Temat: Takiego czegoś jeszcze nie było...

Witam was!
Uczę się już grać od około 7-8 mc-y i potrafię już sporo zagrać...
Przez ostatnie 2 miesiące prawie wcale nie grałem piosenek akordami tylko skupiłem się na solówkach(gitara akustyczna) lub piosenkach granych nie do końca zwyczajnymi akordami typu NEM Metalici.I co się okazało gdy dziś chciałem zagrać kilka piosenek,fajnych,które gdzieś tam usłyszałem?
Nie potrafię wyczuć bicia!Dobrze chociaż,że to "zdiagnozowałem"...
Wstyd mi strasznie bo czuje,że powinienem mieć to opanowane do perfekcji a ręka mimowolnie idzie mi w to zasrane "dół dół góra góra dół góra".Jest to wszystko strasznie irytujące.Dziś gdy to odkryłem pierwszy raz odechciało mi się grać.To straszne uczucie,które nie chce mnie opuścić.Siedziałem próbowałem i nic...
Boję się,że na którymś etapie nauki zrobiłem coś źle.Może to,że znalazłem to podstawowe bicie i się go trzymałem?
No nic pełen wstydu,smutku,rozpaczy i desperacji proszę o opinie i rady co z tym zrobić.Bo słuchanie piosenek nic nie daje...

2

Odp: Takiego czegoś jeszcze nie było...

kiedyś wyjdzie... nie można się czegoś uczyć zaniedbując coś innego ja zawsze min. raz dziennie powtarzam sobie każdą piosenkę jaką umiem (chociaż kawałek, dużo akordowych i kilka tabowych) no nic, czekaj aż znowu wyczujesz bicie, ja niedawno nie umiałem bić typu akcentowanie 2 i 4 bo się nauczyłem Coldplay - Clocks czyli akcent na 1, 3 i 4, więc przestałem to grać i teraz normalnie idzie,
tak btw. jak mi coś nie wychodzi to gitara na statyw i idę np. grać w PESa lub cokolwiek byleby o tym nie myśleć i później znowu, aż wyjdzie

3

Odp: Takiego czegoś jeszcze nie było...

Może wymień siodełko, albo oddaj gitarę do lutnika. Myślę, że szlif progów powinien pomóc.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

4

Odp: Takiego czegoś jeszcze nie było...

Ale co ma szlif progów do tego że ktoś nie łąpie bicia? O.o

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

5

Odp: Takiego czegoś jeszcze nie było...

Matt, taka ironia.
@mati, jaki z tego morał? Trzeba na bieżąco ćwiczyć.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

6

Odp: Takiego czegoś jeszcze nie było...

Bo to jest dział gdzie się piszę o problemach z gitarami, a nie z gitarzystami smile

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

7

Odp: Takiego czegoś jeszcze nie było...

Ach, right, nie zauważyłem, ale o porze i z promilami to miałem prawo nie zauważyć xD

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

8

Odp: Takiego czegoś jeszcze nie było...

A gdzie jest dział o problemach z gitarzystami?:D

9

Odp: Takiego czegoś jeszcze nie było...

1. http://gitaradlapoczatkujacych.pl/forum … kursu.html
2. http://gitaradlapoczatkujacych.pl/forum … 5cego.html

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

10

Odp: Takiego czegoś jeszcze nie było...

No moim zdaniem powiązanie tych działów jest porównywalne do tego:P

11

Odp: Takiego czegoś jeszcze nie było...

Jak nie ma działu dla Twojego tematu to pisz w Ogólnym smile

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów