Temat: Brzęczenie strun

Witam. Jestem tu nowa więc liczę na poradę smile
Od jakiegoś roku uczę się grać na gitarze. Na początku nauki struny w mojej gitarze brzęczały kiedy grałam różnego rodzaju akordy. Na początku myślała że to moja wina, i nie pożądany dźwięk strun jest wywoła moją słabą umiejętnością gry, ale niestety teraz po roku nauki struny w mojej gitarze dalej brzęczą kiedy gram.
Czy może to być spowodowane? A jeśli to moja wina to co robię źle, i jak temu zapobiec ?

2

Odp: Brzęczenie strun

Na początku: jaka to gitara?

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

3 (edytowany przez Karolina 2011-09-21 18:46:20)

Odp: Brzęczenie strun

Moja gitara to Valencia CG- 160 smile

4

Odp: Brzęczenie strun

Graj po kolei dźwięki na każdym progu i zobacz czy gdzieś brzęczy. Jeżeli brzęczy - wina gitary. Jeżeli nie - sama sobie odpowiedz.

Jeżeli brzęczą Ci puste struny jak grasz, zobacz z jakiego powodu. Może struny są źle zamocowane na mostku, lub główce - wtedy lutnik. Być może po prostu za mocno szarpiesz (w nawet nowych gitarach jak się szarpnie "do góry" strunę to zabrzęczy bijąc o progi), a może po prostu te struny już są zużyte, za luźno naciągnięte. Może jest źle nastrojona, co może być powodem luźnych strun. Powodów może być wiele.

Właściwie gitara nie jest górnych lotów, ale aż takiego bubla za tą cenę nie powinno być. Kto wie.

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

5

Odp: Brzęczenie strun

Też mam teka gitarę big_smile Też miałem ten problem... Samo przeszło po wymianie strun tongue Myślę, że na początku powinnaś porozciągać trochę te struny, pograć trochę więcej - wtedy dopiero sprawa się rozstrzygnie. Czy wymieniać struny, czy je zostawić.

Po poście w "Dlaczego gram na gitare" wnioskuje, że masz tę gitarę od 3 lat i nie wymieniałaś strun. Wnioskuje też, że wyjdzie w końcu potrzeba wymianu strun.

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

6

Odp: Brzęczenie strun

@Ellon- Wielkie dzięki za pomoc big_smile

7

Odp: Brzęczenie strun

Podziałało? smile

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

8

Odp: Brzęczenie strun

Tak tak podziałało zmieniłam struny na nowe i od razu lepiej brzmi. No i pozbyłam się uporczywego brzęczenia podczas grania smile Naprawdę wielkie dzięki big_smile