Temat: Jak zacząć grać z nut?

Mam pytanie , slyszalem i czytalem ze z nut jest o wiele lepiej grac. Mozna zagrac utwor ktorego nigdy sie nie slyszalo. Wiec tak czy znacie jakis dobry poradnik czytania z nut? jestem zielony w te klocki a wole sie pomeczyc z tym : )

2

Odp: Jak zacząć grać z nut?

RaveNpl napisał/a:

Mam pytanie , slyszalem i czytalem ze z nut jest o wiele lepiej grac. Mozna zagrac utwor ktorego nigdy sie nie slyszalo. Wiec tak czy znacie jakis dobry poradnik czytania z nut? jestem zielony w te klocki a wole sie pomeczyc z tym : )

Powiem Ci, że niekoniecznie trzeba tylko i wyłącznie z nut grać, wystarczy znajomość wartości nut, tabulaturki przed oczami i jazda tongue Ja tak robię często smile

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

3

Odp: Jak zacząć grać z nut?

najgorzej z biciem , zastanawiam sie czy bicie na poczatku akordow tylko w rownym tępie wystarczy zeby potem zlapac jakos rytm.

4

Odp: Jak zacząć grać z nut?

jeśli chodzi o grę z nut, to ja zgłębiam książkę Józefa Powroźniaka pt. ABCgitary. (wyd. 1976 smile ). Znalazłam ją... na półce w domu smile zawiera nie tylko mnóstwo ćwiczeń, ale także informacje z teorii muzyki (w pigułce).
niestety, nie mam czasu na wielogodzinne ćwiczenia, więc uczę się dopiero dźwięków na strunie wiolinowej H (znam już dźwięki na strunie G!! smile ). ale jak patrzę na ćwiczenia z końca książki to troszkę mnie to przeraża... tyle nutek, krzyżyków, dziwnych oznaczeń... smile

5

Odp: Jak zacząć grać z nut?

ayashy napisał/a:

niestety, nie mam czasu na wielogodzinne ćwiczenia, więc uczę się dopiero dźwięków na strunie wiolinowej H (znam już dźwięki na strunie G!! smile ). ale jak patrzę na ćwiczenia z końca książki to troszkę mnie to przeraża... tyle nutek, krzyżyków, dziwnych oznaczeń... smile

No i właśnie dlatego te ćwiczenia są na końcu książki smile Z pewnością jak już do nich dotrzesz okażą się proste, nowe rzeczy często wydają się wielkie, zanim się ich nie zacznie gryźć po trochu smile

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

6

Odp: Jak zacząć grać z nut?

Witam.

Ostatnio zobaczylem jak moja kolezanka zaprawiona w boju gitarowym zasuwa sobie fajnie z nut a ja ciagle tylko akordy i akordy:P

Chcialem sie tez nauczyc ale nie wiem jak sie za to zabrac tongue  i w zwiazku z tym pisze z prosba...czy zna ktos moze jakas ksiazke,program,poradnik , w ktorym jest opisane krok po kroku w jakis sensowny sposob jak grac kawalki z zapisu nutowego?

Z gory dzieki za pomoc:)

7

Odp: Jak zacząć grać z nut?

Ja chętnie się na jutro(bądź teoretycznie już dzisiaj) dowiem od mojego sensei jaka to książka jest z nutkami dla gitarzystów i napisze ^^ warto wcześniej samemu spróbować to liznąć bo na starcie będziesz coś wiedział ^^ ja proponuje na początek takty i wartości nutowe zawsze jakiś wstęp a później coś z książki ;]

8

Odp: Jak zacząć grać z nut?

Do wypowiedzi Pearla dodam, że powinieneś jeszcze nauczyć się rozmieszczenia dźwięków na gryfie, to ułatwia późniejszą naukę wink

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

9

Odp: Jak zacząć grać z nut?

Rouge,Pearl Wielkie dzieki za rady:)


I czekam Pearl na tytul tej ksiazki:) Dzieki smile))

10 (edytowany przez Pearl 2009-06-20 15:48:41)

Odp: Jak zacząć grać z nut?

No ja walsnie wrocilem od senseia ^^ tytul tej zaczarowanej ksiazki to "GITARA PIERWSZA KLASA" niezley tytul co tongue ? mozna ja kupic za grosze na allegro nawet podam link ja sam sie bede z niej uczyl niebawem wiec nie przejmuj sie tym ze to ksiazeczka dal malych dzieci ^^ zapodaje link na allegro - http://www.allegro.pl/item644488352_tat … klasa.html

11

Odp: Jak zacząć grać z nut?

Oo super dzieki wielkie Pearl:D

No szata graficzna ogarnia:D
Niech sobie bedzie dla malych dzieci...wazne zeby od podstaw tlumaczyla o co chodzi:)

Dzieki !:)

12

Odp: Jak zacząć grać z nut?

Spoko Tylko mnie za bardzo nie wyprzedź z nauka bo mi głupio będzie XD