1 (edytowany przez Aseru 2011-07-13 13:45:03)

Temat: Podręcznik do nauki gry - propozycje

Po pierwsze witam serdecznie (to dziś zarejestrowałam się na forum).

Gram 'na serio' trochę więcej niż pół roku... Chodzę na lekcje gry i korzystam z Internetu, ale oprócz tego pragnę zakupić sobie jakiś dobry kurs w formie podręcznika... Nie znalazłam podobnego tematu, więc piszę;).

Mam gitarę klasyczną, planuję zmienić ją na elektryka, przedtem jednak warto byłoby przeszlifować umiejętności.. Nie zaczynam od zera, przechodzę między akordami itd., ale.. To wciąż o wiele za mało. Interesuje mnie jakiś taki trójstopniowy podręcznik, który od poziomu 'początkujący' zgrabnie przejdzie przez teorię muzyki - dość szczegółowo, ale jasno i przejrzyście opisaną, bo jestem 'zielona' i mnie to denerwuje - do tzw. 'wyższej półki' i tworzenia muzyki;). Żebym mogła 'grać lepiej', 'wiedzieć więcej'? Podsuniecie mi jakiś świetny tytuł (nie wiem, czy zadowolę się dobrym, wolę bardzo dobry bądź świetny:D)? Znalazłam jakieś tam tytuły w Empicu, ale nie ma to jak sprawdzona recenzja kogoś, kto korzystał, nauczył się...

(Mam bardzo duże ambicje. Nie interesuje mnie zatem chłam bądź twórcze gadanie hehe)

Czekam na odpowiedzi;)

RZECZYWISTOŚĆ TO RALPH

'Wszystko, czego zawsze pragnąłem, to prawo do trwania'

2

Odp: Podręcznik do nauki gry - propozycje

na magazyngitarzysta.pl są bardzo fajne lekcje, szczególnie pierwsze lekcje 'Solo'

3 (edytowany przez Ellon 2011-07-13 15:11:44)

Odp: Podręcznik do nauki gry - propozycje

Poczekaj do grudnia na 'Black Label Society Bible' Zakka Wylde'go. Myślę, że na Zakku się nie zawiedziesz wink Tylko nie wiem, czy będzie wydana po polsku...

Jeszcze jest 'MaySzkola' (Która nie jest aż tak przejrzysta) i ww. 'Magazyn Gitarzysta', który rzeczywiście jest niezły.

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

4

Odp: Podręcznik do nauki gry - propozycje

Hm.. Dziękuję za odpowiedzi (zobaczę ten 'Magazyn Gitarzysta';)).. Ellon nie mogę czekać do grudnia;D Poza tym nie umiem angielskiego (musiałabym się w końcu nauczyć, eh).
Jakby ktoś jeszcze chciał się wypowiedzieć to spoko;DD

RZECZYWISTOŚĆ TO RALPH

'Wszystko, czego zawsze pragnąłem, to prawo do trwania'

5 (edytowany przez no_to_frugo 2011-07-14 08:49:39)

Odp: Podręcznik do nauki gry - propozycje

Ja osobiście wolę may-szkołę.

Nic też nie stoi na przeszkodzie żebyś uczył się z may-szkoły i magazynu gitarzysta równocześnie. Powodzenia.

6

Odp: Podręcznik do nauki gry - propozycje

@up popieram wink Tylko idź przez lekcje starannie i dokładnie, i nie pomijaj niczego, nawet jeżeli uznasz, że to dla ciebie za proste.

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

7

Odp: Podręcznik do nauki gry - propozycje

Yeah, may-szkoła zapowiada się naprawdę nieźle, dzięki!

Za proste? Heh

RZECZYWISTOŚĆ TO RALPH

'Wszystko, czego zawsze pragnąłem, to prawo do trwania'