1

Temat: Struny brzęczą po wymianie

Witam, od 2 miesięcy mam gitarę Cort Katana Kx5 z floyd rosem i tydzień temu pierwszy raz wymieniałem struny. Zmieniałem na cieńsze, z 10-46 do 9-42. Wymieniłem, nastroiłem, wszystko ładnie, ale następnego dnia chciałem ją dokładniej nastroić zdjąłem blokadę przy główce gitary i struna A zaczęła mi brzęczeć na progach. Potem jeszcze raz stroiłem i A przestała brzęczeć. Od tamtego czasu wszystko było OK, ale dzisiaj znowu zauważyłem że E i A brzęczą na progach tongue o co chodzi? nie wiem czy regulować krzywizne gryfu, bo się boję że coś zepsuje. To brzęczenie już mnie doprowadza do szału :c Proszę nie bijcie, szukałem w wyszukiwarce ale nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie...Pomoże ktoś?

2

Odp: Struny brzęczą po wymianie

Musisz ustawić menzurę i akcję strun (pod cieńsze druty), poprzez regulację mostka i krzywizny gryfu.

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

3

Odp: Struny brzęczą po wymianie

Ehh hmm z tego co czytalem to ustawianie menzury i ogolnie regulacja floyd rose to męczarnia

4

Odp: Struny brzęczą po wymianie

Nie dowiesz się czy to prawda, jesli sam nie spróbujesz.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993