1

Temat: Szybkie rozstrajanie

witam, szukałem podobnego postu ale nie znalazłem jak było to przepraszam smile
Jestem posiadaczem gitary Squier by Fender SA-105 i jestem troche zaniepokojony szybkościa z jaka roztraja mi sie moja gitara. Mam ją od początku lipca tego roku i niedawno kupiłem sobie stroik elektroniczny i zeby sie przyzwyczajać jak gitara powinna brzmiec stroję ja przed każdym uzyciem i po okolo 1-2 godzin jak gram akordami już prawie wszystkie strony sa roztrojone jak gram pojedyncze dzwięki to trzyma dużo dłużej. Nie wiem czy to coś nie tak z kluczami, które utrzymja struny. Czy to jest normalne ? Boje sie, że z czasem gitara bedzie mi sie coraz szybciej roztrajać.
Z góry dziękuje za wszystki odpowiedzi smile
pozdrawiam

2

Odp: Szybkie rozstrajanie

Bo jak mocno uderzasz w struny to naturalne, że gitara będzie się szybciej rozstrajała niż jak np. palcujesz. Nie przejmuj się tym bo po 1-2 godzinach ostrego grania nawet najlepsze gitary się rozstrajają smile

3

Odp: Szybkie rozstrajanie

@up, akurat dobre gitary z dobrym osprzętem potrafią taki czas wytrzymać bez zmiany stroju, nawet przy ostrym wajchowaniu ( w tym przypadku mowa o ruchomum mostku).
@hubo77, słabe klucze i tyle. Za kilkla dyszek mozna kupić dobre klucze, kore powinny być zdecydowanie lepsze od tych puszkowych.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

4

Odp: Szybkie rozstrajanie

grzesiek2805 napisał/a:

@up, akurat dobre gitary z dobrym osprzętem potrafią taki czas wytrzymać bez zmiany stroju, nawet przy ostrym wajchowaniu ( w tym przypadku mowa o ruchomum mostku).

A skąd wiesz ??

5

Odp: Szybkie rozstrajanie

A co się ma stać, jesli gitara ma blokowane klucze? Nic. O mostkach juz dość się naczytałem, o tych gorszych i tych złych. Dobry most nie puści stroju.
Uprzedzam twoje pytanie: nie, nie grałem na gitarze z takim mostkiem, ale opinie ich urzytkowników mi wystarczają i nie mam powodów, żeby im nie wierzyć.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

6

Odp: Szybkie rozstrajanie

Właściwie mi tylko chodziło o lekkie rozstrajanie, takie, którego praktycznie nie słychac big_smile

Nie kłocmy się dalej, a niech ten, który założył ten wątek kupił lepsze klucze. KONIEC smile

7

Odp: Szybkie rozstrajanie

Przecie ja się nie kłócę, nie miałem nawet takiego zamiru smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

8

Odp: Szybkie rozstrajanie

Przepraszam admina za offtop, ale czy słyszałeś, że są Gibsony, które same się stroją big_smile (pewnie słyszałeś:))

9

Odp: Szybkie rozstrajanie

Wtrące się... Nie wiem czy sa gibsony, które sie same stroja, ale wiem, że gitary VGS sie same stroja wink
Link smile
A to za sprawą mostów Evertune. Jako ciekawostka: spójrzcie na progi tych gitar smile
O tu: Link

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

10

Odp: Szybkie rozstrajanie

Na cholerę takie progi?

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

11 (edytowany przez grzesiek2805 2011-08-07 00:23:53)

Odp: Szybkie rozstrajanie

Te progi, to coś o nazwie "True Temparament". Tutaj dowiecie się wszystkiego smile
Ogólnie rzecz ujmując, gitara z prostymi progami nie stroi tak idealnie, jak gitara z takimi progami smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

12

Odp: Szybkie rozstrajanie

@up O właśnie smile

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

13

Odp: Szybkie rozstrajanie

jesli chcielibysmy nastroic gitare idealnie to kazdy prog na gryfie musialby byc ustawiony indywidualnie dla kazdej ze strun... oki to juz wiedzialem dawno i widzialem gitary ze skosnymi progami itp. itd. ale co to ma wspolnego z twierdzeniem "gitara sama sie stroi" ?

14

Odp: Szybkie rozstrajanie

@up
Jak przejedziesz po strunach to one za pomocą specjalnych kluczy reagujących na drgania wytwarzane przez struny same nastroją Ci gitarę big_smile

15

Odp: Szybkie rozstrajanie

brakuje tylko gitar które same grają big_smile