1

Temat: Martin - opinie

Co sądzicie na temat producenta gitar "MARTIN"
W moim mieście ten producent jest łatwo dostępny,
a nie wiem czy warto na niego w ogóle spoglądac.

Wiem, kochasz piosenkę, lecz nie wykonawcę.

2

Odp: Martin - opinie

Chciałabym odświeżyć ten temat, czekam na opinie.

3

Odp: Martin - opinie

są OK

4

Odp: Martin - opinie

o te martiny chodzisz? http://martinguitar.com/
jak tak, to polecam, jeden z najlepszych producentów gitar akustycznych na świecie

Odp: Martin - opinie

Gitar akustycznych i akcesoriów do nich - chodzi głównie o struny. Naprawdę warto zainteresować się jednym i drugim.

www.TanieStruny.pl - Profesjonalny sklep z akcesoriami dla gitarzystów!

6

Odp: Martin - opinie

Martiny... cóż, jedne z lepszych gitar, z tego co pamiętam to oni wprowadzili że łączenie z pudłem jest na 14. progu. Grałem dużo na strunach Martinach i przyznam że byłem z nich bardzo zadowolony, choć nie jestem pewien czy obecne Dunlopy nie podobają mi się trochę bardziej.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

7

Odp: Martin - opinie

Jedne z lepszych akustyków.
Jimmy Page cenił sobie model D 28.

Epiphone Dr-100,Epiphone Les Paul Special II + Line 6 IV spider 15

8

Odp: Martin - opinie

no wątpię żeby gitara za ponad 7 tys złotych była kiepska smile

9

Odp: Martin - opinie

a Martin Smith ?

10

Odp: Martin - opinie

WiedźMatt napisał/a:

Martiny... cóż, jedne z lepszych gitar, z tego co pamiętam to oni wprowadzili że łączenie z pudłem jest na 14. progu. Grałem dużo na strunach Martinach i przyznam że byłem z nich bardzo zadowolony, choć nie jestem pewien czy obecne Dunlopy nie podobają mi się trochę bardziej.

Heheh mam ten sam problem. Grałem chwilę na Martinach, ale przesiadłem się na Dunlopy i według mnie lepiej brzmią.

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

11

Odp: Martin - opinie

Martin & Co.? Najlepsze, legendarne wręcz gitary.

Struny pewnie też mają dobre, może nawet wypróbuje wink

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

12

Odp: Martin - opinie

...skoro nawet ich na gitarze nie miałeś to skąd wiesz ze sa dobre?? o.O
homar tez jest bardzo dobry, może kiedyś go sprobuje ;p

13

Odp: Martin - opinie

Ellon napisał/a:

Martin & Co.? Najlepsze, legendarne wręcz gitary.

Wiele osób by się sprzeczało i wymieniało by m.in. Taylor'a bądź Furcha

14

Odp: Martin - opinie

norek1989 napisał/a:

...skoro nawet ich na gitarze nie miałeś to skąd wiesz ze sa dobre?? o.O

Większosc z tego forum nie grała na Fenderach i Gibsonach, ale zawsze Ci je polecą, bo te marki wyrobiły sobie dobrą opinie i są po prostu najlepsze. Podobnie jest z Martin'ami, jeden model (za 10000 zł smile ) jest nawet sygnowany przez Erica Claptona, więc na pewno są to dobre gitary!

15

Odp: Martin - opinie

http://gitara.pl/forum/viewtopic.php?id=84271
Ot taka ciekawostka.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

16

Odp: Martin - opinie

matikolbudy napisał/a:
norek1989 napisał/a:

...skoro nawet ich na gitarze nie miałeś to skąd wiesz ze sa dobre?? o.O

Większosc z tego forum nie grała na Fenderach i Gibsonach, ale zawsze Ci je polecą, bo te marki wyrobiły sobie dobrą opinie i są po prostu najlepsze. Podobnie jest z Martin'ami, jeden model (za 10000 zł smile ) jest nawet sygnowany przez Erica Claptona, więc na pewno są to dobre gitary!

...mowa jest o strunach a nie o gitarach, gibson i fender z tego co wiem tez robi struny. Kiedyś nawet chyba na tym forum była ankieta odnośnie strun i wiem, że Fender i Gibson byli daleeeeeko daleeeeeko za D'Addario czy Ernie Ballem. Nie oznacza to jednak, że są to złe struny wszystko zależy co jak komu lezy.

Ja miałem (mam nadal ale juz wymagaja zmiany) Martiny bronzy .11 i szczerze muszę przyznać, że o ile trzymały się dosyć dobrze przez 1,5 miesiąca (e1 pękła przy drugim strojeniu... no ale niech bedzie ze moja wina) to ich brzmienie nie za bardzo przypadło mi do gustu, po prostu zamulały.

17

Odp: Martin - opinie

@up
Przepraszam, nie zrozumiałem po prostu twojego postu big_smile