Temat: Czy gitara jest dla mnie

Witam.

Mam 16 lat uzbierałem troche kasy i zastanawiam sie czy kupic sobie gitare.
Na oku mam T.Burtona Greengo albo Yamahe F310.
Mam dylemat czy kupić gitare bo nie chce wydac 500 zł żeby leżała w kącie bo mi nie bedzie sie chciało grac.

1.Jak myślicie, kupno gitary to dobra rzecz ?
2. Czy nie znudzi się i przeleży lata w kącie ?
3. Kupic Greengo czy Yamahe ?
4. Gitare kupic na allegro czy musze jechac do sklepu muzycznego osobiscie ?

pozdrawiam

2

Odp: Czy gitara jest dla mnie

Ad. tytuł - nie, jest dla sąsiada...

Ad. 1 - zadałeś głupie pytanie, ale ja teraz wyrozumiały jestem lol... Ja bym powiedział "kupuj!", ale potem będziesz miał mi za złe jak Ci przejdzie. Właśnie nie wiadomo, czy Ci się znudzi, czy nie. Masz 50% pewności, że będziesz już grał. Ja bym na Twoim miejscy coś kupił, bo skoro miliony ludzi uwielbiają grać na gitarze, to dlaczego Ty nie?  Każdy na forum Ci powie, jaką frajdę sprawia granie.

3

Odp: Czy gitara jest dla mnie

Ahh a jakie wkur*ienie przynosi czasem Ci jak coś nie wychodzi.Ale to taka sportowa złość.Zmusza do większego wysiłku a efektem są dobre wyniki:)

4

Odp: Czy gitara jest dla mnie

Bez motywacji wytrwałości i cierpliwości nic nie zdziałasz - jeśli nie masz tych cech musisz się ciężko zastanowić, możliwe że to pokochasz a takowe cechy charakteru zdobędziesz, możliwe też że to znienawidzisz... http://www.dawkamotywacji.pl/
Ja kupiłem gitarę żeby moja rodzina nie patrzyła tak że 'nikt w rodzinie nie grał/nie miał talentu więc ty też nie będziesz grał' dzisiaj gdy grałem na swoim nowym nabytku - CME M-key(klawiatura sterująca, interfejs midi) wujek cały czas się pytał skąd ja mam ten talent/ tego bzika na punkcie muzyki, z grą na gitarze to pokochałem i nie zamierzam się ograniczać(szkoda że perkusje są takie duże i drogie... ;p)

co do pytań, kupno gitary to jak najbardziej dobra rzecz(wg. mnie oczywiście), na drugie pytanie musisz sobie sam odpowiedzieć, 3 - ja mam yamahę, sobie chwale, ale lepiej(tu częściowa odp. na 4 pytanie) żebyś pojechał do sklepu i ograł, - cytat 'Każde drzewo jest inne'

5

Odp: Czy gitara jest dla mnie

Wypowie sie ktos jeszcze na zadane pytania ?

To nie jest tak, ze wiem napewno, ze to bedzie moja pasja ale chce sprobowac czegos wiecej oprocz siedzenia przed kompem i mysle czy by nie odnalesc sie w gitarze smile

6

Odp: Czy gitara jest dla mnie

1. Kupno gitary to rzecz bardzo dobra, o ile kogoś ten instrument pociąga.
2. To zależy jak ambitny jesteś. Nauka wymaga duuużo cierpliwości i myślę, że aby ją zacząć coś musi Cię do niej ciągnąć. Po prostu nic na siłę. Jeżeli czujesz motywację - bierz się za to, jestem pewna, że gra bardzo Ci się spodoba i odnoszone stopniowo sukcesy sprawią Ci radość ;d
3. Niespecjalnie znam się na akustykach ale spotkałam się z opiniami innych ludzi na temat tych gitar, obie są chwalone za brzmienie i wygodę, jednak yamaha ma lepsze wykonanie.
4. Lepiej żebyś sam pojechał i ograł gitarę. Przez allegro nie sprawdzisz czy na pewno podoba Ci się jej brzmienie, czy ma wygodny gryf i kształt ogółem, etc. Czytać opinie a samemu przetestować to dwie różne rzeczy, bo każdy może mieć swój gust. Przynajmniej nie będziesz rozczarowany po przyjściu przesyłki jeżeli okaże się, że coś jednak Ci się nie podoba.

Nie ma celów nie do osiągnięcia, nie ma dusz nie do uratowania, nie ma królów i królowych z pochodzenia. Wiesz, co mam na myśli?

7

Odp: Czy gitara jest dla mnie

Myślę, że warto spróbować. Naukę zacznij najlepiej od razu od jakichś prostych ćwiczeń, łatwych tabów, prostych riffów, bo wówczas najłatwiej będzie Ci stwierdzić, czy sprawia Ci to radość.

A jeżeli nie to porządną gitarę spokojnie sprzedasz niewiele taniej niż ją kupisz.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów