81

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

A nie bedzie on bardziej ze tak powiem...glebszy?
Hm teraz to juz sam nie wiem co lepsze;p Jak to jest wkestia tylko natezenia dzwieku.
Myslalem ze jest tez roznica w barwie...:)

82

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Barwę nadaję raczej rodzaj drewna no i struny ;P

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

83

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Na twoim miejscu bralbym tego bez Jumbo. I tak jest dość głośny wink

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

84

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Witam smile
Zacznę standardowo: to mój pierwszy post na forum, więc się czuję trochę zagubiona... Dalej już trochę zaskoczę.
Otóż, wcale nie chcę sobie kupować gitary, pomocy w jej wyborze też nie potrzebuję. Po prostu chciałam polecić gitarę: Ibanez V72E BK
Gram już od dłuższego czasu, ale żadnym autorytetem się nie czuję z racji nędznego dość wieku. Kupiłam to cacko w sobotę, jest to moja pierwsza gitara z prawdziwego zdarzenia. Wcześniej miałam w okazje grać na różnych, różnistych gitarach, od Skywaya do Fendera, a od kupna własnego instrumentu przez dłuuugi czas oddalali mnie rodzice.

Powracając do gitary. Czytałam, że nie należy się zachwycać akustycznymi Ibanezami, jednak myślę że dla początkujących ta gitara jest bardzo dobra. Przede wszystkim jest miękka, ma ładne brzmienie (przypomina brzmienie Ephiphona z podobnego przedziału cenowego) i jest solidna, po wzięciu jej do ręki miałam wrażenie, że nie trzymam porcelanowej filiżanki, a dobry instrument. Dźwięki długo wybrzmiewają, ma ładne flażolety. No i smaczek na koniec: wbudowany tuner. Jak człowiek nie ma warunków i czasu na strojenie ze słuchu to jest coś mega poręcznego. Aha, jeszcze jest całkiem głośna wink

No dobra, trochę się rozpisałam, mam nadzieję, że komuś pomogłam i że za takie pochwałki pod niebiosa linczu na mnie nikt ze starszych stażem na forum nie popełni wink

.::Rammstein Fan::.

85

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Wiesel a kupowalas ta gitare w tym konretnym sklepie internetowym czy osobiscie?

Dziekuje bardzo osobom.ktore odowiedzialy na moje pytania:)

Jeszcze raz dzieki:)

86 (edytowany przez Pearl 2009-06-09 22:36:59)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Witam wszystkim, zgłaszam się do Was z prośba o opinie na temat tej gitary http://www.riff.net.pl/?p=13746&o=a … el_10_e_bkGram już od pewnego czasu i zastanawiam się nad zakupem nowej gitary, aktualnie mam model akustyka-EverPlay'a który jednak mimo iż dobrze mi służył ma parę denerwujących wad wink Bylem już w  sklepie muzycznym  pytałem się o nią sprzedawcy jednak wole opinie kogoś bardziej neutralnego oraz doświadczonego. Z góry dzięki za Wasze opinie smile

87

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Nie jestem w stanie nic powiedzieć na temat tego Ibaneza, bo po prostu nie znam tych elektroakustyków. Nie wiem też, co innego ewentualnie mogłabym Ci polecić, żebyś sobie porównał z tą gitarą. Poczytaj inne fora, tam na pewno coś na ten temat jest.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

88

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Eich:( Jestem problem z tymi T.burtonami bo nigdzie ich nie ma:D
Sprzedawca na allegro mowi ze juz mu sie skonczyly (mimo ze aukcja jest..dziwne:D) a do jakiego sklepu nie zadzwonie to mowia ze beda za miesiac,dwa bo nigdzie ich nie ma.
Mozecie polecic cos fajnego w podobnej cenie? Tzn ok 450PLN?

89

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Ja już poleciłam ^^. A odpowiadając na Twoje pytanie to kupowałam w Guitar Center, ale osobiście. Tego samego dnia odwiedziłam kilka innych łódzkich sklepów muzycznych, ten był ostatnie na liście. Mimo, że ciężko było go znaleźć, to bardzo polecam. Mili, konkretni sprzedawcy, szczerzy przede wszystkim i taka swobodna luźna atmosfera. Od razu zaproponował mi kilka modeli, wyniósł z zaplecza, nie robił żadnych problemów. I dorzucił pasek za darmo tongue

.::Rammstein Fan::.

90

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

No wlasnie myslalem nad tym modelem co polecalas:P
Ten sklep ma max tanio ta gitarke,bo w Katowicach kosztuje ona 600PLN:P a w tym sklepie 150PLN taniej dlatego pytalem czy w tym bralas:)
Hm pomysle pomysle:)
Dzieki:)

91

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Wiesel, jesteś pracownikiem Guitar Center?

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

92

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Od kilku lat bardzo chciałam grać na gitarze, rodzice się nie zgadzali dopiero teraz zdołałam ich namówić, jednak uważają iż mam słomiany zapał dlatego też nie zgadzają się na kupno droższej gitary. Wiem, że za kwotę 300 złotych nie kupię żadnych kokosów, ale chciałabym jakąś w miarę porządną gitarę jak na tą cenę, klasyczną no i bez metalowych strun. Czy macie może jakies propozycje?

93

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

mpx napisał/a:

Wiesel, jesteś pracownikiem Guitar Center?

Nie, jestem (dorywczo) pracowniczką przedszkola big_smile

Kurczę, jak tak czytam te moje posty to na serio to tak nie za fajnie wygląda... hmm Sorry, po prostu jestem na maxa podjarana tą moją gitarą. Wiesz, ja nigdy nie miałam instrumentu z prawdziwego zdarzenia, tylko jakiegoś radzieckiego grata. Przez dwa lata nauki (z czego rok na poważnie) nic lepszego nie było w moim zasięgu i tak na prawdę nauczyłam się grac na cudzych gitarach =.= Trauma do końca życia... tongue

Sorry wszystkich, przystopują z tą moja pochwalną gadką, ja się tylko chciałam podzielić radością z całym światem wink

.::Rammstein Fan::.

94

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Co powiecie na :  Yamaha C-30M

95 (edytowany przez mpx 2009-06-10 21:04:25)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Świetny wybór jeśli chcesz klasyczną.
Dobre akustyki w podobnej cenie to T.Burton i Marris

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

96

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

ja polecam rowniez ta gitare:  TAKAMINE G 116  moze nie jest to Alvaro ale jest to jedna z bardziej cenionych firm na rynku wink a cena rowniez w podobie Yamahy ktora byla polecana wczesniej tongue

97 (edytowany przez czaros357 2009-06-10 22:05:24)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

mpx i po co twoje trudy w pisaniu watku "jakich gitar nie kupowac":D jak tu masz pare dni po nim takiego kwiatka i prawie wszystkie gitary z twojej czarnej listy heheheh big_smile

98 (edytowany przez lucky06 2009-06-11 17:30:35)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

A wracając do tematu to chciałbym zaapelowac na serio do wszystkich, a szczególnie nowych niedoświadczonych użytkowników: Macie problem? Nie wiecie co sądzić o gtarze? Pomyślcie, może juz ktos pytał o to samo, poczytajcie troche, jak nic nie znajdziecie to pytajcie...
Jest przyklejony bardzo dobry poradnik mpx'a "Jakich gitar NIE kupować". Wymienione zostały firmy:
-Sounder
-Skyway
-Everplay
-Echo
-Dimavery
-Vision
-Tenson

Jeżeli zastanawialiście się wcześniej nad którąś z tych firm, to już nawet sie nie zastanawiajcie, choćby sounder dał wam 4 pokrowce w 4 kolorach na każdą porę roku, a Sky-Way "Odjazdowy skóropodobny pasek z logiem Tokio Hotel" I nie pytajcie o nie na forum bo myślę, że większość odpowie wam podobnie jak ja.
I sorki ze się uniosłem tongue

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

99

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Dobry pomysł z Yamahą niezłe gitary- słyszałam same dobre opinie. A Diaboliczna mówisz że nie chcesz pozdzierać palcy na metalowych strunach, ale na klasyku jak się postarasz to też zedrzesz ale może mniej niż na akustyku wink A wogule to może wytłumacz staruszkom żeby dali trochę więcej kaski np. 400- 500 zł to kupisz klasyka który się nie rozpadnie ;D

100

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Ja też tego nie rozumiem. Jak ja zabierałem się za kupowanie gitary, to nie założyłem ani jednego nowego postu/wątku na żadnym forum. Po prostu przez parę dni wertowałem takie fora, aż w końcu wybrałem właściwą gitarę.
A ludzie po prostu idą na łatwiznę, wolą napisać nowy post niż zadać sobie trochę trudu i poszukać...

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

101

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Witam ponownie! Jest to już mój drugi post na tym forum, pierwszy źle zamieściłem, lecz mam nadzieję, że i tak nie ostatni, może nawet kiedyś w charakterze pomagającego, a nie pytającego wink A więc moja sprawa jest następująca: od jakiegoś czasu myślę, żeby nauczyć się grać na gitarze. Na razie sprowadza się to do przeglądania forów takich jak to i gitar w sklepach, oraz ogłoszeń o nauce gry na gitarze. Ostatnio  znalazłem w jednym ze sklepów ciekawą gitarę. Podoba mi się z wyglądu i ma to 'wcięcie' na początku gryfu (nie pamiętam jak się nazywa). Jest to też chyba niezła okazja cenowa. Na żywo tej gitary nie widziałem (spróbuję poszukać), ale i tak nie umiem grać, więc raczej w niczym by mi to nie pomogło. Czy możecie polecić/odradzić tą gitarę? Tutaj link do sklepu: http://www.sklepmuzyczny.pl/sklepmuzycz … ,8268.html

102 (edytowany przez Pearl 2009-06-18 12:11:08)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Według mnie na pierwszy żyt oka wygląda ok ale powinnes sprawdzić ja sam czy barwa dzwieku Ci odpowiada kształt no i przedewsystkim poszukac cos na innych forach moze cos trafisz o tej gitarze ? firma jest jedna z bardziej cenionych ale to nie znaczy ze gitary z taka cena beda dobre daltego proponuje wziasc jakiego zaufanego kolegę/kolezankę który/a zna sie na rzeczy i powie Ci czy gitara nadaje sie do grania smile Wazne jest tez to by sprawdzic gitare samemu pod swoim wzgledem.Wszystko masz napisane na stronie czym sugerowac sie przy kupnie wiosla a dokdlanie tutaj -->http://www.gitaradlapoczatkujacych.pl/k … itare.html ;]


P.S sry za za znaki ale spiesze sie i nei mam za bardzo czasu poprawiac ^^

103

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

z kolegą który zna się na rzeczy poszłam do sklepu muzycznego i kupiłam akustyka. co z tego że sky way? może się zepsuje może nie będzie stroił, może. chińska ruletka? jestem z niego zadowolona! ładnie brzmi dobrze wykonany, drewniany a nie sklejka... co z tego że na główce nie ma dumnie napisane yamaha?gitara potrafi się odwdzięczyć........ co do niszczenia tych pieniędzy to cóż....nauczę się grać więc nie sądzę by było to aż takie marnotrawstwo....

104

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Czy ktoś może mi powiedzieć czy gitara Epiphone by Gibson AJ100 się nada dla początkującego ?
Czy się nie rozwali itd. ?

105

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Witam!
Potrzebuję waszej pomocy. Chcę kupić sobie gitare. Zdecydowałam się na akustyczną. Niestety nie znam się na tym i nie mam zielonego pojęcia jaką wybrać. Dodam że w mojej okolicy brak jakiegokolwiek sklepu muzycznego więc zostaje mi tylko allegro. Nie chciałabym też wydawać nie wiadomo ile kasy, bo nie wiem czy nie zrażę się niepowodzeniami ;P Proszę o szybką i konkretną odpowiedz smile)

106 (edytowany przez Pearl 2009-06-21 14:36:48)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Ja proponuje Ci jesli juz akystyka to jednego z tych :
http://allegro.pl/item664215296_gitara_ … ml#gallery
http://www.riff.net.pl/?p=14493&o=a … ez_v_70_bk
Wydaja mi sie nadajace do grania z przyzwoita cena i prawie na pewno nie rozpadna Ci przy peierwszym graniu, pisze prawie bo nie mialem okazji na nich osobiscie grac ;] Tak po za tym to osobiscie jestem zwolennikiem tego bys osobiscie sprawdzil gitary niezaleznie ile dzieli Cie od sklepu muzycznego jak juz kiedys napisal Jester

P.S ale mi wyszlo niezle zdanie tongue sry ale sie spieszylem big_smile

107

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Dzięki za odp.
Jeśli miałabym wybierać z tych dwóch to, ta pierwsza mi się widzi i cena też przystępna. Co prawda w chwili obecnej brakuje mi jakieś 2/3 ceny ale mam jeszcze 8 dni ;D

108 (edytowany przez mpx 2009-06-21 18:22:02)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

newimage napisał/a:

Witam!
Potrzebuję waszej pomocy. Chcę kupić sobie gitare. Zdecydowałam się na akustyczną. Niestety nie znam się na tym i nie mam zielonego pojęcia jaką wybrać. Dodam że w mojej okolicy brak jakiegokolwiek sklepu muzycznego więc zostaje mi tylko allegro. Nie chciałabym też wydawać nie wiadomo ile kasy, bo nie wiem czy nie zrażę się niepowodzeniami ;P Proszę o szybką i konkretną odpowiedz smile)

Może by się trochę wysilił i przerzucił parę stron tego topicu? Odpowiedź dostał byś od razu...

@Raph - umknęło mi wink

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

109

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

W takim razie topór wojenny zakopany i przepraszam, tym razem za to że się uniosłam.
Cutaway mówisz... W takim razie może ta?
http://allegro.pl/item664319130_venture … atisy.html

110

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Co już na pewno na tym forum i w kursie jest powtarzane to cena gitary ( a nie czegoś podobnego ) to ok. 400 zł jeżeli masz mniej kaski na gitarkę to kup używaną...

111 (edytowany przez Sebastian-kun 2009-06-22 15:00:10)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Ej, jeszcze raz zapytam czy Epiphone AJ100 to dobra gitara ? smile
Proszę o odpowiedź.
PS. Przeczytałem forum, jedni mówili, że epiphone to dobra firma, ale czasami trafi się bubel, chodzi np. o konkretny model - bubel ?
z góry dzięki.
i btw. ile progów ma zazwyczaj akustyk ?
EDIT: tego AJ100 miałem w ręku i dobrze się układa mi.

112

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Tak patrzę na guitar center i jest tańszy i droższy AJ100. Nie jestem pewien w czym różnica (poza cutaway'em). Ale jeśli dobrze gryf leży w dłoni i przyjemnie się gra, to dlaczego nie? Wygląda dość solidnie.
A ilość progów... chyba sprawa względna, bo zależy od tego kto wyprodukował gitarę i jaki model.

113

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Bierz Marrisa, świetne gitary w miarę niskiej cenie.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

114

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Mi sie bardziej (o dziwko bo zazwyczaj nie) podoba ten Cort z tych wszystkich co tam wymieniles ale obojetnie ile bedzie zdan radze ci zobaczyc je jeszcze raz na spokojnie w sklpie dokladnie wsluchac sie w gitare zobaczyc czy Ci sie podoba brzmienie i wyglad no i czy dobrze trzymaj Ci sie w rece czyli po prostu czy sa wygodne wink

115

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Witajcie to mój pierwszy post na tym forum. Z góry przepraszam jeżeli was obraziłam .
Co sądzicie o gitarze Durango MG 915. Bo akurat trafiłam ogłoszenie na stronie mojego miasta. Oczywiście nie mam się kogo poradzić.

o to jak opisuje ją sprzedająca, wiem, że i tak muszę to sama sprawdzić:

a więc tak: gitara ma 4 lata z tym, że używana jest od ok 2 lat. Chcę ją sprzedać bo rozglądam się za czymś innym, chciałabym kupić gitarę klasyczną dobrej klasy i nie ukrywam, że potrzebuje pieniążków. Wad fabrycznych nie ma, przynajmniej nie zauważyłam i nikt mnie o takowych nie informował. Jest w dobrym stanie. jedyna wada jej wyglądu to nieco przetarte progi II i III (jest to normalne przy długim graniu wink). Problemów ze strojeniem  nie ma. Jednakże nie jestem profesjonalistką a gitary używam jedynie do własnych celów więc nie potrafię nastroić jej idealnie. Jednakże niedawno zmieniałam struny na nowe i pan w sklepie muzycznym bardzo dobrze ją nastroił, bez żadnych problemów. Jeżeli jest Pani zainteresowana mogę przesłać zdjęcia gitary. Co prawda zdjęcie to nie to samo co w rzeczywistości ale przynajmniej ogólny obraz będzie trochę jaśniejszy.

Gitara jest w cenie 150 zł ale sprzedająca może zejść z ceny.
Czy ta gitara nada się dla początkującego i czy nie rozsypie się po jakimś czasie?
Była by to moja druga gitara ponieważ pierwsza niestety nie nadaje się już do użytku ma ponad 20 lat (przywieziona od dziadków).
Wiem na pewno, że muszę kupić gitarę akustyczną, która mi trochę posłuży i będzie doskonała dla początkującego.
Mam nadzieję, że poradzicie lub odradzicie.
Jeżeli ta by się nie nadawała pod względem jakości to czy możecie polecić mi inną,   czy jeśli ktoś sprzedaje używaną?   Bardzo podoba mi się Marris D-220 M i T. Burton Greengo
Czy ktoś może mi poradzić gitarę z możliwością podłączenia do stoika komputerowego?
Proszę o szczere odpowiedzi

116

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Witam ponownie:P
Przyszedl mi ten Primewave o ktorym byla mowa wczesniej.
Wykonanie gitarki bardzo mi sie podoba i brzmi tez fajnie ale jest 1 mankament...
Mianowicie gdy uderze kostka we wszystkie struny struna G brzmi zdecydowanie najglosniej,daje najglosniejszy rezonans i dzwiek z niej brzmi najdluzej.
Jest tak rowniez gdy gram akordy.Znaczy problem nie istnieje gdy akord obejmuje strune G wtedy ja wcisne i jest OK ale jak gram jakis inny akord gdy struny G nie wciskam to wtedy widac ze dzwiek z niej "wybija" sie poza inne.Gitarka nie daje ladnego dzwieku ze wszystkich strun tylko wlasnie ta strune G najgosniej slychac.
Rowniez pod wzgledem dlugosci (rezonans trwa dluzej) a nie tylko natezenia.
I stad moje pytanie.Z czego to moze wynikac?
Zle nastroilem,czy moze wadliwa jest struna a moze po prostu gitara?
Moze powinienem to napisac w innym dziale wiec z gory przepraszam ale nie wiem czy pisac do sprzedajacego ze jest cos nie tak czy moze wynika to z mojej niewiedzy a z gotarka wszystko OK.
Pozdrawiam serdecznie i z gory dziekuje za odpowiedz.

117 (edytowany przez Pearl 2009-06-24 09:53:05)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Moze to byc wynikiem zlych progow albo mostka jesli za wczesnij Ci sie urywaja badz niektore brzmia lepiej od innych. Ja osobiscie poszedlbym do lutnika z tym i narazie nic nie placac spytalbym sie czy w tej gitarze moze to byc jedna z tych wyzej wymenionych wad tongue a jesli juz jest to ktoras z tych wad to trzeba ja oddac lutnikowy np to podpilowania progow albo zmiany mostka chociaz zmiane mostka to bys sobie chyba poradzil sam tongue

118

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Hm nie znam sie zbytnio ale progi chyba nie gdyz nawet jak nie dociskam zadnej struny tylko w nie uderze to dzwiek jest nieczysty.ta struna G po prostu brzeczy.Gra inaczej.
W ogole podczas strojenia nie moge "dopasowac" jej dzwieku do struny wyzszej jak wcisne ja na 4 progu.Po prostu ma inna barwe ni pozostale;/ Qrde;/

119 (edytowany przez Gr3g 2009-06-24 10:31:33)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Chyba juz wiem o co chodzi;/
Mianowicie sruby dzieki ktorym jest przymocowany klucz z tylu gryfy nie trzymaja go za dobrze;/
Gdy sa struny naprezone widac ze klucz delikatnie odstaje od gryfu a gdy zdjalem strune caly klucz sie rusza.
Nie moge dokrecic tej sruby bo jest spieprzony gwint;/ Widac ze dziura w drewnie jest zdecydowanie za duza w stosunku do tej sruby.
Sprzedawca mowi ze moze mi wyslac druga gitarke ale wiadomo na swoj koszt musze ta odeslac do niego.Mowil ze jak chce moga sprobowac zaszpachlowac ta dziure w drewnie i wtedy dokrecic.Powinno byc OK no ale nie wiem....

Czy w ogole taka wada o ktorej napisalem moze powodowac ze barwa tej struby jest inna niz pozostalych?

Q**a ja to mam pecha;/

120

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Chyba moze byc nie nastroisz przez to struny bo CI sie bedzie ruszac slimak a tego sprzedawce bym opieprzyl jak na swoj koszt? co to Ty zrobiles czy on jakis nie normalny za takie cos bym chyba jeszcze na niego nabluzgal jak powiedzial o szpachlowaniu szpachlowac to sobie mozna dom a nie gitare ehh sry ze sie unioslem ale troche Cie w konia chce zrobic zeby tylko nie pzyznac sie do winy. Phi szpachlowac gitare ehh