1 (edytowany przez Vicossess 2011-06-11 23:55:43)

Temat: klawiatura pianina podłączana do komputera

troche niezwiązany temat z gitarą ale z muzyką owszem, a więc
oglądając troche amerykańskich coverów na yt, zauważyłem że niektórzy mają takie małe fajne klawiaturki pianin(2-3oktawowe) co się podłącza do komp....ekheeem... maka  i teraz mam kilka pytań: gdzie można takie coś kupić i ile to kosztuje? czy działa na windowsie?
edit: o i oczywiście, zapomniałem o pytaniu najważniejszym, jak się takie cuś nazywa.

2

Odp: klawiatura pianina podłączana do komputera

To jest urządzenie midi. Działa to tylko jako urządzenie sterujące, tzn to co przypiszesz klawiszom, to zagrasz, czyli właściwie i tak wszystko. Cos jak sterownik midi do wzmaka.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

3

Odp: klawiatura pianina podłączana do komputera

aha, znalazłem kilka i jak myślicie, takie cuś się nada http://www.novamusic.pl/akai-mpk-mini-k … -3516.html
żeby sobie pobrzdękać, nauczyć się grać(moim małym marzeniem jest piano, ale mam za mało funduszy i za mały pokój, dlatego takie coś małego na biurko się położy, podłączy i się gra, idealnie)

4 (edytowany przez grzesiek2805 2011-06-12 10:45:58)

Odp: klawiatura pianina podłączana do komputera

Kupowanie czegoś takiego do typowego grania nie ma sensu. Take coś służy do kreowania barwy dźwięku, głosu. Poza tym 2 oktawy to trochę mało jak na klawisze.
Edit:
Przykład wykorzystania:
[video]http://www.youtube.com/watch?v=0J6lVQzVte0[/video]

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

5

Odp: klawiatura pianina podłączana do komputera

http://www.artmusic.pl/offer/88/1425/ma … _49_e.html sam mam taką, bardzo fajna. Tylko z nimi jest jeden mały problem, musisz dobrze kartę dźwiękową ustawić, żeby nie było latencji. No i masz albo mała latencję i gorsze sample, albo duża latencję i lepsze sample, jeśli nie masz jakiejś muzycznej karty dźwiękowej.

6

Odp: klawiatura pianina podłączana do komputera

oo, to co Rames podał to juz jest coś smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

7 (edytowany przez Vicossess 2011-06-12 13:17:36)

Odp: klawiatura pianina podłączana do komputera

o też fajne, troche się wydaje plastikowe tylko, tak wgl. dzięki za info grzesiek
jak coś to podawajcie propozycje do 500zł(max 600) i żeby były dosyć małe(tak, żeby się na biurku zmieściły, max 70-80cm)

edit: co myślicie o tym: http://www.novamusic.pl/cme-ukey-klawia … -3419.html albo o tańszej wersji http://midi.pl/p2833-CME-M-KEY-klawiatu … ujaca.html
i o co chodzi z tym klawiatura sterująca, bo przy jednych jest tak napisane przy innych nie...

8

Odp: klawiatura pianina podłączana do komputera

Tzn, że sterujesz dźwiękiem, tak jak pisałem wczesniej, to jest swego rodzaju sterownik. Załóżmy, że masz na kompie jakis program z symulacją pianina czy czegoś tam, a tą klawiaturą sterujesz, czyli po prostu grasz smile tak najprościej tongue

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

9

Odp: klawiatura pianina podłączana do komputera

Są takie programy, które się nazywają VST hosty, czyli ładujesz w nie wtyczki VST (różne tam własnie emulatory pianina, syntezatrów co tylko znajdziesz w internecie), podłączasz taką klawiaturę i grasz.

10

Odp: klawiatura pianina podłączana do komputera

i taki program jest niezbędny? że nie mogę podłączyć i grać tylko muszę podłączyć, zainstalować program, odpowiednio ustawić w tym programie i dopiero grać?

11 (edytowany przez Rames 2011-06-12 13:39:03)

Odp: klawiatura pianina podłączana do komputera

Jeżeli kupisz samą klawiaturę midi, czy tam klawiaturę sterującą to komputer z programem (ale to nie jest problem, bo sporo jest darmowych), lub inne urządzenie zamieniające sygnał midi na dźwięk jest niezbędne.

12

Odp: klawiatura pianina podłączana do komputera

aha, dobra myślę że kupie CME M-KEY'a ze względu na cenę i wymiary(72cm, idealnie mi sie na biurku zmiesci big_smile)
a takie programy się różnią czymś od siebie? załóżmy jeden ma takie dźwięki, drugi inne?(patrząc że oba powinny mieć dźwięk pianina)

13

Odp: klawiatura pianina podłączana do komputera

To było tylko takie założenie, które miało na celu obrazowanie Ci działania tego urządzenia. Nie wiem czy są akurat takie programy, bo nigdy nie używałem wink

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

14

Odp: klawiatura pianina podłączana do komputera

VST hosty to jedynie programy do ładowania wtyczek. Obecnie to działa wszystko tak, że masz jakiś program z obsługą VST i to mogą być rozbudowane programy typu Cubase, Fruity Loops, Reaper, Mixcraft, Ableton które służą głównie do nagrywania, albo zwykłe VST hosty, które tylko włączają daną wtyczkę. I teraz wtyczek VST jest mnóstwo: rozbudowane pianina, stringi, brzmienia syntetyczne, perkusje, albo jakieś zwykłe efekty typu delay czy chorus.
Tutaj możesz sobie pooglądać przykładowe: http://www.vst4free.com/

15

Odp: klawiatura pianina podłączana do komputera

Trochę odświeże temat - wreszcie będę ją miał, CME M-Key, tylko teraz tak czytam ten temat... o co chodzi z tą latencją i samplami? tak wiem, newbie jestem...

16

Odp: klawiatura pianina podłączana do komputera

latencja-opóźnienie tego co grasz to tego co słyszysz
sample(w dużym uogólnieniu)- jakość tego co słyszysz

17

Odp: klawiatura pianina podłączana do komputera

ha! domyślałem się... teraz jak się ją będzie ustawiać i gdzie?