1 (edytowany przez Rames 2011-12-11 16:13:51)

Temat: Ignited Soul - progressive metal

Witam. Wraz z kolegą nagraliśmy pierwszy utwór naszego zespołu. Jesteśmy ciekawi waszych opinii na jego temat, szczególnie osób, które słuchają cięższej muzyki, lecz cenna dla nas będzie opinia każdego, dlatego prosimy o komentarze.

Sławek Winged Kusiński - gitara prowadząca, wokal (na nagraniu także bas, klawisze)
Rafał Rames Borowiak - gitara rytmiczna (na nagraniu także bas, klawisze)

[video]http://www.youtube.com/watch?v=0Nvn3kXr8qg[/video]

Nasz profil na last.fm: http://www.lastfm.pl/music/Ignited+Soul

2

Odp: Ignited Soul - progressive metal

Włączam, słucham i piszę na bieżąco:

Na pierwszy plan idzie bas - piękne brzmienie. Wchodzi perka: będny trochę za cicho w stosunku do blach, werbel zbyt płaski, stopa też mogłaby dawać większego kopa, szczególnie, że ładnie leci podwójna.  Gitary: clean - taki sobie, przester - dużo lepiej. Wokal: 'czysty' - barwa, mnie osobicie nie do konca podchodzi, growl - ja pierdziele, pierwszy raz cos takiego słyszę yikes Ciekawe wstawki klawiszowe.
Ogólnie ciekawe motywy, fajne riffy, solówka też niczego sobie. Chyba jesteście ogryginalni, bo nigoko mi nie przypominacie tongue Całokształt jak najbardziej na plus smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

3

Odp: Ignited Soul - progressive metal

Dzięki Grzesiek, cieszę się, że napisałeś, bo przyznam, że liczyłem na Twoją opinię. Rozbudowana i w moim odczuciu trafna wypowiedź, dzięki.

4

Odp: Ignited Soul - progressive metal

Czegoś mi tu brakuje... Chyba to jest ciężar - dodaj trochę więcej stopy. Jeżeli masz ten materiał jeszcze na sucho, to wybij przed mixem niskie tony w kanale perkusji, bo basu jest wystarczająco. Można by jeszcze przeczyścić growl jakimś dobrym equalizerem. Co do wokalu, to bardzo ciekawy i chyba jedyny w swoim rodzaju smile Ogólnie jest bardzo dobrze. Można wiedzieć czym nagrywaliście i na jakim sprzęcie?

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

5

Odp: Ignited Soul - progressive metal

Hmm ciekawe, że o tej stopie mówicie, pomyślimy. Nagrywaliśmy bas bezpośrednio do komputera i obróbka, gitary czyste na wzmaku Harley Benton HB-80R do linii + symulacja paczek, gitary przesterowane na Peaveyu XXL do linii + symulacja paczek, gitarę prowadzącą z Poda XT, wokale przez Shura SM58, klawisze to Korg M50, prawdziwe organy hammonda (!), oraz niektóre partie z midi, z komputerowych syntezatorów.  Gitary to po prawej stronie Ibanez RG7421 i w lewym kanale mój Washburn WI14. Sprzęt raczej kiepskawy, ale jakoś wyszło. Dzięki Ellon.

6

Odp: Ignited Soul - progressive metal

Skąd wzięliście organy hammonda?

7

Odp: Ignited Soul - progressive metal

Kumpel z zespołu, basista, też ma hammondy. W domu smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

8

Odp: Ignited Soul - progressive metal

Zazdroszczę big_smile

9

Odp: Ignited Soul - progressive metal

To nie moja muzyka, ale przyznam, że bardzo mi się podoba ;D Ciekawie zrobione, nie ma nudy.

http://www.youtube.com/user/Brtk93
Fender American Standard Stratocaster

10 (edytowany przez Rames 2011-12-12 22:46:37)

Odp: Ignited Soul - progressive metal

Dzięki Oarsman.