1 (edytowany przez mpx 2009-06-14 21:04:50)

Temat: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

http://img365.imageshack.us/img365/3870/foto0018dq7vn7.jpg
(Nie jestem autorem zdjęcia)

To jest akurat skrajny przypadek - w każdym razie właściciel może mieć problemy z dociśnięciem strun do progów big_smile.

Ostrożnie z gitarami firm:
MSA
Adelite
Sounder
Skyway
SignS
Echo
Vision
Dimavery
Tenson
Craftman

Wszelkie gitary marki gitara, akustyki co mają mostki od klasyków, plastikowe pudła (płyta wierzchnia jest jedynie z czegoś drewnopochodnego).

Duża ilość gratisów, ma was zachęcić do zakupu bubla, pamiętajcie o tym, że nie ma nic za darmo, gitara za 200zł z pokrowcem, strunami, kostkami warta jest tak naprawdę jakieś 150zł.

Gitary takich firm jak Epiphone i Ibanez które kosztują mniej niż 1000zł też nie są specjalnie udane (choć mogą trafić się perełki).

Jeśli chcecie wiedzieć jaką gitarę kupić to tutaj na pewno się dowiecie:
http://www.gitaradlapoczatkujacych.pl/f … php?id=145

i

http://www.gitaradlapoczatkujacych.pl/f … php?id=147
To chyba koniec, jeśli o czymś zapomniałem, albo napisałem jakąś głupotę to piszcie wink

Tutaj dosyć fajnie napisał użytkownik forum, warto przeczytać wink

Pafio napisał/a:

Rok temu kupiłem akustyka J&B Brothers w sklepie internetywym za ok. 200zł do nauki. NA początku wydawała się ok, tzn. do nauki składania chwytów i bić, ale jak już zacząłem coś grać było gorzej. Progi niskiej jakości, klucze nie trzymają, nie da się prawidłowo nastroić, jak trzyma na pustych strunach, to na progach lipa. Kiedy zaczynałem grać i nic mi nie brzmiało byłem bliski zniechęcenia, ale kolega, który gra bardzo dobrze stestował ją i stwierdził żebym wyrzucił to pudło bo popsuje sobie słuch. Dał mi zagrać na swoim akustyku (nie pamiętam marki, ale powyżej 1tys zł) i okazało się że tam wszystko brzmi milion razy lepiej.
Teraz mam zamiar kupić Yamahę ale koniecznie w sklepie bo w internecie nie wiadomo na co trafisz. Koniecznie muszę zagrać i zobaczyć który egzemplarz mi podpasuje.

Wnioski:- tania gitara tylko do nauki bić i chwytów, jak chcesz pograć to kup coś lepszego (500zł w górę)

michal90 napisał/a:
Dawisiek21 napisał/a:

pfffff Sounder - Najgorsza na świecie firma produkująca gitary

Muszę przyznać stu procentową rację rok temu nie posiadając żadnej wiedzy gitarowej... Zakupiłem na allegro ten chłam zupełnie niczego nieświadomy.... Olałem z początku luzujące sie gniazdo ktore do dziś musze poprawiać z resztą... gryf jest nie równy krzywy nie wygodny progi nie sa nabite równo potencjometry to jedna wielka sciema (jeden wcale nie działa) struna D sie non stop zdziera bo progi sa jakies dziwne ze z basowych strun co rpóg zrywa sie owijka i robia sie wypukłe a po jakimś czasie pekaja myslalem ze to wina sdtrun ale kupiłem D'Addario i znowu to samo... NIE POPEŁNIAJCIE TEGO BŁĘDU CO JA nie kupujcie tego wytworu gitaropodobnego...Dopiero po zakupie przeczytałem co to naprawde jest za firma ... i zaluje... ze wydałem kase na to coś... Sprzedać tego nie idzie.., ale w przyszłym roku zakupię sobie Epiphone'a LP Standard albo Vintage V100 jeszcze sie zastanawiam..a to chyba schowam w ciemny kąt by nikogo to nie straszyło big_smile Polak zawsze mądry po szkodzie wink

PS. I do wszystkich którzy chcą kupować gitary na allegro: chocbyscie nie wiem jakie powody mieli nie kupujcie!! gitare trzeba uslyszec dotknac i ograc przede wszystkim... Ja już nigdy wiecej zadnego sprzętu muzycznego nie zakupie przez neta

Pozdrawiam

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

2

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Świetny pomysł na wątek, przyklejam smile

Zachęcam do dzielenia się wrażeniami z nieudanych zakupów.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

3 (edytowany przez Jester 2009-06-06 21:38:43)

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Coś źle mi się widzi ten wątek... ludzie zwyczajnie będą woleli pytać, tworząc kolejny temat z cyklu "chcę kupić gitarę ale nie wiem którą" zamiast sprawdzić co już zostało napisane w tej kwestii. A szkoda.

Edit:
Zwięźle napisane mpx. Tak trzymać!

4

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Takie kolejne tworzone wątki i tematy będą bezlitośnie kasowane smile

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

5

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Ja z tej listy mam EverPlaya i szczerze mowiac nie wiem czemu jest na tej liscie swietnie sie sprawuje do dzis a tym bardizej byl pomocny jak sie uczylem grac wink opierales ta liste na wlasnych doswiadczeniach czy jakos innaczej big_smile? oczywiscie nie neguje jej ale EverPlay wedlug mnie nie jest jedna z firm ktorej trzeba by sie wystrzegac tongue A i nie wiem jak reszta mowie tu tylko o EverPlayu ;] na podstawie wlasnego doswiadczenia z ta firma ^^

6

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Po prostu nie trafiłeś na bubel - czasem się uda. Czasem.

7 (edytowany przez mpx 2009-06-11 19:19:05)

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Lista ta pokrywa się z listami na innych forach gitarowych.
Poza tym jak widzę na allegro gitarę elektyczną za 350zł i piec za 160 tej firmy to na pewno jest to jakiś shit

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

8

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

heh no ja opieram sie na doswiadczeniu bardziej ale nie chce sie klocic ;p zmierzalem do tego tylko ze EverPlay nie jest firma ktora nie nalezy polecac poczatkujacym i tyle tongue

9

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Aj. Wszystkim się wydaje, że gitara za stówkę z bazaru za blokiem babuni jest w porządku. A to niestety tak nie jest. Gra na gitarze to trochę droga zabawa i trzeba wyłożyć konkretną sumę by ta zabawa była przyjemna, a nie przeistoczyła się w torturę.
A ty Pearl po prostu miałeś szczęście, bo trafiłeś na model który akurat nadaje się do użytkowania. Nie każdy ma szczęście.

10

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Hehe a Ty uwazasz ze kazdy kto zczyna powinien kupowac odrazu yamahe albo alvaro badz inne gitary tego typu big_smile? zeby pograc starczy gitara mniej znanej firmy to nie sa zakup butow ze tylko markowe i dobrze znane firmy sa dobre a inne bee. I watpie ze to kwestia szczescia ^^ A i wiem cos o tym ze gitara to drogi interes, ale nie dla kogos kto dopiero zaczyna z nia przygode.Pamietajcie ze poczatkujacy nie musza grac odrazu na fenderach,ibanezach,gibsonach etc. ;P

11

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Stary. A gdybyś miał po raz pierwszy spróbować jabłka, to wolałbyś dostać takie trupio zielone, z jadowitym robakiem, czy czerwone, lśniące i soczyste?

12

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Niezle porownanie big_smile ale jablka nie dziela sie tylko na ladne soczyste i brzydkie z robakiem big_smile nie no dobra bo sie spam robi powoli, nie bede nikogo przekonywal do tej firmy na sile bo to nie o to chodzi ;P Zalezalo mi na tym by czlowiek kupujac gitare nie patrzyl tylko na firmy ale spojrzal czasem tez na inne mniej znane, tansze a nie odchodzace od produktow drozszych, marki przy tym odrazu z gory nie skreslajac tych tanszych za sama nazwe firmy ^^

13

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

We'll stay racist ;P

14

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Pearl-tylko, że dużo ludzi, którzy kiedykolwiek kupowali gitary tych firm byli niezadowoleni. I pluli sobie w brodę, że nie kupili innego, nieco droższego sprzętu. Ale jeśli już miałbyś kupić gitarę firmy np. Sounder czy Everplay to trzeba ją ograć, bo trafienie na bubla w tych gitarach jest bardzo prawdopodobne. Jester ma rację, miałeś szczęście że nie trafił Ci się bubel.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

15

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Witam wszystkich! Uczę się od jakiegoś 1,5 roku na akustyku sky-way.  No i uważam że to szajs jakich mało ale da się grać.  Na początek nie wywalisz na niego za dużo kasy(dałam 170zł) ale podstaw się nauczysz. No i bądźmy szczerzy; jak ktoś nie ma za dużo kasy to kupi sobie tanią gitarę i też nauczy się grać. Taka jest moja opinia. A i tak jest lepszy od np. Delfili z 1.5 cm strunami nad progiem . Więc ludzie wyluzujcie z tą krytyką!!!!!!!!

16

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Kurcze wjechalas na defila a ja takowego tez mam sad no nic przyjme to na klate ^^ a tak na serio to ten moj defil juz nie jest gitara tylko czyms ja przypominającą kształtem.Słuzy mi często za biurko big_smile ale w sumie to lubię kolekcjonowac gitarki wiec mi to jakoś nie przeszkadza big_smile

17

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

olunia16, ale jak się nauczy już grać to co wtedy? Przestaje pasować brzmienie, wkurzają mankamenty i trzeba kupić coś fajniejszego wink

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

18

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Jak sie nauczysz grac to kupujesz nowa gitare jak ta Ci nie pasuje to nie jest argument ^^ Po za tym moze Ci sie odechce czloweik to zmienna bestyja a tym baridzej kobieta ;P

19

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Dokładnie Pearl

20 (edytowany przez madzia_metallica 2009-06-24 21:09:58)

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

ja zakupiłam gitarę firmy "CRAFTMAN" i już się po prostu boję... boję się tego co wypisaliście, że lepiej nie kupować od tych firm gitar... ale jak na razie nie jest źle... służy ona mi... ale jestem naprawdę ciekawa jak długo.... no i z lekka mi się często rostraja ale słyszałam, iż gitary po wyczerpujących uderzeniach właśnie tak robią... no nie wiem co już myśleć...:(
help!

21 (edytowany przez Pearl 2009-06-24 21:33:40)

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

GItara moze CI sie rozstrajac z powodu jakosc oczywiscie ale raczej twoja nie wytrzymuje uderzen, nie wiem czemu ale duzo osob zaczynajacych grac na gitarach gra na strunach za mocno jakby chciala je urwac ;] Moze to tez byc powod tego ze nie rozegralas nowych strun ;]

22 (edytowany przez mpx 2009-06-24 22:29:13)

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Mój Burton na na nowych strunach,które rozegrały się po pierwszym dniu, trzyma strojenie aż miło, praktycznie w ogóle nie muszę stroić, a gram już z tydzień smile
A jeśli gitara się rozstraja to oczywiście przez klucze, ale to, że stroi na pustych strunach nie oznacza, że stroi na progach.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Pearl napisał/a:

GItara moze CI sie rozstrajac z powodu jakosc oczywiscie ale raczej twoja nie wytrzymuje uderzen, nie wiem czemu ale duzo osob zaczynajacych grac na gitarach gra na strunach za mocno jakby chciala je urwac ;] Moze to tez byc powod tego ze nie rozegralas nowych strun ;]

no to od dziś będę słabiej uderzała w struny...
dzięki wink

24

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

ja jakiś rok temu kupiłem gitarę klasyczną marki SOUNDER:( i szczerze mówię że gorszego takiego czegoś nie widziałem.
po roku zaczął pękac gry a to niezbyt przyjemny widok.cały mostek jest przeżarty przez wyślizgujące się struny a a na 10 progu jest ponad 1 cm od struny.
normalnie koszmar.

Brzmienie idzie z łapy.

25

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

W kazdym Sounderze tak jest

Angus Young The Best

26 (edytowany przez Sylwestersobinek 2009-07-25 15:06:21)

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

mpx napisał/a:

Gitary takich firm jak Epiphone i Ibanez które kosztują mniej niż 1000zł też nie są specjalnie udane (choć mogą trafić się perełki).

To moja gitarka to perełka big_smile(Epiphone DR-200 ce na)
Dobrze trzyma strój, fajnie się gra i ogólnie jeszcze nie znalazłem wad...

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

27

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Mam to samo co Sylwestersobinek (tylko inna elektronika) i tez uwazam ze to perla

Angus Young The Best

28

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

A ile masz już ją?

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

29

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Od polowy stycznia tego roku

Angus Young The Best

30

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

I już masz progi zjechane? To ja dziękuję za taką gitarę...

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

31

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Ja kupiłam niedawno  gitare z firmy Echo kosztowała 170zł, wiem ze to mało i sie wydaje od razu ze to bubel jakis ale własnie tak nie jest;d Mi sie dobrze na niej gra, nie rozstraja sie szybko, i zadowolona jestem z niej bardzo wink I to nie tylko moja opinia taka jest;] moi znajomi co grają juz po pare lat mowią ze dobry zakup zrobiłam i ze szczęscie miałam ogromne heheh.

32

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

nawet w najgorszej firmie trafi się perełka smile widać tobie się trafiła big_smile

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

33

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Nom ;] Szczęście miałam wielkie ;] Ale ogolnie to nie polecam tanich gitar bo moj kumpel sobie kupił tez tanią jakąs chyba firmy Skyway, ale nie jestem pewna na 100% i mu sie pudło "połamało" jakoś po 2 miesiącach... wiec sie chłopak gitarą nie nacieszył ;/

34

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Jeśli chodzi o takie niskobudżetowe gitary w okolicach 400-500 zł to nie jest to reguła, że po krótkim czasie wygina się gryf, są źle zeszlifowane progi itd. aczkolwiek w większości przypadków tak jest. W tanich gitarach elektrycznych zwykle np. przystawki są tak niskiej jakości, że po jakimś większym odkręceniu kurka volume mamy niepożądane oddźwięki i sprzężenia. Nie polecam gitar tego typu. Już same podzespoły montowane w tego typu gitarach typu przystawki czy klucze są kiepskiej jakości, aby uzyskać niską cenę gitary i nawet jeśli samo wykonanie nie jest złe to zamontowane części sprawiają, że gitara może nas bardzo nie mile zaskoczyc. Poza tym tylko najdroższe gitary produkowane są ręcznie lub przynajmniej wykańczane ręcznie, co pozwala uniknąć wielu niedociągnięć. Tanie gitary produkuje się seryjnie i nie ma reguły czasami trafi się jakaś niezła jak na tą cenę, ale jakość brzmienia i tak pozostawia wiele do życzenia.

Niektórzy kupują takie gitary jeśli nie są pewnie czy spodoba im się gra na gitarze i nie chcą od razu inwestować w to dużo pieniędzy. Jest to dobre rozwiązanie na początku, ale warto pamiętać, że później stosunkowo ciężko jest sprzedać taką gitarę.

Nie spamuj - mpx
Pozdrawiam!

Zapraszam na bloga"Porady Gitarowe", gdzie znajdziecie porady niezbędne podczas nauki gry na gitarze.

35

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

400-500 kupić można fajną akustyczną, elektryka też można wyhaczyć fajnego używanego Corta.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

36

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Ej Tensony wcale nie są złe miałem w rękach i akustyka i klasyka i naprawdę super sie na nich grało wink)A EverPlay to różnie z nimi bywa ;D

37

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Hm, muszę się przyznać, że posiadam klasyka firmy Sounder za całe 130 zł. Czemu taka gitara? Ano, moja druga połowa chciała mi zrobić prezent, a że się na tym nie zna, to dostał mi się Sounder... W każdym razie jestem miło zdziwiona. Gitarę ograł doświadczony gitarzysta i stwierdził, że jest niezła. Stroi na progach, nie rozstraja się za bardzo... Momentami trochę brzęczy, ale generalnie wyrok zapadł: do nauki wystarczy. Jak się rozpadnie po roku to po prostu kupię coś porządnego. Póki co bardzo miło mi się nań gra smile

38

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Hm... To ja może słówko o klasycznych Defilach.

Montowano do nich fabrycznie struny stlaowe, przez co wyginał się gryf. Więc jeśli masz mozliwość kupić używaną - gotuj się na wykrzywiony gryf.

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

39

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Według mnie to można sobie kupić gitarę za 100zł, bo jeśli ktoś ma "słomiany zapal" i nie chce wydać 1000zl na akustyka/klasyka Po jakimś miesiącu znudzi mu się gra i co ma z tym zrobić na gitarze za 1000zł sprzeda na allegro za 700zł bo używka a taka za 100zł może wyrzucić spalić itp.Przykładem jest mój kolega-Zaczołem się uczyć gry na gitarze,On do mnie wbił i chciał również się kształcić w tym kierunku no to kupił sobie klasyka na allegro za 100zł i pouczył się tydzień i po tygodniu rzucił ją w kont bo mi powiedział ze intro jest dla niego za trudne ;/

Tak mnie jakoś naszło żeby napisać smilebig_smile

Lepiej jest grac, niż palić i ćpać
gadu-gadu 2817551

40

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Ale to nie chodzi o to zeby kupowac drogie tylko dobre gitary, moze przstal grac wlasnie dlatego ze ta gitara byla trudna do ogarniecia ^^