1

Temat: Prawa ręka

Siema, mam problem odnośnie szarpania strun prawą ręką, często zdarza mi się trafić w struny nie czysto lub w ogóle nie trafić, czasem gdy szarpnę za mocno przesuwa mi się kostka w palcach i muszę przerwać aby ją dobrze chwycić. Od czego to zależy? Czy są jakieś ćwiczenia na rozgrzanie prawej ręki? Bo szukałem i nigdzie nie znalazłem. Na wielu stronach piszą tylko o o ręce lewej, rozciąganiu palców, różnych ćwiczeniach itp. Ale mi przechodzenie między chwytami lewą nie sprawia wielkiego problemu, o wiele gorzej mam z biciem. Jakieś rady?

2

Odp: Prawa ręka

wiqe napisał/a:

Jakieś rady?

Owszem - ćwicz! Nie ma lepszej rady w tym wypadku.

Ewentualnie możesz na początku skupić uwagę, czyli swój wzrok na prawej ręce, a akordy zmieniaj nie patrząc skoro nie masz z tym problemu. To by było wsio na ten temat smile

3

Odp: Prawa ręka

Ćwicz i traktuj wszystkie szarpnięcia na tyle delikatnie, żeby było słychać i żeby nie akcentować niepotrzebnie.

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

4

Odp: Prawa ręka

a to że trzymam kostkę kciukiem i środkowym, a nie kciukiem i wskazującym ma jakieś znaczenie?

5

Odp: Prawa ręka

Może mieć, jak będziesz chciał grać flażolety wymuszone. Będzie ci ciężej, ale to chyba nie będzie nie możliwe.

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

6

Odp: Prawa ręka

nie, graj jak ci wygodnie

7

Odp: Prawa ręka

też mam problemy z grą kostką szczególnie  przy power chordach słychać fałsze jak mocniej uderzę, trzeba ćwiczyć nic innego nie pozostaje

8

Odp: Prawa ręka

Daron Malakian z SOAD powiedział w jednym z wywiadów co jest najlepsze dla prawej ręki.:lol:

Sorry nie mogłem się powstrzymać