Temat: Gitara i śpiew.

Witam. Mam problem gdy gram na gitarze dajmy np. Boulevard of Broken Dreams Green Day'a to gdy zaczynam śpiewać cały czas myli mi się bicie , tracę rytm i ciężko jest i nie mogę zaśpiewać -.- Wiecie może jak pozbyć się tego problemu albo jak opanować śpiew z gitarą aby się nie mylić bo niektórym to nie sprawia problemów ale ,np, mojemu nauczycielowi od angielskiego też sprawia to problem ;]

2

Odp: Gitara i śpiew.

Ćwicz

Zacznij od piosenek z prostym biciem, śpiewanie przyjdzie z czasem jak akompaniament zaczniesz wykonywać bez zastanawiania.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

3 (edytowany przez Ellon 2011-11-01 18:04:12)

Odp: Gitara i śpiew.

Wyobraź sobie, że musisz zagrać i zaśpiewać Hit the Lights Metalliki, to jest dopiero trudne... Ale James daje rade. Taką perfekcje przyniosły mu ćwiczenia, jak przyznał w wywiadzie.

Jak powiedział Darek: zacznij od najprostszego. Przecież grając na instrumencie też zaczynasz od najprostszego. I pamiętaj: zawsze ćwiczenie czyni mistrza.

Powodzenia smile

/Edit: to jest też na początku sprawa predyspozycji. Gdzieś czytałem, że chyba (nie dam głowy) D. Mustaine od początku grał i śpiewał jednocześnie - nie sprawiało mu to problemów - czyli był z tych co to "podzielić" uwagę potrafią. Jednocześnie, niektórzy gitarzyści przyznają, że kosztowało ich to wiele czasu i pracy. Ale nie zrażaj się smile

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

4

Odp: Gitara i śpiew.

Wielkie dzięki za rady , ;] myśle że niedługo dodam filmik krytyka mile widziana ;] będzie to Linkin Park - Numb ;]

5

Odp: Gitara i śpiew.

Niedawno założyłem podobny temat, a obecnie już kilka prostszych utworów potrafię zagrac i zaśpiewac jednocześnie, także próbuj wink

6

Odp: Gitara i śpiew.

Jak ci się granie  myli przez śpiew, to się zaknebluj smile

Epiphone AJ 100