Temat: Barowe piosenki

Jak jak w temacie proszę was o podawanie tytułów utworów, które typowo gra się na barowych akordach. Darek podał bodajże tylko cztery więc proszę o wsparcie smile

2

Odp: Barowe piosenki

Całe reggae jest grane na barowych :-)

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

3

Odp: Barowe piosenki

wszystko możesz zagrac na barach ; p

4

Odp: Barowe piosenki

Ło to to to... Chyba większość akordów można zagrać 'po barowemu' smile

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

5

Odp: Barowe piosenki

A "Smels like teen spirit" Nirvany? Nie czałą jest akordami, ale jest F.

Squier bullet stratocaster HSS | Ibanez GRG250DKX
Stagg 20w | Hiwatt maxwatt G50 R

6

Odp: Barowe piosenki

Tę piosenkę się gra na power chordach... Wydaje mi się to łatwiejsze niż próby zagrania tego na akordach barowych, szczególnie dla początkujących.

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

7

Odp: Barowe piosenki

Zgadzam sie z mikelem. Sam mam gitare elektryczna od ledwo 1 miesiąca, a juz jak gram smells, to mowia mi, ze przypomina smile.

Ibanez GRX 20 JB
Roland Cube 15x

8

Odp: Barowe piosenki

Wiem, wiem. Też się jej uczę. Co prawda gram już około 7 miesięcy, ale smels like, ucze się od około 2 tygodni. Na początku, aby ogarnąć akordy barowe, mój nauczyciel chciał, abym się tego nauczył, ale coś mi w niej nie pasowało. Teraz dopiero, kiedy przestałem grać ją akordami, a zaczełęm power chordami, jest lepiej. Ale na upartego, można zagrać ją akordami.

Squier bullet stratocaster HSS | Ibanez GRG250DKX
Stagg 20w | Hiwatt maxwatt G50 R

9 (edytowany przez Ziemian 2011-09-03 10:08:06)

Odp: Barowe piosenki

Darek napisał/a:

Całe reggae jest grane na barowych :-)

Nie znam zbyt wiele pozycji z tego gatunku więc może ktoś rzuci jakiś konkretny tytuł hę?

Ellon napisał/a:

Ło to to to... Chyba większość akordów można zagrać 'po barowemu' smile

Ta, wiem o tym ale chodzi mi o to żeby nie latać po całym gryfie z góry na dół i z powrotem tylko chodzi mi o utwory, które typowo gra się na barowych, bo o tym że prawie wszystko można zagrać na barach to wiem.

Jest różnica pomiędzy, "można zagrać" a, "z reguły gra się". O to drugie się mi rozchodzi.

Myślę, że teraz wyraziłem się dosyć jasno smile

Macie jeszcze porządny, o ile nie najlepszy cover smells like teen spirit, skoro o tym mowa i koniec offtopu na ten temat wink

[video]http://www.youtube.com/watch?v=tYQ7O6V0Fvk[/video]

10

Odp: Barowe piosenki

http://spiewnik.wywrota.pl/17829_farben … olory.html

Może być, bo kiedyś uczyłem się tego, i kilka barowych jest.

Squier bullet stratocaster HSS | Ibanez GRG250DKX
Stagg 20w | Hiwatt maxwatt G50 R

11 (edytowany przez Noodles 2011-09-04 09:01:44)

Odp: Barowe piosenki

Ziemi4n albo Natural Dread Killaz - Good Sensi ;D tam masz takie typowe bicie reggae wink

12

Odp: Barowe piosenki

Fajno, ale tak jeszcze ze dwie, trzy by się przydały więc czekam, może sobie coś ktoś przypomni.