Temat: Firma "J&D" - opinie

Witam, tej firmy nie widzę na czarnej liście, czyli mam rozumieć, że nie jest zła?

http://www.euromuza.pl/jd-jd-ag1-sunburst-p-285.html

Chodzi o gitarę niskiego budżetu, więc firma musi mieć znaczenie dlatego założyłem nowy wątek

2

Odp: Firma "J&D" - opinie

zerg1995 napisał/a:

nie widzę na czarnej liście

No to pora ją dodać.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

3

Odp: Firma "J&D" - opinie

Nie wydaje mi się, żeby to było coś dobrego. Chyba, że trafisz na dobry egzemplarz... Ja bym nie ryzykował.

Na czarnej liście nie mogły znaleźć się wszystkie firmy, dlatego, że one często nie są znane... Gitara akustyczna za do 400 nie jest zazwyczaj warta kupienia...

Gitara niskiego budżetu to gitara używana, celuj w takie.

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

4 (edytowany przez zerg1995 2011-07-14 16:21:47)

Odp: Firma "J&D" - opinie

Hmm (aż dziw mnie bierze, że to mówię..) tak się Was pytam, gdyż kolega ma ze sklejki już 4 lata i wszystko jest OK, tylko ma dobre struny. Inny kolega ma za 80zł z allegro (nie narzeka).. A na innych forach piszą, że J&D z dobrymi strunami i po dobrym nastrojeniu jest dobrą gitarą..

Więc się tylko pytam, czy na sam początek ona wystarczy (nie jest ze sklejki) ze strunami np Martini

5

Odp: Firma "J&D" - opinie

ta gitara wygląda tylko na dobrą  ja osobiście wolałbym dozbierać sobie jeszcze i kupić coś porządnego .

6

Odp: Firma "J&D" - opinie

Szczerze to też tak bym chciał.. Pół domu wysprzedałem by mieć ledwo 150zł z czego brat doda 100zł.. Dziadkowie nie żyją, pracy nie ma - więc to max ile widać..

http://allegro.pl/morrison-gw305nt-wyso … 59095.html

http://allegro.pl/fender-squier-sa-105- … 18039.html

A Fender jest zły? Gdyż z tego co słyszę to jest to całkiem dobra firma

7

Odp: Firma "J&D" - opinie

zerg, squier to nie fender a właściwie pododdział.
Słowa 'Tak młody jak dziś już nigdy nie będziesz' może są prawdą, ale co ty na to żeby poczekać na święta/urodziny/okazję gdzie można kupić gitarę porządnej marki, ponieważ za 250zł radze celować tylko w używane, bo kupowanie soundera i modlenie się o to żeby był dobrym okazem.
Poza tym gitary to specyficzny klasa rzeczy gdzie napis 'Gibson, Takamine, Yamaha itp.' kosztuje ale też daje dużo, ponieważ każda porządna marka ma wyrobione ożebrowanie pod każdą gitarę,
(Ożebrowanie jest ważniejsze od drewna - ono usztywnia dobrze top i tył żeby te powodowały odpowiedni rezonans, między innymi dlatego Gitara firmy gitara z litego świerku i litego palisandru na pewno będzie brzmiała gorzej od sklejkowej Yamahy bądź innej wyrobionej marki) między innymi dlatego Taylor z dębu(sklejki) sprzedał się za 7000USD
a lutnicy konkurencji, Martin Guitars i kilka neutralnych osób potwierdzili że brzmiał niesamowicie - zdjęcie: http://img850.imageshack.us/i/pallet1.jpg/

8 (edytowany przez zerg1995 2011-07-14 17:40:17)

Odp: Firma "J&D" - opinie

Yyy.. Nie obchodzę żadnych świąt.. Dlatego mówię, nie mam już jak zarobić / dostać, więc celuję w to co mogę.. I pamiętaj, jak mi się gra na gitarze nie spodoba to nie będę mocno  żałował ok 250/300zł zamiast 500 czy 600... Dlatego zamiast pianina kupiłem keyboard

9

Odp: Firma "J&D" - opinie

Jak nie wiesz czy gra Ci się spodoba to na razie sobie odpuść ;PP a pieniądze przepij

10

Odp: Firma "J&D" - opinie

Fajnie powiedziane..

11

Odp: Firma "J&D" - opinie

Więc zostaje ostatnie - komisy, allegro i inne miejsca gdzie mozesz znaleźć używaną za dobrą cenę, wystarczy że poświęcisz troche czasu

12

Odp: Firma "J&D" - opinie

@zerg- ja Ci napiszę tak: jak Ci się nie spodoba, to łatwiej będzie Ci sprzedać gitarę, za którą dałeś 500-600zł niż taką za 250-300zł.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

13

Odp: Firma "J&D" - opinie

@rouge: Tylko, że tutaj sprawa ma się tak, iż on "bardziej" nie ma tych pieniędzy niż boi się je wydać.

14

Odp: Firma "J&D" - opinie

Ajj, nie przyjrzałam się dokładnie, co pisał we wcześniejszych postach. Zgadzam się z tym, co napisał Vicossess, wystarczy dobrze poszukać, a może uda się wyrwać coś porządnego.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

15

Odp: Firma "J&D" - opinie

Już ktoś się na temat tej gitary wypowiadał.I niestety,muszę cię zmartwić ale to nadaje się na podpałkę.

Epiphone AJ 100