Temat: Jak grać metal? I inne...

Wreszcie po długim czasie mam okazje zabrać się za mój "warsztat" gitarowy...
Co nieco z tabów potrafie zagrać, akordy już nieco lipniej ale też do ogarnięcia (pytanie jakie bicie etc) Kupując gitarę nastawiałem się głównie na cięższe brzmienia.
Pytanie - co teraz? Co grać, jak się uczyć? Jakieś podstawy mam, część akordów znam (podstawowe racze wszystkie) Ale nie wiem jak zacząć na nowo...

2

Odp: Jak grać metal? I inne...

http://www.gitaradlapoczatkujacych.pl/f … 5cych.html
Wybierz jakieś z tych i graj też inne utwory, które lubisz.

3

Odp: Jak grać metal? I inne...

Za link dziękuję, przyda się.
Bardziej jednak miałem na myśli jaka jest zasada grania metalu, z czego, skąd, jak ;]

4

Odp: Jak grać metal? I inne...

Dajesz mocny przester i grasz power chordami (heavy metal) big_smile

5

Odp: Jak grać metal? I inne...

w magazynie gitarzysta i na ich stronie co miesiąc jest pokazywane [i ładnnie opisane co i dlaczego] po ~5 typowo metalowych riffów, przeanalizuje je tongue

6

Odp: Jak grać metal? I inne...

I ważne jest byś trenował prawą ręke. Chodzi mi przede wszystkim o kostkowanie obustronne(i jednoczesny mute). Możesz powiedzieć, że je opanowaleś dopiero po zagraniu riffu do Fight fire with fire wink Używaj mało slide'ow, dużo legat i jeszcze więcej szatana wink

7

Odp: Jak grać metal? I inne...

Nie za bardzo wiem czemu mało slide'ów i dużo legat, przecież to zależy od utworu. Co do reszty to Noodles ma ogólnie rację, prawa reką to całkiem inna bajka niż w graniu akordami, trzeba umieć szybko naprzemiennie kostkować, szybko downpickować (np MoP), opanowanie tłumienia mi sprawiało sporo problemów, a na przesterze dobre tłumienie to podstawa. W dalszej części dochodzą jeszcze sztuczne flażolety, sweepy do solówek, no nie ma lekko. Mimo to, najlepiej się uczyć grając to co się lubi, takie jest moje zdanie, przyjemność z grania jest najważniejsza.

8

Odp: Jak grać metal? I inne...

Praktycznie każda piosenka metalowa ma jakieś legato wink a slide'y to juz nieco rzadziej. Trenuj, nie zniechęcaj się, a po pewnym czasie będziesz grał jak Malmsteen big_smile zobaczysz ile radości przyniesie Ci zagranie pierwszego sweepu big_smile

9

Odp: Jak grać metal? I inne...

Chcesz wiedzieć jak grać metal/Rock? Zapraszam.


http://jakgracmetal.blogspot.com/