1 (edytowany przez Ero 2011-11-08 17:10:12)

Temat: Wzmacniacz lub gitara.

No więc mam problem, bo oglądając wasze covery jest normalnie, u mnie jest szum i to nie wina programu, tylko wzmacniacza który ciągle szumi i większość dźwięków odpada w tło bo ten szum je zagłusza, nie wiem czy to wina gitary czy wzmacniacza. Gitara to squier bullet a wzmacniacz to SingS 30W a dokładniej ten Wzmacniacz. hmm Na wzmacniaczu jest przycisk "Over drive" i kiedy jest wciśnięty właśnie szumi, ale jak gram bez włączenia tego przycisku, to jest dźwięk coś jak gitara bez wzmacniacza ale bardzo głośna. Dosłownie jak bez wzmacniacza bo nie wychodzi ten fajny dźwięk gitarowy.  Kolejny mój problem to taki że struny basowe bardzo długą brzmią i grając coś gdzie muszę bić w inne struny a w między czasie w te basowe, to słychać tylko te basowe i inne dźwięki na mniejszych strunach są po prostu zagłuszane. Na filmikach czy koncertach widziałem że raz uderzają w strunę basową i grają na nizszych a tej basowej już nie było słychać? Jbc ja jestem kompletnie zielony w tych tematach bo gram dopiero jakieś półtora miesiąca i bardzo proszę o pomoc.

2

Odp: Wzmacniacz lub gitara.

1)Masz gitarę, która kompletnie nie nadaje się do ciężkich metalowych przesterów, myślę, że to jej wina, a dokładniej przetwornika (single).

2)Struny basowe tłumisz lewą lub prawą dłonią zależnie od utworu/riffu/tego jak ci wygodniej, wtedy nie wybrzmiewają.

3 (edytowany przez Ero 2011-11-08 17:51:38)

Odp: Wzmacniacz lub gitara.

No to teraz pozostaje mi tylko kupno innej gitary? ;/ Bo trochę szkoda byłoby mi grać nie to co chce, tylko to co muszę.

Co do drugiego problemu to w tym filmie click on tłumi te struny prawą ręką? Bo lewą na pewno nie tłumi, a ja grając intro z tego kawałku po prostu w większości słychać tylko te basowe struny a u niego brzmią tylko chwilę i później już bardzo czysto słychać struny niżej.

4

Odp: Wzmacniacz lub gitara.

http://www.youtube.com/watch?v=pcmIgRRt5RY
pierwszy wynik w YT, poszukaj podobnych, pooglądaj i próbuj naśladować

5 (edytowany przez Rames 2011-11-08 18:05:15)

Odp: Wzmacniacz lub gitara.

Myślę, że jeśli chcesz grać metal powinieneś kupić gitarę z humbackerami, na singlach osobiście nigdy nie grałem, ale z definicji nie nadają się do mocnego przesterowywania (dają słabszy sygnał wyjściowy i więcej szumów). Oczywiście graj na tym co masz, i graj co tam sobie chcesz, ale w przyszłości to jednak odradzam single.

Tak, tłumi struny prawą ręką, opiera dłoń o najniższą strunę. Ten kawałek może być dość trudny do zagrania po 1,5 miesiąca (szybkie kostkowanie, często w rytmice dwie szesnastki, jedna ósemka), więc raczej kiepski do nauki tłumienia, poszukaj czegoś wolniejszego.

6

Odp: Wzmacniacz lub gitara.

Znaczy z tą piosenką nie mam problemów ani trochę tongue piosenkę mogę odegrać, oprócz połowy solówki, pierwszą polowe umiem, ale reszta to kosmos. Dobra, to może któryś z Ibanezów? koleś na filmie gra na ibanezie. Myślałem że to wina wzmacniacza, może trochę że gitara, no i to jednak gitara, no cóż. Sprzedam moją i poszukam jakiejś innej. A i zygmen dzięki, przyda się ale pewnie na nowej gitarze.

7

Odp: Wzmacniacz lub gitara.

Ani trochę? Podziwiam, ja po 1,5 roku mam trochę problemów, a ty po 1,5 miesiąca już perfekcyjnie pomijając solówkę.

Ibanezy z humbuckerami jak najbardziej dobre gitary, tylko ze stałym mostkiem.

8

Odp: Wzmacniacz lub gitara.

Znaczy "perfekcyjnie" tego nie nazwał, ale umiem ją grać, dlatego że uczyłem się jej jako pierwszej kiedy dostałem gitarę i codziennie starałem się ją grać, i dodając coraz więcej elementów po intro tongue. Tak pe es. jaka jest różnica między ruchomym mostkiem a stałym?

9

Odp: Wzmacniacz lub gitara.

Ruchomym możesz obniżać dźwięk w czasie gry, stałym nic nie możesz, tak najprościej mówiąc. Tylko tanie ruchome mostki się rozstrajają.

10

Odp: Wzmacniacz lub gitara.

Rames, bez przesady. To że humbuckery nadają się lepiej do metalu, nie znaczy że na singlach nie pograsz ciężko. Przykłady? J. Hendrix, T. Iommi.

Ero - z gitarą wszystko ok, wina jest po stronie wzmacniacza(mały głośnik, niskiej jakości do tego pewnie)

11 (edytowany przez Ero 2011-11-08 19:05:31)

Odp: Wzmacniacz lub gitara.

Ok. Już rozumiem, ale nadal nie wiem jaką gitare mógłbym kupić, czy ibanezy nie są zbyt dobre na początek? Znam kilka modeli, ale dużo takich doświadczonych osób, ktorzy umieją grać na nich grają. Dla mnie nie wiem jaka będzie najodpowiedniejsza, żeby mieściła się w przedziałach +- 600zł, no i będzie dobra do grania takiego jakiego ja potrzebuje.

EDIT: To trochę mi namieszaliście bo widze że opinie są podzielone i teraz się pogubiłem. No ale mi też się wydaje że nie pogram takiej ciężkiej muzyki jakiej bym chciał, bo głównie to chciałem grać deathcore, post hardcore lub metalcore, no a te wzmacniacze ma dużo osób i jakoś nie narzekali żeby im szumiały czy coś, więc też myśle że to gitara, bo zanim podłącze gitare to nie szumi ani nic.

12 (edytowany przez Rames 2011-11-08 19:30:42)

Odp: Wzmacniacz lub gitara.

@kaczor95 od kiedy Hendrix gra metal? Oczywiście można wszystko na wszystkim, ale mówimy tutaj o jakości brzmienia.

@Ero piecyk swoją drogą też jest kiepski, więc szumy to pewnie trochę gitara i trochę piec, ale raczej z przewagą gitary. Deathcoru NIKT nie gra na singlach.

13

Odp: Wzmacniacz lub gitara.

Miałem właściwie od początku taki plan żeby grać deathcore ale na takiej gitarze jak squier nauczyć się podstaw, chwytów itp. nie wiedziałem że tak cienko to wyjdzie, bo nie będę mógł na niej grać po sprzedaży gitary jedynie bym miał kase, na razie jestem z niczym tak więc nie wiem jak to wyjdzie dalej. No cóż, to dzięki wam a szczególnie Tobie Rames, za pomoc. Zaniedługo planuje kupno jakiejś nowej gitary. Najlepiej to jakiś ibanez, niedrogi bo mają dobre brzmienie z tego co widziałem na coverach, ma ktoś pomysł jaki ibanez dla mnie by był dobry? Rozważe również inne firmy, nie tylko ibanez.

14

Odp: Wzmacniacz lub gitara.

Zgoda, ogólnie nie gra się metalcore na singlach, ale chyba trochę przesadzasz z tą różnicą między singlem, a humbuckerem.

[video]http://www.youtube.com/watch?v=aS_IYe5JTZ4[/video]

Brzmi dosyć metalowo?
Większy wpływ na brzmienie ma piec, niż przetworniki.
Ero, zawsze możesz wymienić przetwornik pod mostem na humbuckera, nie trzeba od razu zmieniać gitary
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/a … -pro-track

15

Odp: Wzmacniacz lub gitara.

Nie warto wymieniać samego przetwornika w takim czymś jak squier bullet, strasznie dużo byłoby z tym zachodu, przecież ma dziurę pod singla. Yngwie ma całkiem innej klasy sprzęt dlatego mu nie szumi i wcale tak dużo gainu też nie ma. No i oczywiście, że można tylko po co? Pozatym Yngwie nigdy nie grał metalcoru, deathcoru czy tam innego coru w którym mają dużo cięższe brzmienie.

16

Odp: Wzmacniacz lub gitara.

Co do Hendrixa i Iommiego, to tak jak w przypadku wiekszości rzeczy w życiu i w przypadku ciężkości brzmienia mamy do czynienia z relatywistycznymi układami odniesienia. To co było postrzegane jako ciężkie 40 lat temu, dzisiaj już takie nie jest. Więc kiedy mówimy o ciężkim brzmieniu trudno tu rozważać takich gitarzystów, jak Tony Iommi(który co prawda gra muzykę metalową, lecz jej ciężkość jest dzisiaj stosunkowo niewielka), czy Jimmi Hendrix. Na bierzący moment, kiedy mówimy o brzmieniu, które jest naprawdę ciężkie(choć jeszcze nie brutalne), to musi w tym brzmieniu być przemoc.
Sprawa single vs humbucker: jeśli chodzi o granie metalowe, to na korzyść hb przemawiają dwie podstawowe kwestie:
-przetwornik elektromagnetyczny ma pewien poziom szumów, których praktycznie uniknąc sie nie da, tymczasem przy połączeniu dwóch cewek szeregowo w fazie(jak to jest w hb) szumy te w pewnynm stopniu same sie znoszą
-szeregowe połączenie w fazie dwóch cewek daje zsumowanie ich napięć, w efekcie w większa amplitudę prądu zmiennego, czyli silniejszy sygnał
Silny sygnał jest potrzebny, gdy mamy do czynienia z tym magicznym przyciskiem OVERDRIVE(and. drive - wysterowanie, overdrive - przesterowanie). Brzmienie nabiera tego charakterystyczbego "metalowego" charakteru za sprawą zniekształcenia sygnału. Zniekształcenie opiera sie na układach wzmacniających i im wiekszy sygnal podamy, tym mocniej zostanie on zniekształcony. Do uzyskania mięsistego, gestego przesterowania na singlach potrzeba znacznie wiekszego zakresu zniekształceń(pokrętło GAIN). Przesterowanie wzmacnia również szumy(które w singlach są większe).
Teraz szerzej o problemie szumów. Jest to wina zbiorcza całego toru elektroakustycznego. W gitarze wpływ na mogą mieć single i brak uziemienia masy do mostka(możesz to sprawdzić). Najwięcej możliwych przyczyn jest w piecu: słaba jakosć wykonania, słabej jakości części(szczególnie na stopniu napięciowym),  źle dobrane części, zimne luty, głośnik. No i na koniec sposób w jaki to rejestrowałeś: jeżeli zbierałeś to jakims komputerowym mikrofonem prosto do karty dźwiękowej, to daje to bardzo słabą jakość dźwięku i dochodzą szumy otoczenia.

17

Odp: Wzmacniacz lub gitara.

no ale ten przetwornik stoi prawie 3 stówy, swoją gitare kupiłem za 530zł, sprzedając ją prawie nie używaną, nie mającą żadnych uszkodzeń, prawie wszystko mi się zwróci, nie kupując tego przetwornika w takim razie miałbym do wydania ok. 800 zł więc dostałbym lepszą gitare, z humbuckerami od razu. Jak będzie gotówka to jeszcze pomyśle co i jak.

18

Odp: Wzmacniacz lub gitara.

Jeśli chcesz mieć dobre brzmienie to uzbieraj i na dobrą gitarę i na dobry piec. Bo nawet najlepsza gitara będzie brzmieć gównianie na gównianym piecu, oraz najlepszy piec gównianie zabrzmi z gównianą gitarą. Tyle na ten temat.

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

19

Odp: Wzmacniacz lub gitara.

Dobra może to nie wina gitary. Czy u was też jest tak że jeżeli macie piec, i podłączycie do niego kabel (ale sam kabel, bez gitary) a drugiego końca, który powinno się włożyć do wejścia w gitarze dotkniecie np. palcem i jest jakby szum? Bo u mnie tak się dzieje, jakby pewnego rodzaju zwarcie w tym wzmacniaczu jest, dlatego chciałem wiedzieć czy u was też tak jest, jeżeli nie, to pewnie przez wzmacniacz.

20

Odp: Wzmacniacz lub gitara.

Tak to jest normalne

Świat się zmienia, słońce zachodzi, a wódka się kończy.
"Czarny ty panie błądzę zapewne, bo nie ma ciał nie ma dusz".
Kat "Diabelski Dom III"

21

Odp: Wzmacniacz lub gitara.

Ok, czyli to jednak nie wzmacniacz, sam wzmacniacz jest cicho, z samym kablem jest to co opisywałem, a po podłączeniu gitary to masakryczny ten szum. Mogę go wam nagrać, jeżeli będę miał czas, moze coś wywnioskujecie, bo ja nie mam pojęcia.

22

Odp: Wzmacniacz lub gitara.

Moim zdaniem ścisz po prostu tony na gitarze i powinno być dobrze. Jak ja za dużo gainu dam to też tak mam. Jak nie zadziała to pobaw się potencjometrami na wzmaku.

Świat się zmienia, słońce zachodzi, a wódka się kończy.
"Czarny ty panie błądzę zapewne, bo nie ma ciał nie ma dusz".
Kat "Diabelski Dom III"

23

Odp: Wzmacniacz lub gitara.

Albo zaekranuj komory przetworników.

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

24 (edytowany przez Ero 2011-11-09 14:32:28)

Odp: Wzmacniacz lub gitara.

To szumienie dało się jakoś ogarnąć, trochę ściszając pokrętło "gain"i tony na gitarze tak więc binadra pomógł, ale jednak nową gitarę będę musiał kupić bo wiem że na tej sobie nie pogram tego co bym chciał, ale dzięki wszystkim którzy starali się pomóc. smile

25

Odp: Wzmacniacz lub gitara.

lis1994 napisał/a:

Jeśli chcesz mieć dobre brzmienie to uzbieraj i na dobrą gitarę i na dobry piec. Bo nawet najlepsza gitara będzie brzmieć gównianie na gównianym piecu, oraz najlepszy piec gównianie zabrzmi z gównianą gitarą. Tyle na ten temat.

Nie jest to do końca prawdą. Z dobrą gitarą i gównianym piecem brzmienie otrzymamy rzeczywiście gówniane. Natomiast z gównianą gitarą i dobrym piecem brzmienie będzie miało swoje mankamenty, ale powinno byc dużo znośniejsze niż w pierwszym przypadku. Dobry wzmacniacz potrafii w dużej mierze wyciągnąć słabą gitarę.

26

Odp: Wzmacniacz lub gitara.

Tutaj się zgodzę. Może w tą stronę to aż tak bardzo nie działa aczkolwiek i tak rewelacji nie będzie.

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD