Temat: Problem z progami, czy strunami ?

Witam. Mam 2 problemy :
1. dlaczego na 13, 14 i 15 mam ten sam dźwięk ?
2. na 6 progu tylko na tych 3 grubych strunach niemiłosiernie brzęczy ...

2

Odp: Problem z progami, czy strunami ?

pamiętam, że gdy miałem założone 13 do akustyka, to też na kilku wysokich progach dźwięk był ten sam, jaką masz grubość strunek?

3

Odp: Problem z progami, czy strunami ?

Azmodan, źle nabite progi albo  struny za nisko. Co to za gitara?

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

4

Odp: Problem z progami, czy strunami ?

Mam struny 11, jeszcze nie zmieniałem od kupna gitary. Niewiem, czy wcześniej brzęczało na tym progu(mam ja tydzień). Gitara elektro-akustyczna Ever Playa model AP.-325.

5

Odp: Problem z progami, czy strunami ?

Masz bardzo kiepską gitarę. Progi są źle nabite albo podstrunnik jest zbyt nisko. Pierwszą sprawę może naprawić tylko lutnik, ale będzie Cie to kosztować drożej niż cała gitara, drugą da się zrobić samemu małym kosztem. Daj zdjęcie z boku gitary tak, żeby struny były dobrze widoczne i i drugie ze zbliżeniem na 13,14,15 próg, może coś się poradzi, ale nie licz na cud.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

6

Odp: Problem z progami, czy strunami ?

Pytam tak z czystej ciekawości - mpx jak to źle progi nabite? Masz na myśli, że jakiś z tych progów jest za mało, lub za bardzo wbity?

7

Odp: Problem z progami, czy strunami ?

Tak.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

8

Odp: Problem z progami, czy strunami ?

Bardzo się cieszę, że przed zakupem swojej pierwszej gitary spędziłem kupę czasu czytając różne wypowiedzi i dowiedziałem się jaką gitarę warto kupić.
Za te 500zł które wydałeś na swoją gitarę mogłeś mieć porządnego akustyka, np. Yamaszkę.
Może gdybyś podrzucił te zdjęcia powiedzielibyśmy Ci coś więcej.

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784