81 (edytowany przez WiedźMatt 2010-01-30 12:44:58)

Odp: Pytania do tematu Chwyty barowe

Jak krew z nosa= powoli.
Odsyłam do słownika związków frazeologicznych.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

82

Odp: Pytania do tematu Chwyty barowe

Wielce polonista się ***** znalazł...I nic do tematu nie wniosłeś.

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

83

Odp: Pytania do tematu Chwyty barowe

wniósł wink po twojej wypowidzi wyglądało jakby po nauczeniu sie F reszta byla wciaz bardzo trudna do nauczenia, a tak wcale nie jest ;f

84 (edytowany przez WiedźMatt 2010-01-30 17:22:19)

Odp: Pytania do tematu Chwyty barowe

Tadam!

Ok, zrób tak: Najpierw poćwicz chwyty barrowe przez 5 minut. Potem zrób coś innego. Poćwicz przez 10 minut... i tak co jakiś czas przerywaj i zwiększaj czas gry.

No i kolejna dobra rada: Ucz się "zwykłych" chwytów bez użycia palca wskazującego. Potem wystarczy tylko położyć poprzeczkęz palca wskazującego, reszta palców sama się ułoży.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

85

Odp: Pytania do tematu Chwyty barowe

Mam problem z chwytami barre, Chwyty na podstawie E mi wychodzą dosyć dobrze, na podstawie e już gorzej, na podstawie A i a całkiem nieźle, ale największy problem mi stwarzają na podstawie E7, e7, B7, b7 bo wtedy najczęściej tłumią mi się struny G i D. I teraz mam pytanie, jeśli teraz gram na strunach 'jedenastkach' to warto je zmieniać na 'dziesiątki', czy pozostać przy 'jedenastkach', pytam bo będę w najbliższym czasie kupował nowe struny i nie wiem jakie wybrać, i nie wiem czy to będzie jakaś wielka różnica pomiędzy 'dziesiątkami' a 'jedenastkami'.

86 (edytowany przez SoulKing 2010-08-25 11:32:57)

Odp: Pytania do tematu Chwyty barowe

Jedyną różnicą miedzy tymi strunami to grubość. Dziesiątki będą troszeczkę cieńsze, ale pod palcami tego i tak nie wyczujesz wink Ja gram tylko na 10, więc jak chcesz to możesz spróbować.

Jeżeli grasz na elektryku to bierz chemikalia ;D
czyli "Elixiry NanoWeb". Bardzo dobrze gra się także na "DR'ach Extra Life (black)" wink
Jeżeli znów śmigasz na akustyku to zdecydowanie Elixiry wink
A co do klasyka to się za bardzo nie znam, bo swoją przygodę z graniem rozpocząłem na aku wink

Powiem Wam tylko, że do chwytów barowych to naprawdę trzeba mieć cierpliwość ;p
W moim przypadku wpierw układałem sobie palec na całym progu i grałem, potem dokładałem kolejny, kolejny, kolejny i barowy chwycony wink F-Dur po 1 dniu wychodził bardzo ładnie, tylko był problem ze zmienianiem chwytów np. z A-Dur do barowego F-Dur ;D

Pozdrawiam !

87

Odp: Pytania do tematu Chwyty barowe

Ja nie mogę ogarnąć akordu H-dur i wszystkich pokrewnych, na elektryku jeszcze sie udaje metodą 2 poprzeczek ale na pudle już nie, a żeby złapać to jak A-dur i dołożyć poprzeczkę mam za krótkie palce sad macie jakąś metodę na ten akord ?

88 (edytowany przez OZKO 2010-09-22 06:42:14)

Odp: Pytania do tematu Chwyty barowe

http://www.vszczep.yoyo.pl/H-dur.gif 

Najpierw połóż te 3 palce na 3 progu a potem poprzeczkę smile moi koledzy tak robią ;p a w piosence już jest gorzej ;/

MSA-Model CW 160
Epiphone special II

89

Odp: Pytania do tematu Chwyty barowe

na 4 progu, nie moge ge grać w ten sposób, nie mogę opuścić całego progu do zrobienia poprzeczki, palec wlatuje mi wtedy na pusty próg

90 (edytowany przez OZKO 2010-09-22 20:16:05)

Odp: Pytania do tematu Chwyty barowe

przepraszam na 4. Spróbuj tak: Połóż najpierw te 3 palce na 4 progu.. potem połóż poprzeczkę na 3 progu żeby wiedziec jak ją położyc na 2. Kiedy to już będzie ci wychodzić, spróbuj przełożyć poprzeczkę robioną palcen wskazującym (:P) na 2 próg. W razie jak by dalej nie wychodziło porozciągaj palce ćwiczeniem na stronie i próbuj do skutku. Osobiście mi jakoś barowe przychodzą z wielką łatwością dlatego spróbuj tak jak ci mówię. Ja tak robiłem jak pierwszy raz usłyszałem o chwycie H-dur. Powinno w końcu wyjść.

MSA-Model CW 160
Epiphone special II

91 (edytowany przez Hunter 2010-10-31 18:07:00)

Odp: Pytania do tematu Chwyty barowe

Nie wiem jak rozpoznać którą grupę akordów mam grać.
Np w kursie jest takie coś

Dżem - Wehikuł czasu     zwr: A E fis D, A E D A | ref: E fis D A

Dźwięk fis jest na 2 progu struny grubej E  więc poprzeczka będzie na drugim progu ale co robić z resztą palców ?

92

Odp: Pytania do tematu Chwyty barowe

reszta palców jak do akordu e-moll, f-moll itp. fis uzyskujesz przesuwając e o dwa progi.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

93

Odp: Pytania do tematu Chwyty barowe

na gitarze ucze sie grac prawie 3 tygodnie i juz mi wychodzi czysty F-dur yikes
czy to możliwe skoro wszyscy takie problemy z tym mają a ja jakiś specjalnie silny nie jestem??

94

Odp: Pytania do tematu Chwyty barowe

ta

95

Odp: Pytania do tematu Chwyty barowe

'97 napisał/a:

na gitarze ucze sie grac prawie 3 tygodnie i juz mi wychodzi czysty F-dur yikes
czy to możliwe skoro wszyscy takie problemy z tym mają a ja jakiś specjalnie silny nie jestem??

Jesteś supermanem. Zacznij ratować świat!

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

96

Odp: Pytania do tematu Chwyty barowe

ja jak gram to na samym poczatku grania jako tako wychodza te barre ale po kilku minutach juz nie, czuje sie tak jakby mi sie rece zmeczyly.. moze to kwestia rozgrzewki. znacie jakeis piosenki zeby pocwiczyc sobie te chwyty barre?

97

Odp: Pytania do tematu Chwyty barowe

stairway to heaven?

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

98

Odp: Pytania do tematu Chwyty barowe

Wszystko można zagrać na barowych. Zagraj to co grasz zwykle, tylko, że na barowych.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

99

Odp: Pytania do tematu Chwyty barowe

motyw z mission imposible w wykonaniu siggi'ego martensa czy jak on tam mial ;P

100

Odp: Pytania do tematu Chwyty barowe

Tak jak Grzesiek mówił.

Znajdź sobie jakąś piosenkę i zagraj ją na barowych, potem normalnie, a potem na zmianę, a jeszcze później weź Deprim jeżeliby ci nie wychodziło.

101

Odp: Pytania do tematu Chwyty barowe

Taa, Deprim się przyda big_smile Ale u mnie jest taka sytuacja, że w ok. 5-6 dni opanowałam podstawowe akordy i zaczęłam te barowe. Mam tak cholernie twarde struny w akustyku, że nie wiem, a do tego są oddalone od gryfu tak bardzo, że aż musiałam wymienić się na kilka dni na klasyka żeby jakoś normalniej ćwiczyć. No i mam taką piosenkę, która trwa 3.20 min i ją sobie powtarzam 10 razy big_smile No i trwa ~30 minut, czyli akurat taki odpowiedni limit czasu ;] Ale łapa boli, jakbym tam zakwas miała... I tak ledwo ciągne na barowych... Ale co z tego, skoro wiem, że w końcu mi sie uda, jeśli będę tak ćwiczyć jak w tym momencie? Najlepsze do nauczenia się barre to: cierpliwość, wytrwałość no i odpowiedz sobie na pytanie, czy NAPRAWDĘ chcesz grać na gitarze. Sądzę, że to samo zacznie wychodzić, że to będzie niemal to samo co nauka zwykłych akordów, tylko zajmie więcej czasu i wysiłku no i w niektórych przypadkach wymaga mocnych nerwów ;P Nie no, musi się udać i koniec, bo bardzo tego chcę!

Może za kilka dni pojadę do wujka, który właśnie jest takim "mistrzem gitary" to mi powie, jak lepiej opanować. Zawsze znajdzie się ktoś w rodzinie czy wśród znajomych, co może w razie czego pomóc, chyba, że w mieście są jakieś szkoły i stać jest kogokolwiek na pójście to luz. A jak nie to to co mówiłam wcześniej ;P

Się rozpisałam...

And I'm going down, all the way down, I'm on the highway to hell...

102

Odp: Pytania do tematu Chwyty barowe

Ja mam teraz pytanie co do chwytów. Jeśli jest akord C-dur (zwykły) i C-dur (barowy) i np. przy akordach do piosenki pisze właśnie taki to jak mam rozróżnić, który mam zagrać? Bo w ogóle nie rozumiem tego. Pisze C-dur, bo na 8 progu struny E jest dźwięk C, ale zupełnie różni się od zwykłego C. Jak mam to zrozumieć?

And I'm going down, all the way down, I'm on the highway to hell...

103

Odp: Pytania do tematu Chwyty barowe

Zagraj tę wersję, która bardziej Ci pasuje i lepiej brzmi

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

104 (edytowany przez szczepak 2011-02-21 20:59:34)

Odp: Pytania do tematu Chwyty barowe

To raczej bez różnicy, bo tonacyjnie pasuje, tylko po prostu jest wyżej wink Ale to zależy też od rodzaju muzyki itp. raczej powinno się wyczuć kiedy który bardziej będzie pasować, no i też oczywiście żeby nie było za ciężko złapać, ale jak ma się wprawę to bez różnicy, z którego na który chwyt przekładasz, bo i tak idzie jak po maśle tongue

@edit
Heh, pisałem post ponad dwie minuty ;d

105

Odp: Pytania do tematu Chwyty barowe

Dobra, dzięki za odpowiedzi ;] Kamień z serca ;p

And I'm going down, all the way down, I'm on the highway to hell...

106

Odp: Pytania do tematu Chwyty barowe

c dur to c dur i już wink

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

107

Odp: Pytania do tematu Chwyty barowe

Ale zagrany w różnych pozycjach brzmi znacząco inaczej.

Bardzo dobrym przykładem jest "Koniec" Elektrycznych Gitar. Akordy niby proste, ale jak się próbuje wstęp grać na podstawowych chwytach to brzmi dziwnie, dopiero gdy się zagra na barowych to jest fajnie.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

108 (edytowany przez Epsilone 2011-03-19 19:04:38)

Odp: Pytania do tematu Chwyty barowe

Wróciłam z b. dobrymi wiadomościami bo otóż zaczęłam dobrze dociskać i dźwięk jest super! big_smile
Tylko teraz nowy problem. Już z miesiąc gram a zmieniam je tak szybko jakbym dopiero ćwiczyła 3 dni. Nie no, dobra, może nie aż tak wolno, już coraz szybciej tylko... czy to naprawdę tak wiele czasu zajmuje? Może niektórzy po prostu nie mają predyspozycji do np. barowych?

And I'm going down, all the way down, I'm on the highway to hell...

109

Odp: Pytania do tematu Chwyty barowe

To normalne, że z niektórych chwytów na inne nie zmienisz szybko, bo po prostu nie idzie tak przełożyć palców. To na prawdę jest kwestia praktyki, ja gram rok i barowe idą mi jak po maśle. Nie wiem czy wiesz, ale dobrze jest czasem rozważyć kilka opcji, np. E-dur barowy możesz zagrać w 3 wariantach: od A, od C i od D, ew. jak masz długie i rozciągliwe palce to od G, kwestia przesunięcia palców i dołożenia "poprzeczki" ^^ Tak samo jak masz w piosence 2 barowe, normalny i 2 barowe, to ten normalny też lepiej barowo zagrać, dużo łatwiej. I takie pytanie, nie boli Cię nadgarstek? tongue

110

Odp: Pytania do tematu Chwyty barowe

A dobra. Dzięki, rozwiałeś mi dużo wątpliwości ;]
A co do nadgarstka to tak, boli, ale po dość dłuższym czasie gry.

And I'm going down, all the way down, I'm on the highway to hell...

111

Odp: Pytania do tematu Chwyty barowe

Ja dalej nie zagram akustycznego Stillborn - Black Label Society całego bo po prostu mi kciuk odpada. I nic z tego, że codziennie troszkę to gram, a gram już jakiś czas.

112

Odp: Pytania do tematu Chwyty barowe

Chodziło mi konkretnie czy po graniu na barowych boli, bo mnie boli jak cholera jeśli mam zagrać całą piosenkę po barowych tongue

113

Odp: Pytania do tematu Chwyty barowe

Tak, boli.

114

Odp: Pytania do tematu Chwyty barowe

Boli. Ja np. ćwiczę piosenkę która ma:
E A H
cis A H
cis A fis cis
I tak dalej. Wtedy wyczerpuje mi się ręka...

And I'm going down, all the way down, I'm on the highway to hell...

115

Odp: Pytania do tematu Chwyty barowe

Nie no spoko, po prostu zastanawiałem się czy aby ze mną wszystko w porządku tongue

116

Odp: Pytania do tematu Chwyty barowe

Ostatecznie to mi po 1,5 roku grania opuszki pękają cool.

117

Odp: Pytania do tematu Chwyty barowe

czy można robić barowe z chwytu C-dur (na takiej samej zasadzie jak pozostałe) ?

118

Odp: Pytania do tematu Chwyty barowe

Jeśli umiesz, tj. palce są tam gdzie powinny to nie widzę problemu

119

Odp: Pytania do tematu Chwyty barowe

Jasne, że można :-) To może być niezłe wyzwanie dla Twoich palców.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

120

Odp: Pytania do tematu Chwyty barowe

dzięki serdeczne