Temat: Jakie skale pasują do jakich typów muzyki?

Witam forumowiczów.
Macie może gdzieś jakąś dobrą rozpiskę na której jest napisane jakie skale do jakich typów muzyki pasują? Bo nie mogłem niczego takiego jakoś na necie znaleźć, wujek google i ciocia wikipedia też nie bardzo mi pomogli, prosiłbym o jakieś linki czy coś.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

2

Odp: Jakie skale pasują do jakich typów muzyki?

Dołączam się z prośbą, także takiego czegoś poszukiwałem, ale nie znalazłem...

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

3

Odp: Jakie skale pasują do jakich typów muzyki?

Ja również się dołączam .spróbuje jeszcze poszukać bo kiedyś coś takiego widziałem było wszystko ładnie rozpisane ale niestety zapomniałem jaka to była strona

4 (edytowany przez jarek14 2011-04-12 14:08:39)

Odp: Jakie skale pasują do jakich typów muzyki?

znalazłem coś ale to nie to co chciałem znaleźć i nie jestem co do tego pewny bo w jednym linku pisze że frygijska jest do flamenco a w drugim linku że do metalu no a między metalem a flamenco jest troche różnica smile http://www.myguitar.fora.pl/teoria-i-te … ne,29.html   http://www.myguitar.fora.pl/teoria-i-te … l,144.html

5

Odp: Jakie skale pasują do jakich typów muzyki?

*jest napisane -.-

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

6

Odp: Jakie skale pasują do jakich typów muzyki?

Popatrz na rozkład interwałów w skali i pomyśl, do czego pasuje. Przede wszystkim liczy się tercja (tryb dur/moll), jeśli omawiamy heptatoniki, a pewnie o to chodzi. Frygijska jest i do flamenco i do metalu, inaczej nazywana jest hiszpańską, charakterystyczna jest sekunda mała rozwiązująca się na prymę. Różnice między metalem a flamenco są w technikach gitarowych, ale to przecież nie znaczy, że muszą różnić się skalami. Metalowcom często zależy na tym charakterystycznym brzmieniu rozwiązania -2 na 1. PS. opis pod pierwszym linkiem, który podałeś, jest bardzo pobieżny, niepełny i zawiera błędy, np skala lokrycka jest półzmniejszoną, a nie zmniejszoną (septyma mała zamiast zmniejszonej). Ten pod drugim już lepszy, ale nie sprawdzałem w całości.

Aktualnie używana gitara: Cort EVL K2/Takamine G220

7

Odp: Jakie skale pasują do jakich typów muzyki?

O zrozumiałem ! smile