Temat: Jak nastroić gitarę do Drop Down ½ Step

Tuning: Drop Down ½ Step
Eb Ab Db Gb Bb eb

jak nastroić gitarę do tego stroju? Dysponuje mikrofonem i programem AP Tuner. Trochę kapuję angielskiego i jest do obniżony strój o pół tonu?

Pozdrawiam.

2

Odp: Jak nastroić gitarę do Drop Down ½ Step

Hmmm... Naciśnij pierwszą stronę na pierwszym progu i szarpnij, ten dźwięk, to dźwięk e (dźwięk pustej struny to eb) etc. etc.

Chyba tak to się robi, a jak nie, to: (cytat z innego forum)
"W AP Tuner robisz tak: Note -> Note Preset -> Half Step Down albo Note -> Edit Note Preset -> Ustawiasz sobie do jakich dzwięków chcesz się stroić"

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

3 (edytowany przez Vicossess 2011-06-29 23:11:33)

Odp: Jak nastroić gitarę do Drop Down ½ Step

każda struna idzie w dół o pół tonu czyli E basowa idzie do Eb(D#), A idzie do G#, D idzie do C#, G do F#, B do Bb(A#) , a ostatnia E do Eb (D#)

EDIT:
Ellon wyprzedził ;p

4

Odp: Jak nastroić gitarę do Drop Down ½ Step

Ellon wyprzedził, ale coś chyba pochrzanił smile tu trzeba obniżyć strój, jak przyciśniesz strunę na pierwszym progu, to podniesiesz wink
A kolega wyżej zrobił dobrą rozpiskę smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

5

Odp: Jak nastroić gitarę do Drop Down ½ Step

http://www.gitaradlapoczatkujacych.pl/p … itary.html

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

6

Odp: Jak nastroić gitarę do Drop Down ½ Step

@grzesiek2805 Właśnie miałem wrażenie, że coś nie tak pisze...

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

7 (edytowany przez WiedźMatt 2011-07-04 13:20:20)

Odp: Jak nastroić gitarę do Drop Down ½ Step

Skoro masz mieć strój obniżony to struna przyciśnięta na pierwszym progu ma mieć dźwięk taki jak była na "zerowym" progu przed strojeniem

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

8

Odp: Jak nastroić gitarę do Drop Down ½ Step

Ellon dobrze mówił przecież

9

Odp: Jak nastroić gitarę do Drop Down ½ Step

mi też się wydaje że dobrze, w końcu jeśli pierwszy próg ma być e to analogicznie pusta będzie D#(Eb) więc pół tonu niżej

10

Odp: Jak nastroić gitarę do Drop Down ½ Step

Ja się już pogubiłem... w końcu mówię dobrze, czy źle?

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

11

Odp: Jak nastroić gitarę do Drop Down ½ Step

skoro poprzeczka na 1 progu utworzyłaby normalny strój to raczej puste są o pół tonu niżej czyli dobrze mówiłeś

12

Odp: Jak nastroić gitarę do Drop Down ½ Step

No ja też dobrze napisałem więc o co chodzi? O.o

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

13

Odp: Jak nastroić gitarę do Drop Down ½ Step

to grzesiowi się coś pomieszało ^^

14

Odp: Jak nastroić gitarę do Drop Down ½ Step

Vicossess napisał/a:

skoro poprzeczka na 1 progu utworzyłaby normalny strój to raczej puste są o pół tonu niżej czyli dobrze mówiłeś

Masło maślane.

Fakt, pomieszałem, moja kulpa. Ellon, to co napisał, napisał dobrze jednak, ale mówił jakby strój był już obniżony, a kolega dopiero pytał jak obnizyć. Się mi pomieszało.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993