1

Temat: Trzymanie gitary - dyskomfort lewej dłoni

Cały czas nie wygodnie mi się trzyma lewą ręke w niskich partiach gryfu (przy główce).
Gitare trzymam na prawym kolanie idealnie poziomo łokieć daleko od tłowiu.
Jakies rady?

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R

2

Odp: Trzymanie gitary - dyskomfort lewej dłoni

cegła albo dwie pod prawą stopą załatwią sprawę

3

Odp: Trzymanie gitary - dyskomfort lewej dłoni

masz elektryka ---> graj na stojąco

4

Odp: Trzymanie gitary - dyskomfort lewej dłoni

Sznur! yikes

5

Odp: Trzymanie gitary - dyskomfort lewej dłoni

Odchyl gitarę, albo zmniejsz chirurgicznie rękę i popraw sprawność nadgarstka... tongue

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

6 (edytowany przez WiedźMatt 2011-08-20 00:01:23)

Odp: Trzymanie gitary - dyskomfort lewej dłoni

Ja cierpię na zbyt mały zakres możliwości ruchów nadgarstka i łokcia i wynika to akurat z mojej anatomii. Spróbuj zmienić postawę czy cuś, łokieć dalej, łokieć bliżej, może po prostu musisz "wyczuć" najlepsze ułożenie.
Ale jeśli to przez coś takiego jak u mnie to przykro mi to mówić: granie może sprawiać ból.
Ja z tym po prostu nauczyłem się żyć i staram się nie poddawać, ale że jestem jedyną osobą jaką znam która ma taki problem z ręką od urodzenia, to raczej to tylko kwestia wprawy/przyzwyczajenia/złej postawy.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

7

Odp: Trzymanie gitary - dyskomfort lewej dłoni

Albo trzymaj jakoś wyjątkowo gitarę. Albo skonstruuj własną z dziwacznie wygiętym gryfem. A potem zostaniesz sławny i takie tam.

8

Odp: Trzymanie gitary - dyskomfort lewej dłoni

No od biedy możesz po prostu skrócić pasek czy coś i trzymać główkę wyżej, to wtedy powinno być łatwiej.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!