1 (edytowany przez ixi24 2011-08-19 21:01:03)

Temat: Whisky - Dżem bicie

Witam !
uczę się tej piosenki http://ogniskowo.pl/category/whisky-dzem/
zwrotkę zagram
ale przy refrenie od C -dur nie wiem jakie jest bicie
Wie ktoś konkretnie jakie jest bicie ??? i mógłby podać byłbym wdzięczny smile

2

Odp: Whisky - Dżem bicie

Ile razy mamy mówic, że bicie musisz wyłapac sam i proszę początkujących, żeby nie spamowali i nie denerwowali pozostałych użytkowników forum pytaniami o bicie !!!

3 (edytowany przez ixi24 2011-08-20 11:12:56)

Odp: Whisky - Dżem bicie

No jak sam???

Jak on tam na dole pokazuje jak grać zwrotkę i kawałek refrenu...to co za problem jak ktoś wie jak dalej zagrać i napisać??
Tak się najłatwiej nauczyć smile

I wgl chyba na tym polega ten dział ehh...

4 (edytowany przez Vicossess 2011-08-20 11:13:05)

Odp: Whisky - Dżem bicie

Niestety jesteś w błędzie, nikt tobie bicia nie poda a ten dział jest do rozstrzygania wątpliwości co do np. adnotacji a nie 'bicia'

Tak się najłatwiej nauczyć

'Dasz człowiekowi rybę - nakarmisz go na dzień, Nauczysz go łowić ryby - Nakarmisz go na całe życie'

Łatwo nie znaczy dobrze

5

Odp: Whisky - Dżem bicie

A czemu nie poda ?
To po co jak ktoś robi filmiki np na yutube, lub różne kursy to pokazuje hee??
Jak by mnie ktoś poprosił ja bym podał...
A tu pół refrenu tylko brakuje...

6

Odp: Whisky - Dżem bicie

A czemu nie poda ?

przeczytaj przedostatnie zdanie w moim poprzednim poście
Wolisz dniami ślęczeć nad piosenką i szukać w google 'jakie jest bicie do x' czy może znając akordy i rytm żeby bicie przyszło dosłownie samo? Bicie trzeba umieć wysłyszeć i dopasować

7

Odp: Whisky - Dżem bicie

Też jestem na etapie wyłapywania bicia do różnych piosenek, co oczywiście dla początkującego nie jest łatwe, dlatego kombinuję na różne sposoby aż zaskoczy.
Przekonasz się ile to daje satysfakcji jak sam do tego dojdziesz smile
Rozgryziesz jedną piosenkę, później kolejną, a po pewnym czasie bicie nie będzie dla ciebie żadnym problemem, więc nie czekaj na gotowe tylko próbuj do skutku.

8

Odp: Whisky - Dżem bicie

To ciekawe po co są różnego rodzaju kursy ja tam wszystko jest pokazane smile
Wyluzujcie trochę smile

9

Odp: Whisky - Dżem bicie

Jak samemu będziesz umiał wyłapac bicie, będziesz mógł też "kombinowac" z piosenką, żeby nie była "jak flaki z olejem", tylko, żeby była niesamowita, żeby wyrażała Ciebie.

PS. Co masz z matmy ??

10

Odp: Whisky - Dżem bicie

nom rozumiem smile troche mi już wychodzi smile
Ale po co ci matma ?

11

Odp: Whisky - Dżem bicie

Jak jesteś dobry z matmy to na pewno będziesz bardzo dobrze łapał rytm smile

12

Odp: Whisky - Dżem bicie

Bicie można pokazać do paru przykładowych piosenek, żebyś załapał ideę i coś zaczęło wychodzić, ale potem najlepiej próbować samemu do skutku, w końcu to tylko machanie ręką, więc na pewno się uda ;-)

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

13

Odp: Whisky - Dżem bicie

Ja jak gram z kimś utwory 'ogniskowe' to odczuwam straszną irytację. Wszyscy, dosłownie wszyscy grają takie same bicie do każdego akordu. Opcjonalnie zmieniając w refrenie.

Strasznie ubogo wtedy brzmi i tak nudno. Miło jest, jak w pewnym momencie przejedziesz sobie coś szybko, coś wolniej, raz po basowych, raz w stronę gryfu, ale nie abstrakcyjnie kompletnie, tylko w rytmie oczywiście.

I rada: Tup nogą jak słuchasz piosenki. Albo ręką. Albo czymś innym. Głową odradzam. smile

14

Odp: Whisky - Dżem bicie

@Bluskaj, odkłanie takie same mam odczucia. Ja już nawet nie umiem garć tego, prostego do bólu bicia na 4/4. Tzn umiem, ale jak idzie jakaś piosenka to na pewno nie zaczynam od tego, tylko od razu urozmaicam. To jest coś jak z nauką jazdy samochodem. Każdy kto zaczynał naukę, miał na pewno problemy z ruszaniem, tzw. "kangur" (to po prostu nieprawidłopwe ruszanie, kierowcy wiedzą o co chodzi wink ). Daję sobie rękę uciąć, że teraz każdy kto ma prawko, nie umie już tego zrobić. Tzn ja tam nigdy nie miałem z tym problemu, ale nie o to chodzi tongue tak samo jest z graniem. Każdy kto umie grać, nie umie już zagrać tego oklepanego bicia (co nie znaczy, że ono jest złe).
@ixi24, jak już załapiesz o co chodzi, to nawet nie będziesz umiał zagrać źle. Ja wiem, że to może zawiłe, ale ja sam nie umiem tego dosłownie wytłumaczyć, to trzeba po prostu czuć. Z czasem załapiesz i będziesz się śmiał z innych, że to takie proste, a oni nie mogą tego zakumać.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

15

Odp: Whisky - Dżem bicie

hehe no ciekawe, ale zobaczymy smile

16 (edytowany przez WiedźMatt 2011-08-20 23:36:13)

Odp: Whisky - Dżem bicie

Jeśli nie umiesz czytać nut to nie ma jak podać Ci bicia.

@Bluskaj: A ja głową polecam! Black Metal to wojna więc headbanguj grając nawet bluesa i country!

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

17

Odp: Whisky - Dżem bicie

Tupiesz głową?! yikes

Ja wymyśliłem swego czasu bardzo fajny sposób znaczenia rytmu i ogólnego zarysu utworu. Ale to musiałbym rozrysować razem z legendą...

Lepiej by faktycznie było się wartości nut nauczyć niż tego mojego.

18

Odp: Whisky - Dżem bicie

Ale rozrysuj smile Może będzie śmiesznie big_smile A i czegoś się dowiemy!

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

19

Odp: Whisky - Dżem bicie

@Bluskaj: Ołkej, nie do końca miałem to na myśli xD

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

20

Odp: Whisky - Dżem bicie

Znajdę ten cholerny kabel do drukarki to pokażę. Mistrzem painta nie jestem, a myszka jakby nie ta.

21

Odp: Whisky - Dżem bicie

Darek napisał/a:

w końcu to tylko machanie ręką, więc na pewno się uda ;-)

:> nie, tu nie ma podtekstu :d

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

22

Odp: Whisky - Dżem bicie

Ja uczę się na gitarze grać od około 2 miesięcy i u mnie z kolei jest problem z tym, że słyszę bicie, lecz zmian akordów nie.

' bo nie ważne co w Twym życiu się dzieje,
wiem, że człowiek jest lepszym, gdy się śmieje' ; )
Yamaha F 310

23 (edytowany przez Ziemian 2011-09-07 10:37:13)

Odp: Whisky - Dżem bicie

Najlepiej obejrzyj jakiś cover danego utworu z necie.

24 (edytowany przez krzychoo 2011-09-19 13:38:41)

Odp: Whisky - Dżem bicie

http://t2.pixhost.org/thumbs/3017/9077269_whisky.png

Strzałeczki to kierunek bicia, półnutę liczymy do dwóch ( to ta z pustym brzuszkiem ) ćwierćnutę do 1. Czyli uderzamy na raz w dół, liczymy do dwóch i na 3 znowu w dół a na 4 w górę. No i ćwiczymy aż jesteśmy to w stanie zagrać płynnie wg oryginalnego tempa. Tyle jeśli chciałeś fragment od C.

Chcesz nauczyć się grać? Napisz do mnie - mieszkam w Katowicach i udzielam lekcji. gg 5428084

25

Odp: Whisky - Dżem bicie

Ja osobiście na bicie mam taki sposób może ci to pomoże : Słucham piosenki i w jej rytm znając już akordy gram cały czas w dół a potem dopiero tak jakoś samo mi sie urozmaica i ładnie to brzmi ;D

26

Odp: Whisky - Dżem bicie

http://infect.c64.org/gallery/albums/userpics/10001/NecroPost.jpg

27

Odp: Whisky - Dżem bicie

http://us.123rf.com/400wm/400/400/dtopal/dtopal0901/dtopal090100005/4211479-archeolog-kopania-grobu-ludzki-szkielet-prehistorycznego.jpg

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

28

Odp: Whisky - Dżem bicie

wow

29

Odp: Whisky - Dżem bicie

30

Odp: Whisky - Dżem bicie

krethh napisał/a:

może Kubba nie ogarnia angielskiego? ;C

31

Odp: Whisky - Dżem bicie

Ja nigdy nie miałam problemów z biciem, po prostu zawsze improwizuję i jakoś leci, a jak nie leci to gram standardowo powoli tylko w dół i też idzie zagrać. Może dobrym sposobem byłoby posłuchanie piosenki 6789375934 razy i w powietrzu sobie machać prawą ręką jakbyś grał na niewidzialnej gitarze, próbować jakoś wyłapać bicie, spróbuj czegoś takiego