81

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Ja bym tak nie demonizował, tego everplaya którego teraz masz. Sam wiele miesięcy uczyłem się grać na klasyku z marketu i nie żałuję. Do uczenia się podstaw gry nie trzeba markowego pudła, jeśli jedynym problemem Twojej gitary jest rozstrajanie się, to żaden problem. Strojenie gity raz na 2-3 dni nikogo jeszcze nie zabiło. Ucz się na tym co masz, jeśli za parę miesięcy uznasz że chcesz grać dalej, to uzbierasz od razu na elektryka i po sprawie. Wydawanie kasy na akustyka w Twoim przypadku mija się z celem. A uwierz mi jeśli opanujesz klasyka, to przesiadka na inny typ gitary nie sprawi Ci żadnych problemów.

82

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Lobo napisał/a:

Ucz się na tym co masz, jeśli za parę miesięcy uznasz że chcesz grać dalej, to uzbierasz od razu na elektryka i po sprawie.

big_smile
Szczerze mówiąc, to nie uważam, że ta gitara, co mam, jest kompletną porażką, ale wiem, że nie należy do najlepszych.
Troszkę źle mnie zrozumiałeś. Bo ja na razie zamierzam uczyć się na tym, co mam. Przez ten czas będę zbierać na coś lepszego, ale na razie będę uczyć się na tamtym.
A myślałam o kupnie akustyka dlatego, bo mógłby mi się przydać w przyszłości. A zanim uzbieram na porządną elektryczną + wzmaczniacz, to możliwe, że ten klasyk przestanie mi wystarczać... wink
No i nie wiem, czy ta moja gitara nie brzmi trochę... dziwnie. Może wydaje mi się tylko dlatego, że ostatnio dużo nasłuchałam się o tej firmie. tongue Przydałby mi się ktoś, kto mógłby to ocenić, ale nikogo takiego nie znam...

Nie wiem, czy napisałam to zrozumiale. tongue

No i dzięki za rady. smile

„Te no naka ni wa ai subeki hito sae mo, Hanabanashiku chitte.
Te no naki ni wa ikita imi kizande mo, Munashiki hana to shiru.”

83

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Ja mam już półtora roku gitarę Tensona i jest git. Ma ładne brzmienie a powiedział mi to ktoś, kto naprawdę dobrze zna się na gitarach i brzmieniach. Koszt jej był ok. 500 zł i się bardzo rzadko rozstraja. Jakoś nie sądzę, żeby wszystkie Tensony były złe...

And I'm going down, all the way down, I'm on the highway to hell...

84

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Nieskromnie mówiąc sam już troszkę gram na gitarze.Mam gitarę marki Takamine elektroakustyczną,mój Tenson stoi nie daleko niej i ciągle jest używany.Ogólnie mogę Tensony pochwalić ostatnio nawet byłem w sklepie muzycznym i tak sobie pograłem na paru Tensonach które sprzedawca bardzo polecał.I rzeczywiście...jeśli ktoś musi kupić gitarę za poniżej 500zł Teson,to odpowiednia gitara.

85

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Mam gitare z tej listy. Firma to Sounder i musze powiedziec ze mam naprawde dobry egzeplarz :]

86

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

a na innej gitarze kiedyś grałeś?

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

87

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Czy jesteś z firmy Sounder ? xd

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

88 (edytowany przez michal90 2011-01-29 12:37:15)

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

TIommi napisał/a:

Mam gitare z tej listy. Firma to Sounder i musze powiedziec ze mam naprawde dobry egzeplarz :]

Ja też miałem "egzeplarz" tej "firmy" i tez był dobry... w stopniowej samodestrukcji. Obecnie jestem szczęśliwym posiadaczem VintageV100, a zakup soundera był najgorszą decyzją w moim życiu.

89

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Nie jestem z Soundera. Kilku uzytkownikow z tego forum przyzna mi racje odnosnie postu napisanego wyzej przeze mnie. Nie pisze o tym ze takie gitary sa rewelacyjne, ale dla poczatkujacych, ktorzy nie narzekaja na to co maja bedzie dobra. Kiedy dostalem taka gitarke, nie znalem sie w ogole. Gitara nie wyregulowana, struny grubo ponad centymetr nad progami, mostek tez zle ustawiony, potencjometry np. volume nie zmienial glosnosci. Nauczylem sie grac na takiej jaka dostalem i kiedy przeszedlem na lepsza gitare bylo mi mega latwiej...
Dla tych co krytykuja, co nie spotkali sie z taka gitara napisze tak : nie wypowiadajcie sie, bo opinie napisane przez innych wcale nie musza byc prawdziwe a moze byc i tak ze 1 na 100 egzemplarzy okaze sie dobry. Peace!

90

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

"mam naprawde dobry egzeplarz :]", w tym samym poście:
"nie wyregulowana, struny grubo ponad centymetr nad progami, mostek tez zle ustawiony, potencjometry np. volume nie zmienial glosnosci.", "kiedy przeszedlem na lepsza gitare bylo mi mega latwiej..."
coś mi podpowiada podpowiada, że lubisz ją tylko dlatego, że to twoja pierwsza gitara big_smile

91

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Moja pierwsza gitara to super extra mega bajeczna gitara echo XD Sklejka, struny 1,3cm nad progami (oprócz pierwszych 4 progów), gryf wykrzywiony troszkę (od napięcia strun nylonowych XD), stroiki chyba wzięte z zabawek dla dzieci XD. Jednak pierwszą gitarę się kocha tongue Używam ją na ogniskach żeby np. popchnąć drewno w ogień, czasami nawet dobrze się sprawdza jako instrument muzyczny dla osób, które niedosłyszą. Grając na niej wyrobiłem sobie dokładne przyciskanie strun do progów tak aby nie tłumić pozostałych. Mój kolega, który gra już ładne 7 lat powiedział mi, że nie ma rewelacji ale też zdarzają się dużo gorsze modele smile

92

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Ja mam Everplaya 123 (klasyk) i nie narzekam, choć jest na tej "czarnej liście".  Czytałam ten wątek i zauważyłam, że kilka osób też nie narzekało. Gitara ma niską akcję strun, bardzo wygodnie mi się na niej grało, z łatwością się stroiło i długo trzymała strój, brzmienie też nie należało do jakichś szczególnie "płaskich" - choć może tak się zachwycam, bo jeszcze wcześniej grałam na defilach- totalna porażka xD No, ale moja ciocia na nim grała i też stwierdziła, że to niezła gitara jak na tą cenę ( 140 zł), a ukończyła szkołę muzyczną na skrzypcach a gitarę uwielbia więc chyba jakiś tam słuch muzyczny ma ;p
Na ewku nadal lubię czasem pograć, mimo, że mam teraz elektryka i planuję zakup akustyka ;p

93

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Kilka lat temu zakupiłem gitarę tę rozwaloną na zdjęciu. za 50 zł. lol
Ogół nie był taki zły ale... gryf odłamywał się od pudła. I kupiłem yamahę F310p za 680 w riffie
na floriańskiej. a tamtego syfa roztrzaskałem u kumpla na słupku od ogrodzenia:D
Ten dźwięk "Bzooklongg" był po prostu wspaniały. Takie gitary tylko do tego się nadają.

Squier Strat HSS | Peavey classic 30 | Teckpick black | Fender (08-38) Super Bullets

94

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Najlepiej jest do nauki pożyczyć nieużywana gitarę od znajomego lub rodziny a potem zainwestować w lepszą.

Epiphone AJ 100

95 (edytowany przez Dituś 2011-04-26 10:43:59)

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

mpx napisał/a:

http://img365.imageshack.us/img365/3870/foto0018dq7vn7.jpg (Nie jestem autorem zdjęcia)

To jest akurat skrajny przypadek - w każdym razie właściciel może mieć problemy z dociśnięciem strun do progów big_smile.

Chyba znalazłem idealny kapodaster do tej gitary:
http://www.dobrenarzedzia.waw.pl/files/420%5B16%5D.jpg

96 (edytowany przez binadra 2011-04-26 11:20:22)

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

dituś - jesteś wielki wink

Świat się zmienia, słońce zachodzi, a wódka się kończy.
"Czarny ty panie błądzę zapewne, bo nie ma ciał nie ma dusz".
Kat "Diabelski Dom III"

97

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

ha ha !! Dobre dituś !! big_smile

98

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

http://sklep.all4m.com/ever-play-gitara … -1690.html

"Gitara elektroakustyczna znanej dobrze w Polsce i cenionej firmy EVER PLAY"

He he.

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

99

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

ceniona za swe wspaniałe właściwości palne - świetnie sprawdza się jako rozpałka do grilla big_smile

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

100

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

I wiosło!

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

101

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

@up
Nawet wiosło by z tego dupne było, bo by szybko wody nabrało.
Może niech dają w komplecie gumowe nakładki na otwór rezonansowy (jak do akustyków przerobionych na elektro-akustyki), wtedy by mogło służyć jako wiosło. No, chyba że pudło ma dziurawe.

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

102

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Ja bym nasypał ziemi do środka i zrobił sobie doniczkę hmm.

103

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Ja widziałem podobną Ben 10 i wcale nie była do niczego w końcu za 149zł oczekuje sie jakiejs jakości co nie

104

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Do czegoś była, np. można ją użyc jako wiosło, do bicia kolegi, do typowego metalowego zagrania z rozwaleniem gitary, itp. itd. Do grania to się tylko zdenerwujesz, że ci coś bzyczy lub wyższe progi w ogóle nie stroją. smile

105

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Ja mam gitare Ever Play!
W sumie to tego gitarą bym nie zaryzykował nazwać...
Naprawde klapa totalna: gryf powyginany jak ostatni paragraf, a prętu w gryfie nie ma; Struny dobre 15mm nad gryfem <12 próg>, gitara po 5 minutach i 2 zagranych chwytach jest strasznie rozstrojona...
Eh..!

106 (edytowany przez madziuchna 2011-05-30 18:08:49)

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Hmmm... ja o mały włos kupiłabym ''gitarę''marki Msa..bardzo chciałam się nauczyć grać a nie miałam pojęcia że to jakiś shit. Na szczęście mój tata spytał się wujka, czy nie ma przypadkiem  w piwnicy gitary..A teraz jest git;)

Epiphone AJ 100

107

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

madziuchna napisał/a:

czy nie ma przypadkiem nie ma w piwnicy gitary..A teraz jest git;)

Język polski się kłania!!! big_smile

108

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

http://allegro.pl/gitara-klasyczna-dla- … 42835.html

,,Marka MSA należy do prężnie rozwijającej się Niemieckiej firmy wyspecjalizowanej w produkcji sprzętu muzycznego. Ich instrumenty przechodzą kontrolę jakości w Niemczech. Dzięki temu charakteryzują się bardzo dobrym wykonaniem. Firma ta dzięki niskiej marży pozyskuje coraz większą rzeszę zadowolonych klientów. Nasz sklep jest oficjalnym przedstawicielem marki MSA w Polsce. Kupując u nas mają Państwo gwarancję oryginalności produktu.
Produkt jest fabrycznie nowy.
Oferowana gitara posiada wszystkie walory gitary klasycznej- tradycyjne silne brzmienie, ciepłe i pełne dźwięki. Stworzona przede wszystkim do grania klimatycznych, łagodnych utworów. Grę ułatwiają nisko zawieszone nad gryfem, miękkie nylonowe struny.
Różowy kolor, serce na środku i cukierkowy wygląd są marzeniem każdej małej dziewczynki!! Możesz sprawić, bu Twoja córka czy wnuczka poczuła się wyjątkowo nie tylko jako mała gitarzystka, ale również jako posiadaczka tak niepowtarzalnego instrumentu. Gitara dostosowana tak rozmiarem jak i standardem do potrzeb dziecka stanowi najlepszy prezent!!''

I nie będzie trzeba kupowac lepszej, bo jej się znudzi !!! big_smile

109

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Dla nastolatek jest wyciecie w ksztalcie penisa smile

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

110

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

A dla starszych ? Nie napisali jaką (kaloryczność)wartość opałową ma gitara.

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

111

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Zależy od drewna (xD), z jakiego ją wykonano tongue

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

112

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Ciekawe jak sie sklejka pali ^^

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

113

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

długo i fenomenalnie big_smile

MSA-Model CW 160
Epiphone special II

114

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

A propo palenia gitar tongue

[video]http://www.youtube.com/watch?v=Ib9FxA0gvBU[/video]

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

115

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Goracy towar xD No i maja ,,podpalana,, gitare big_smile

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

116

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

ostatnio wpadłam na pomysł żeby kupić gitarę i  nauczyć się grać. przez moją niewiedzę zakupiłam na internecie gitarę typu "gitary marki gitara, akustyki co mają mostki od klasyków, plastikowe pudła" . chcę uzbierać kasę i kupić nową, lepszą i przede wszystkim nie w internecie. ale nie wiem jak przekonać moją mamę, bo ona uważa że ta gitara co mam jest okej. jak jej wytłumaczyć że na niej się nie da grać ? ;(

One heart angel, one cool devil. Your mind on the fantasy,livin on the ecstasy.

117

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Daj ją jej do ręki, niech coś zagra... i następnym razem myśl jak coś kupujesz i bardzo przemyśl zakup gitary, nie kupuj kota w worku ani kota w internecie...
Albo 'cierp ciało coś chciało'... czy jakoś tak... i ucz się na razie na tym wiośle.

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

118

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

@kaśka96

pomóż gitarze się rozpaść, najlepiej tak aby się mostek odkleił bądź gryf zagiął
jeśli umiesz to spróbuj ją przegadać popierając faktami czyli plastikowe pudła, brzmienie, złe strojenie itp. oczywiście tak by na każde pytanie swojej mamy odpowiadać bez zająknięcia(czyli wcześniej pomyśl nad wszelkimi możliwościami pytań i dostosuj do nich odpowiedzi (jeśli na coś nie masz odpowiedzi to się spytaj tutaj, a my pomożemy)
możesz też swojej mamie pokazać na forach negatywne opinie o tych gitarach

119

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Sounder :
http://soundcloud.com/ofensywnyrondel/6-1 smile Nagrane skopiowane z gitara.pl
http://gitara.pl/forum/viewtopic.php?id=85102

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

120

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

@up, też to widziałem smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993