlesów nad życia tak mi się podoba. Mógłbyś podać linka do tego taba? smile Z góry dzięki

99

Odp: Covery w wykonaniu forumowiczów.

Raphael napisał/a:

Barwa ;]? Nie kombinuj, bo głupoty pleciesz. Zostańmy przy wysokości, ok?

Tak czy siak, na pewno nie śpiewałem na jedną nutę.

Hm, a ty nie rozkazuj ludziom i bądź troszkę spokojniejszy i serdeczniejszy, ok?
Ktoś ci dobrze radzi bo z Twoim śpiewem nie jest jakoś świetnie ale musisz wiedzieć lepiej, tak daleko nigdy nie zajdziesz. Co więcej, nie zyskasz wielu przyjaciół. Ten post też nie ma być obrazą, raczej ma pokazać lekką arogancję. smile

100

Odp: Covery w wykonaniu forumowiczów.

Bardzo fajny tab jest do tego kawałka:
http://wsww.justinguitar.com/images/ST_ … terday.pdf

"Va'esse deireádh eap eigean..."

101

Odp: Covery w wykonaniu forumowiczów.

Wiem, że nie wyszło idealnie, ale to z powodu pewnej młodzieńczej okresowej niedyspozycji wokalnej... Hm... Rozkazuję? Gdzie? Kiedy? Trochę przegiąłem, wiem. Ale ciężko odczytać z suchych i pustych liter intencje tego, który je napisał, nieprawdaż?

Taba bym z chęcią dał, ale jest on owocem moich własnych poszukiwań i mieszania tabów, wiec muszę ci go rozpisać. Daj parę minut...

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

102 (edytowany przez Raphael 2009-07-05 21:58:34)

Odp: Covery w wykonaniu forumowiczów.

e1|-----------------0---------------------------------------------------------------
H2|---3-3--3--1--0--1--1-0-1-3-5-5-5-8-10-8------------------------------------------
G3|---0-0--0--0--0--2--0-0-0-0-0-0-0-0--0-0------------------------------------------
D4|---0----------------------------------------------------------------------------
A5|---------------------------------------------------------------------------------
E6|---------------------------------------------------------------------------------

e1|-----------------0-------------------------------------------------------------
H2|---3-3--3--1--0--1--1-0-1-3-5-8-10-12-13-12--------------------------------------
G3|---0-0--0--0--0--2--0-0-0-0----------------------------------------------------
D4|---0------------------------------------------------------------------------------
A5|------------------------------------------------------------------------------------
E6|------------------------------------------------------------------------------------

Przez zwrotkę lecisz

Ga
CG

A w refie

CG
ae

Musisz tylko obczaić, kiedy zmieniają się akordy. Zwykle tak przy końcu, czy tak poczatku wiersza. No i do tego dochodzą chwyty "upiekszane", ale tego jeszcze nie rozgryzłem i gram tak. W tabie nie podałem rytmu, ale to chyba poczujesz, nie?

PS umiem śpiewać lepiej, tyle że akurat nie dzisiaj smile

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

103

Odp: Covery w wykonaniu forumowiczów.

Nieważne, zostawmy to. Może Cię to trochę zasmucić ale taba akurat do "Wczoraj" prosiłem. Na pewno kiedyś z tego do Baśki jednak skorzystam. Ludzie, dzięki za tak szybkie odpowiedzi. wink

104

Odp: Covery w wykonaniu forumowiczów.

No cóż... nie zauważyłem. Wiem, ostatnio wredny się strasznie zrobiłem. Chciałem przeprosić za moje zachowanie, a i zauważyć, że z tą modulacją racja była jednak po stronie bynajmniej nie mojej.
Mea culpa!

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

105 (edytowany przez Pearl 2009-07-05 22:59:52)

Odp: Covery w wykonaniu forumowiczów.

No cóż Raphael sam wiesz jak wyszedłeś i chyba sam tez nie chcesz żebym Ci mówił o jakie piękne o jakie wspaniałe riffy walisz bo to Ci może babci na  przyjęciu mówić ;] nie paple tez głupot bo albo nie czytasz tego co pisze albo nie chcesz tego przeczytać poradziłem Ci żebyś popracował nad głosem i żebyś poćwiczył trochę nad tym a ćwiczenia sobie możesz znaleść.Z mojej strony to wszystko, ale jak już dajecie covery to się domyślcie że nie będzie tylko ah i oh bo ja przynajmniej tylko tego bym nie chciał wink

P.S Rozumiem tez twoje zażenowanie nikt nie lubi jak ktoś gada o tym co jest źle ale popatrz na to z drugiej strony możesz stać się lepszy niedługo sam wrzucę covery to się powyrzywacię ^^

106

Odp: Covery w wykonaniu forumowiczów.

Nikt się nie będzie wyżywał na nikim, nie powinien przynajmniej big_smile
Po to sa fora żeby pomagać wink

107

Odp: Covery w wykonaniu forumowiczów.

Nie zdenerwowało mnie nic. Wiem, że przez to, że akurat się mutuję, mam lipny wokal, a chwyty czasem się mylą, ale! obruszyło mnie to, że niby śpiewam jeden dźwięk ciągle. Bo tak wynikało z twojej wypowiedzi.

Ja właśnie pragnę, żeby mnie złajano i powiedziano, co jest nie tak. Ale pewne rzeczy to przesada wink

Zaś co do ciebie, mam tylko jedną prośbę: błagam, używaj interpunkcji. Wchodzę na wyżyny, by zrozumieć, o co biega w twoich postach. Chociaż kropki...

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

108

Odp: Covery w wykonaniu forumowiczów.

Czekam aż mnie ktoś twórczo złaja ; )

"Va'esse deireádh eap eigean..."

109

Odp: Covery w wykonaniu forumowiczów.

Par, a Ty grałeś z tego taba?

110

Odp: Covery w wykonaniu forumowiczów.

Dokładnie tak, a czemu?

"Va'esse deireádh eap eigean..."

111

Odp: Covery w wykonaniu forumowiczów.

Spróbowałem tego Yesterday... Ouff, ciężka rzecz... Do zagrania, ja odpadam...

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

112 (edytowany przez Pearl 2009-07-05 23:12:23)

Odp: Covery w wykonaniu forumowiczów.

heh, sry za moja interpunkcje, wiem, to przez moja niedokładność, popoprawiam bledy. a co do Yesterday Beatlesow - świetna piosenka i chyba nie jest taka trudna tongue, ale nie lukałem tych tabów, o których mówicie, a dzisiaj już za późno. jutro zapodam link, o ile znajdę  jak ja to gram ;]
For special wish wink

113

Odp: Covery w wykonaniu forumowiczów.

hm...

heh, sry za moja interpunkcje, wiem, to przez moja niedokładność, popoprawiam bledy. a co do Yesterday Beatlesow - świetna piosenka i chyba nie jest taka trudna tongue, ale nie lukałem tych tabów, o których mówicie, a dzisiaj już za późno. jutro zapodam link, o ile znajdę  jak ja to gram ;]

Już lepiej, nie?
Proszę choć o kropki...

Ten tab, który został tu podany, był dla mnie za trudny, może kiedyś uda mi się go zagrać.

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

114 (edytowany przez Pearl 2009-07-05 23:10:04)

Odp: Covery w wykonaniu forumowiczów.

Ok zobaczyłem go teraz i mi się nie podoba, znam 2 wersje tej piosenki granej przez mnie (na pewno jest tych wersji setki) i te grane przeze mnie są chyba prostsze, jedna z nich to ta wersja

[video]http://www.youtube.com/watch?v=T_SDHfswB30[/video]

O wiele prostsza niż te taby co daliście wcześniej przy czym gracie podobnie do oryginału a drugą wersje mam gdzieś na gp to prześlę jakoś jutro ;]

Raph i nie czepiaj się już tak tego wiem ze to trochę przeszkadza ale chyba nie trzeba się tak męczyć żeby mnie odczytać wink

115

Odp: Covery w wykonaniu forumowiczów.

ale ten tab nie jest taki trudny, najgorsze dla mnie to zagranie czegos w stylu
-
2
-
0
0
0
po prostu ciezko mi zagrac tylko 2 strune i 3 basowe.
a najciezszy moment to:
-
4
2
4
2
-   wink

116

Odp: Covery w wykonaniu forumowiczów.

no nie jest łatwe to to pierwsze o ile to dobry tab to musisz stłumić palcem te dwie a w tym przykładzie
-
4
2
4
2
-  to chyba nie jest trudne omijasz tylko E i e tongue
P.S możesz walnąć bara na 2 progu taka mała wskazówka big_smile

117

Odp: Covery w wykonaniu forumowiczów.

mi chodzi o to, że chwycić trudniej wink
a barowych jeszcze nie umiem za bardzo... roll

118

Odp: Covery w wykonaniu forumowiczów.

Rzecz w tym że to gra się jako palcówkę (czy jak to tam nazwać), używasz czterech palców prawej ręki a nie jednego, czy kostki. Ja tam wolę grać coś takiego.

"Va'esse deireádh eap eigean..."

119

Odp: Covery w wykonaniu forumowiczów.

To zrob tak przy tym pierwszym przykladzie ^^ nie ma po co sobie komplikowac zycia ;]

120

Odp: Covery w wykonaniu forumowiczów.

Każdy ma swoją ulubioną technikę ; )

"Va'esse deireádh eap eigean..."