Temat: Jak wymienić jedną strunę

Chcę wymienić pękniętą strunę G, ale z tego co przeczytałem na kursie grubości strun są różne a ja nie wiem jakie ja mam. Jak wymienić strunę G tak żeby pasowała grubością do pozostałych?

2

Odp: Jak wymienić jedną strunę

Musisz wymienic wszystkie jak nie wiesz jaka masz grubosc.

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

3

Odp: Jak wymienić jedną strunę

Zapewne masz .9 albo .10. Obstawiam to drugie. Kup więc coś koło .17. wink

4

Odp: Jak wymienić jedną strunę

Znlazłem. Mam coś takiego: D'addario 85/15 Bronze Round Wound/ Light Gaupe symbol EZ910. To znaczy że mam .10.?

5

Odp: Jak wymienić jedną strunę

zastanów się czy nie lepiej i łatwiej byłoby ci kupić cały komplet nowych strun i wymienić wszystkie...? Nowy komplet to jest kwestia 25 zł ;p będziesz miał pewność że masz dobrą grubość strun no i co najważniejsze będą ci brzmiały jednakowo a jak wymienisz jedną to będzie się ona wyróżniała brzmieniowo.

twój wybór, ale naprawde przemyśl inwestycje w nowy komplet xD

6

Odp: Jak wymienić jedną strunę

Morrison, jeśli to zdanie  jest z opisu gitary, to masz założone 15stki (.15). Albo kup nowy komplet, albo pytaj w sklepie o strunę G z 15stek.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

7

Odp: Jak wymienić jedną strunę

ale żeś grzesiek pierdzielnął, on ma 0.11 - http://czakmusic.pl/sklep/product_info. … 62199212be

8

Odp: Jak wymienić jedną strunę

O jeciu, spalcie mnie na stosie. Popełniłem błąd, przepraszam, jestem tylko zwykłym szarym czlowiekiem.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

9

Odp: Jak wymienić jedną strunę

Ależ nikt Ci tego nie wypomina.
Zwrócono tylko uwagę. smile
Luzik.

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

10

Odp: Jak wymienić jedną strunę

Genex, no proszę Cię... big_smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

11

Odp: Jak wymienić jedną strunę

No nie chciałem żebyś się czymś poczuł urażony xd

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

12

Odp: Jak wymienić jedną strunę

Jeszcze jedno pytanko do bardziej doświadczonych: kupiłem już cały komplet strun i nie wiem co mam teraz zrobić, tzn. co będzie najkorzystniejsze. Czy wymienić wszystkie struny, czy może tylko tą jedną, a resztę zostawić sobie jako zapasowe? Dodam że moje "stare" struny mają dopiero miesiąc i praktycznie wcale na nich nie grałem bo po prostu brakowało czasu, tak więc są niemal nie używane. Co lepiej zrobić? Czy wymieniając tylko jedną strunę nie odbije się to na brzmieniu?

13

Odp: Jak wymienić jedną strunę

Wymień cały komplet, a ew. stare zostaw jako zapasowe.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

14

Odp: Jak wymienić jedną strunę

No więc posłuchałem rady grześka2805 i wymieniłem wszystkie. Zauważyłem jednak że moje stare struny są dużo ciemniejsze od nowych. Skąd to się bierze?

15

Odp: Jak wymienić jedną strunę

Są po prostu zużyte.
Moze to również zależeć od marki strun itd
Ale kolor nie robi różnicy raczej smile

"Naszą największą zaletą nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że zawsze potrafimy się podnieść." Ralph Waldo Emerson
--------------------------------------------------
Schecter Diamond Series Omen 6 i Fender Frontman 25R smile

16

Odp: Jak wymienić jedną strunę

od marki raczej nie bo kupiłem te same co wcześniej, a czy mogą być zużyte już po miesiącu? swoją drogą jak często wymienia sioę te struny?

17 (edytowany przez norek1989 2011-05-14 13:22:44)

Odp: Jak wymienić jedną strunę

...ale zwróć uwagę na to, kiedy twoja gitara została wyprodukowana wink bo to że kupiłeś nową w sklepie to nie oznacza że została wyprodukowana w tym samym miesiącu. Producent zkłada struny na gitarę w końcowym procesie kontroli jakości, więc jeśli kupiłeś gitarę w Kwietniu a gitara została wyprodukowana np. w Styczniu to analogicznie twoje struny mają 4 miesiace smile

a struny zmieniaj jak usłyszysz ze nie stroją, krótko wybrzmiewają, mają ciemne plamki po sobie albo zciemniały. Najlepiej raz na 1,5 - 2 miesiące zależy od tego ile grasz, jakie masz struny, marke itp. ogólnie to wiele czynników się na to składa, niektóre mogą ci służyć 3 miesiące inne nie wytrzymają nawet trzech tygodni.

18

Odp: Jak wymienić jedną strunę

Przedmówca bardzo dobrze napisał.
A dla ścisłości, najlepiej przetestuj kilka marek i zdecyduj, które najbardziej Ci odpowiadają. Ja polecam D'Addario, są niedrogie i całkiem przyzwoite, a przy tym przetrzymają ok. 3 miesięcy.
Jeśli pojawiają się wątpliwości, co do grubości strun przy wymianie jednej, to zawsze najlepiej jest od razu zmienić wszystkie. Tak samo, jeśli wiesz, jaki komplet założyłeś np. miesiąc temu, a pękła Ci jedna - to trzeba już zmienić wszystkie.

19

Odp: Jak wymienić jedną strunę

A co myślicie o strunach Elixir?

20

Odp: Jak wymienić jedną strunę

Gryf napisał/a:

A co myślicie o strunach Elixir?

Mam zamiar wypróbować ich jako następnych, więc pogram trochę i wypowiem się, jeśli chcesz.
Ale sporo opinii można znaleźć w sieci.

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

21

Odp: Jak wymienić jedną strunę

Sam posiadam Elixiry. Ładne brzmienie. smile Mają na sobie taką małą powłokę (czegoś, nie wiem czego) w każdym bądź razie, przedłuża to ich "żywotność" i sprawia, że struny są dłużej "świeże"